Erzurum Hınıs

Yorum Yaz Yorum Oku Tavsiye Et Sayfayı Yazdır

Yazar / Tarih : Burhan KAYA [19.04.2010 / 20:39:08]

Köylere Çocuk Oyun Parkı Kuruluyor...

Köylere Çocuk Oyun Parkı Kuruluyor...Aziziye Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçedeki çocuklara çifte hediye sunuyor. Mahalle statüsüne dönüştürülerek ilçeye bağlanan 20 köye çocuk oyun parkı kuran belediye, 19 Nisan Pazartesi günü başlayacak ve üç gün sürecek tiyatro şenliği ile de çocukları doyumsuz bir hafta yaşatacak. 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Erzurum Dans Spor Kulübü Tiyatro Topluluğu tarafından Demet Çizmeli’nin yazdığı ve Mehmet Yıldız’ın yönettiği ‘Mavi Kahkaha Çiçeği’ adlı çocuk oyunu sahnelenecek. Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Salonu’nda üç gün boyunca sahnelenecek oyunu izlemek için, ilçe sınırları içerisindeki ilk ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören çocuklar belediye otobüsleriyle taşınacak.
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, “Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleceğimizin teminatı olan çocuklara, anlamlı bir hediye sunmanın gayretindeyiz.” dedi.
AZİZİYE’DE HİZMET ENGEL TANIMIYOR
Belediyenin imkanlarını zorlayarak mahalle statüsündeki köylerin okul bahçelerine çocuk oyun parkı kurulduğunu dile getiren Başkan Cengiz, imkanları oldukça sınırlı olan belediyenin Erzurum’da imal edilen parkları oldukça düşük bir maliyetle çocuklara hediye ettiğini ifade ederek, “Belediye olarak en önemli görevimiz toplumun her kesimini kucaklamak, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla, büyüğüyle ve engellisiyle tüm yaşayanlara belediyemizin imkan ve olanaklarını eşit şekilde istifadelerine sunmaktır. Geride bıraktığımız bir yılda bunu gerçekleştirmenin mücadelesini verdik. Her yaştan bireye ve her sınıftan insana hizmet için bu makamlara talip olan bizler, geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın gülen yüzleri olan çocuklarımıza hak ettikleri hizmetleri sunmak mecburiyetindeyiz. Özellikle mahalle statüsüne dönüştürülen köylerde çocuklarımızı toz-topraktan kurtarmak için, daha sağlıklı ve temiz koşullarda oyun oynamalarını sağlamak zorundaydık. İnşallah bu bir başlangıç olacak ve köylerimiz de hak ettikleri hizmetlerle tanışacaktır.” ifadelerini kullandı.
İLÇENİN GELECEĞİNDE ÇOCUKLAR DA SÖZ SAHİBİ OLACAK
İlçenin geleceğine yön vermek, yarınlarına daha umutla bakan bir toplum oluşturmak amacıyla çocukları ve gençleri çok önemsediklerinin altını çizen Başkan Cengiz, “Çocuklarımıza yönelik daha önce ‘Hayallerinizdeki Aziziye’yi Bizimle Paylaşın’ adlı mektup kampanyası başlatmıştık ve bu kampanyamız devam ediyor. İlçemizin geleceğine bu çocuklarımızdan gelen makul ve mantıklı talepler de yön veriyor. Şimdi “Kent Yaşamı Bilincini Geliştirme” projemizi hayata geçiriyoruz. Çocuklarımız, bizlerin geleceği ve aydınlık yarınlarımızın teminatıdır. Onlara hak ettikleri önemi vermek, ilçenin geleceğine yön verecek çalışmalar da onları da söz sahibi yapmak, sağlıklı toplumların olmazsa olmazlarındandır. Belediye olarak bu noktada üzerimize düşeni yapıyor, ilçemizin geleceğini çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte şekillendiriyoruz.” diye konuştu.
Üç gün boyunca düzenlenecek tiyatro şenliği ile de ilçedeki çocukların doyumsuz bir hafta geçireceklerine inandığını ifade eden Başkan Cengiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ilçede coşkulu bir şekilde kutlanacağını dile getirdi.
Başkan Cengiz, çocukların ve gençlerin ilçenin geleceğinde söz sahibi olmalarını sağlamak amacıyla “Çocuk ve Gençlik Meclisi” kurulacağı müjdesini de verdi.

Kaynak Adı: 25haber.com
Toplam 1004 defa okundu.
Toplam 0 adet yorum yazıldı.

Yorum Yaz Yorum Oku

HINIS TV

SPONSOR
Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portaldır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Sitede yer alan her türlü materyal ve eserin kaynak belirtilmeden kullanlması yasaktır.
[+] 35 2009 Hınıs'ın Sesi - Yasal Haklar Yönetim Ana Sayfa FotoğraflarVideolarKöylerimizForumZiyaretçi DefteriDuyurularEkibimizİletişim
Smyrna HostingÇiğli Haber - CigliHaber.OrgAlanya Merkez Otel