-


" Aşk Grevi" adlı oyunumuz


Bu haber 31.03.2015 17:02 eklenmiş ve 2600 kez görüntülenmiştir.
Cemalettin GÜZELBABA

Eskişehir Sanat Tiyatro toplulğu olarak Hazırladığımız oyunlardan " Aşk Grevi" adlı oyunumuz iki yıldan beri sahnelenmeye devam ediyor.

Bu yıl içerisinde Zübeyda Hanım Tiyatro salonu, Tepebaşı Belediyesi Batıkent Belde Evi, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi ve Atatürk Bulvarı Hasan Polatkan Tiyatro Salonlarında oynadık. Her defasında salonun tamamen dolu olduğu oyunumuzu son olarak 10 gün önce Değerli hemşerimiz İhsan Taçyıldız'ın Birinci Müdür olarak görev yaptığı Çifteler Cezaevi Tiyatro salonunda mahkumlara yönelik olarak sergiledik.

.....Çifteler Cezaevinde Mahkumlar için sergilediğimiz oyun sırasında ve gidiş gelişlerde teknik ve oyuncu ekibimize sağlanan kolaylıklardan ve araç tahsisleriyle yolculuğumuzu kolaylaştıran ve ayrıca Çiftelerde bizi ağırlayan başka Çifteler Cezaevi Savcısına ve Birinci Müdür İhsan Taçyıldız bey ve diğer tüm personele teşekkür etmek isterim.

...Cezaevinde oynanacak oyunun sahnesini hazırladıktan sonra Mahkumların alt kattan üstteki salona çıkarken takım elbise ve kravatlarıyla izlemeye gelmeleri giyimlerine verdikleri özeni görmek gerçekten bizleri duygulandırdı......

Oyunumuzu Dün akşam Balıkesir Bandırma Belediyesinin konuğu olarak " Bandırma Barış Manço Tiyatro Salonu" da sergiledik.

Sevgili dostlar izninizle Bandırma izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim.

Odunpazarı Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle sabah 6.00 da hareket ederek şarkı, fıkra gibi eğlenceli yolculuğumuzda iki kez mola vererek saat 12,00 civarında Bandırmaya vardığımızda beklemediğimiz süprizle karşılaştık. Şehrin dörbir yanında bulunan Bilboartlarda oyun afişlerimiz asılıydı. Ayrıca görüntülü reklam panolarında oyun afişi ve karelerinin yayınlandığını görmek bizleri sevindirdi. Kent meydanına geldiğimizde Bandırma Belediyesi Halk Konseyi başkanı Sayın Levent Coşkun beyfendi, Kezban Önder Hanfendi ve ekibi bizi çok sıcak karşıladılar... Öğlen yemeğinin ardından hemen salona geçtik..

Barış Manço Kültür Merkezi, Bandırmanın sahile yakın işlek caddesi üzerinde güzel bir salon. Hemen eşyalarımızı indirerek salon düzenlememizi bir saat içinde yaptıktan sonra Belediyenin hazırladığı araç ile refakate alınan bilirkişi ve kent konseyi heyeti ile birlikte örencik beldesinde bulunan Tarihi Osmanlı yapılarını ziyaret etmek üzere gezintiye çıktık. Bu arada Emir Sultan camii ve türbesini ziyaret ederek tarihi örencik evlerini gezdik. İsterseniz size biraz Emir Sultan Camisinden bahsedeyim. Ülkede Kılıç ile Namaz kılınan üç Camiden biriymiş. Hoca Hutbeye çıktığında omuzuna Osmanlı döneminden kalan tarihi kılıcı alarak mimbere çıkıp vaaz veriyormuş. Bandırmaya yolu düşenlerin buraları ziyaret etmesini, ayrıca öğlen yemeğinde ısmarlanan Bandırmanın meşhur Peynir tatlısını tatmalarını tavsiye ederim....

Tarihi mekan ve şehir içi gezisinin ardından salona gelip son hazırlığımızı yaptık. Oyunun başlamasına yarım saat kaldığında bina önüne gelen izleyiciler salona alındığında moralimiz artmıştı. Keza salonda boş yer olmadığı gibi kenarlara konulan sandalyelerde dahi yer kalmamıştı.

.... Oyunumuz ekip arkadaşlarımın yüksek temposu ve seyircinin bire bir oyuna iştirak etmesiyle tamamlandığında salondaki alkış tufanı müthişti...

Oyun sonunda Eskişehir Halk Konseyi başkanı sayın Levent Atak ve Bandırma Halk Konseyi başkanı Levent Coşkunun armağan ve plaket taktimleriyle coşkulu bir gün geçirmiş olduk.

 

Oyun sonunda Sahilde hazırlanan çay molası ve değerlendirme toplantısı sonuda gecenin geç vakitlerinde Eskişehire doğru yola çıktık.

....Bandırma Belediye başkanı ve Halk Konseyi başkanına ve ekibine gösterdikleri sıcak misafirperverlikten dolayı kendilerine teşekkür ederken, Aşağıda sıraladığım oyuncu ve teknik ekip arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ve tebriklerimi borç bilirim.

YAZAN: Savaş AYKAÇ

YÖNETEN : Cemalettin GÜZELBABA

OYUNCULAR:

Jale SAMUK

Burak BECERGEN

Barış GÜZELBABA

İrem ÇAKIR

İsmail KURT

Gizem DÜNDAR

Yalın TUNALI

Yeliz UYANIK

Zafer AYDINOĞLU

Muharrem MERİÇ

Ceren SARPKAYA

TEKNİK EKİP :

Serkan DEMİRCİ

Emre Oktay DOĞAN

Birsen KEPÇELER

Ercan TOYGAR

Mesut SAMUK

Ayrıca Klaket Medya ya desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Haaa.! Bu arada unutmadan Oyunumuz 11 Nisan Saat 19.00 da Eskişehir Hasan Polatkan Kültür merkezinde ve ondan bir sonraki hafta Bursa-Nülüfer Belediyesi sahnesindCemalettin GÜZELBABA e sergilenecektir yakında olanları bekleriz....

 

 
 
 
 

 

Yazara ait son 10 makalele
Vedat AYDIN, Cemalettin GÜZELBABA'nın kitabını yazdı..
MÜZECİLİK
RUMUZ GONCAGÜL
KIŞIK VE HINIS
" Aşk Grevi" adlı oyunumuz
SOSYALLEŞMEK
R E P L İ K
T İ Y A T R O (YENİ OYUN)
YEREL SEÇİMLERİN ARDINDAN
TİYATRO
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)