-


İzmir/Hınıslılar Buca/Kaynaklar Cennet Vadisinde Buluştular.

Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği; Buca Kaynaklar/Cennet Vadisinde İzmir’de ki Hınıs lı hemşerilerine piknik şöleni düzeledi.
Bu haber 18.05.2015 23:11 eklenmiş ve 2259 kez görüntülenmiştir.

Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği; Buca Kaynaklar/Cennet Vadisinde İzmir’de ki Hınıs lı hemşerilerine piknik şöleni düzeledi.

Derneğin düzenlediği “Piknik Şölenine” İzmir de  ikamet eden Hınıslı hemşerilerin katılımlarıyla Dernek yönetimini fazlasıyla memnun etti.

Günün anlam ve önemi için sahneye çıkan İzmir/Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Faik KIRDAĞ ve Dernek yöneticileri “Piknik Şölenine katılan tüm katılımcılara günün anlam ve önemi üzerine konuşma yapmak üzere söz alan Dernek Başkanı Faik KIRDAĞ;  Hınıs ile  ilgili bilgileri verdikten sonra, sahneye  dernek eski başkanı ve kuruyucularından  Mahsun VURAL’ı da sahneye davet etti,kendisinin Derneğe verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Ve sözü kendisine verdi.

 İzmir/Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğinin eski başkanı Mahsun VURAL ; “Dernek yönetimine teşekkür ederek, onların derneğe verdiği emek ve sağladığı katkıların yanında gösterdikleri fedakârlıklarına şahit olduğunu, yönetimdeki tüm arkadaşlarımız çalışmalarıyla ile birlikte her yönleri ile birer Hınıs Sevdalıları olduklarını çok iyi biliyorum. Onlarla çalışırken, özveri ve içtenliklerine birebir şahit oldum. Emekleriyle, maddi ve manevi olanakları ile derneğin yükselmesinde her zaman önde adım attılar. Benim Siz değerli Hınıslı hemşerilerimden en büyük isteğim onlara her zaman sahip çıkmanızı maddi ve manevi olarak yanlarından yer almanızı istiyorum.Başta  dernek başkanımız Sayın Faik KIRDAĞ a olmak üzere  tüm yönetici arkadaşlarıma huzurlarınızdan teşekkür ediyorum “ Diyerek sözü Dernek Başkanı Faik KIRDAĞ a verdi.

İzmir/Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı KIRDAĞ; Eski Başkan Mahsun  VURAL a teşekkür ederek; “Biz Hınıs lılar bir mozaiğin bütünlüğü olarak yaşamaktayız. Dernek olarak amacımız; bu mozaiğin oluşturduğu yaşamı fark gözetmeksizin tüm Hınıs lıların İzmir de birlik ve beraberlik içinde  yaşamalarını sağlamak ve onlarla her yerde ve her zaman yanlarında yer almak olacaktır. Biz yönetim olarak Hınıslı hemşerilerimizden en büyük isteğimiz kendi içlerinden çıkan Derneklerine sahip çıkmaları ve büyük bir güç birliği ile hareket etmeleridir. Çünkü oluşturacağımız sivil toplum örgütlü gücümüzün yaratacağı alanlar ve zeminler Hınıslıların var gücü olarak İzmir de isim yapacaktır. Bunu oluşturmak güç değildir.Yeter ki gönüllerimiz bir olsun.Çünkü İzmir de yaşayan Hınıslılardan bu güç maddi ve mavi olarak fazlası ile vardır.” Dedi.

Bu büyük organizasyona imza atan başta Dernek Başkanı Faik KIRDAĞ olmak üzere, Dernek yönetiminden görev alan tüm yöneticiler hemşerileriyle kucaklaşmanın sevincini yaşadılar. Bu sevinç onların canla başla çalışmalarını sağladığı gibi, tüm hemşerileriyle tek tek görüşmeler sağlandı, memleket hatıralar, anıları ve hasretler giderildi.

İzmir/Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğin yerel sanatçıları, Hınıslı hemşerilerine yorumladıkları o güzel türkülerle Piknik alanını halay şölenine çevirdiler…

PİKNİĞE BÜYÜK BİR KATILIM SAĞLANDI.

Pikniğe başta HDP Ağrı Belediye Başkanı Sırrı SAKIK, HDP Millet Vekili Adayları, Buca CHP İlçe Başkanı Bektaş GÜL ve ekibi, İzmir CHP den Milletvekili Adavı Avukat Ali Hıdır ULUDAĞ, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzbeton Daire Başkanı Mustafa ALTUNTAŞ, Torbalı Milli Eğitim Müdürü Mehmet RÜZGAR, Çiğli Milli Eğitim Şube Müdürü Şener ŞAN, Şerife Bacı Kız Mesleki ve Tekniki Anadolu lisesi Müdürü Ersin TERAT, Buca Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Müdür Yrd. Mehmet ARAZ, Manisa Sarıgöl İlçe Nüfus Müdürü İlvan KIRDAĞ,  Kırdağ İnşaat Grubu sahibi Behçet KIRDAĞ, Buca Belediyesi Kent Konsey Üyeleri, Buca Atatürk Mahallesi Muhtarı Sedat ERŞAHİN,  Buca CHPi Kadın Kolları Başkanı ve üyeleri olmak üzere, çok sayıda siyasi parti temsilcileri,  Serhat Derneği Başkan ve yardımcıları birçok iş adamları ve Hınıslı hemşerilerimizle birlikte büyük bir katılım sağlandı…

Katılımcılardan HDP Ağrı Belediye Başkanı Sırrı SAKIK; sahneye çıkarak seçimle ilgili çok kısa bir konuşma yaptı. Başkan Sakık; “ Çözüm sürecine sahip çıkalım çünkü çözüm sürecin başlaması ile kardeşkanı artık akmıyor ve akmasını da istemiyoruz” sözlerini ekledi.

PİKNİK ALANI HALAY VE ŞENLİK ALANI OLDU

Sanatçılar sırası ile Rami TOKSÖZ, Tekin KARABAY, İbrahim GÜZELSES, Özlem TAŞ sahneye çıkarak Hınıslılara çok güzel müzik şölenini yaşattılar. Hınıslı hemşerilerimizden Mir Mustafa TÜRKER den de kendi yazdığı ve noterden tasdikli şiirlerinden bir demet şiir okudu.

PLAKET TÖRENİ YAPILDI.

İzmir/Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğine sponsorluk yapan iş adamlarına ve Hınıslı olup İzmir de Hınıslıları en iyi temsil eden eğitimcilere plaketleri verildi.

İzmir/Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğin düzenlediği Piknik Şöleninden en çok göze çarpan güzel sunumu ile Egepostası Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Rahşan GÜLER ve sanatçılarımız oldu.

Piknik Resimlerin linkleri

Resim linkleri:

Facebook ta

https://www.facebook.com/#!/ErzurumHinis/photos/pb.184605898257932.-2207520000.1432054022./961037297281451/?type=3&theater

www.izmirhinislilerdernegi.com daki resim linkleri

http://izmirhinislilerdernegi.com/urun.aspx?id=223

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)