-


SAĞLIK SEN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Erzurum 112 Acil Servis ve UMKE çalışanları, 15 Temmuz Gecesi yaşanan darbe girişimine karşı Erzurum’da tüm sendika üyelerini sokağa çağıran ve her türlü desteği veren Sağlık Sen’e teşekkür plaketi verdi.
Bu haber 10.08.2016 12:25 eklenmiş ve 981 kez görüntülenmiştir.

SAĞLIK SEN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Erzurum 112 Acil Servis ve UMKE çalışanları, 15 Temmuz Gecesi yaşanan darbe girişimine karşı Erzurum’da tüm sendika üyelerini sokağa çağıran ve her türlü desteği veren Sağlık Sen’e teşekkür plaketi verdi.

Erzurum’da 112 Acil ve UMKE Çalışanları, Sağlık Sendikası’nı ziyaret etti. 112 Acil ve UMKE Çalışanları, darbe girişimi sırasında dirayetli duruşu ile örnek olan Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman ve ekibine, teşekkür plaketi takdim ettiler.

Plaket takdimi öncesine konuşan Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, Türk Halkı’nın darbe girişimine karşı en güzel cevabı verdiğini belirterek, Erzurum’da da Türk, Kürt, Alevi, Sünni, partili, partisiz, muhalif, muhafazakâr fark etmeksizin herkesin sokaklara döküldüğünü belirtti. Bu süreçte Sağlık Sen olarak, tüm sendika üyelerini meydanlara çağırdıklarını aktaran Duman, çağrılarının yanıtsız kalmadığını kaydetti. Türk Milleti’nin tüm dünyaya birlik beraberlik mesajı verdiğini dile getiren Duman, “Millet ülkesini, devletini ve itibarını kurtardı. Aynı zamanda dünyaya bir mesaj verdi. Dünyaya bize akıl verme, darbecilere taraf olarak görme, aklını başına al yoksa aklını başından alırız diyerek meydan okudu. Onun için işgal hareketinin içerisinden 25 gün geride kaldı, millet meydanlardan bir adım çekilmedi. Herkes meydanlarda, bu destansı yürüyüşün yeni örneklerini veriyor. Meydanları dolduran yürekleriyle, cesaretleriyle tanklara meydan okuyan milletimiz, halkın gücünün tankın gücünden daha yüksek olduğunu göstermiştir. Alanlarda cesaret ve feraset var. Bunun bir darbe girişimi kadar işgal hareketi olduğu meydanlar da biliyor. Bu süreçte yaralananlara Allah'tan acil şifalar diliyorum. Bu mücadele esnasında şehit düşen kardeşlerimize de Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. O şehitlerimiz kahramanlık destanı yazdı. Ülke olarak bir işgalin eşiğinden döndük. Bunu bir darbe girişimi olarak düşünemeyiz. Bu bir işgal girişimiydi, işgal hareketiydi. Milletimiz bu girişimi ferasetiyle, dik duruşuyla bertaraf etti” diye konuştu.

112 Acil Servis ve UMKE çalışanları da bu süreçte, kendilerine destek olan ve meydanlara çağıran Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman’a teşekkür ederek, plaket takdim ettiler.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.7%

18.6%

15.3%

9%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)