-


BAŞKAN SEKMEN’DEN GENÇLERE SİYASET DERSİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Gençlik Kolları Gelişim Kampı’nda gençlerle bir araya geldi.
Bu haber 30.08.2016 20:45 eklenmiş ve 928 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Gençlik Kolları Gelişim Kampı’nda gençlerle bir araya geldi. Başkan Sekmen, AK Gençliğe siyasette elde ettiği tecrübeleri anlattı, gençlere hayata ve eğitime dair önemli tavsiyelerde bulundu. Sekmen, “Kendinizi gayet iyi yetiştirmeniz ve geleceğe hazırlıklı olmanız lazım. Asla, ‘Ben ne yapabilirim?’ demeyin. Bilin ki sizin yaşlarınızda ecdadımızdan Fatih Sultan Mehmet Han gibi önemli devlet adamlarımız oldu. 21 yaşında sizin gibi bir delikanlı İstanbul’u fethetme ve Peygamber Efendimizin (S.A.V.) methiyesine nail olma onuruna sahip oldu. Onun için sizler de kendinizi böyle göreceksiniz ve ‘Memleketimizin ufkunu, geleceğini mutlaka açacağım. Geleceğimizin öncüsü olacağım. Bu medeniyete benim de katkım olacak’ diyerek hayırlı birer genç olarak yola çıkacaksınız” dedi. Küresel emperyalist güçlerin gençlik üzerinde yoğun etkisinin bulunduğunu ifade eden Sekmen, şunları kaydetti: “Küresel emperyalist güçler maalesef gençliğimiz üzerinde, toplumumuz üzerinde oyunlar oynuyorlar. Siz gençlerimizi elimizden almak, milli ve manevi değerlerimizden koparmak, sizleri kendilerine kul, köle yapmak, materyalist düşüncenin uşağı yapmak üzere yoğun çaba gösteriyorlar. Bileceğiz ki bizim bir yaratılış gayemiz var. Allah’ın yarattığı eşref-i mahlûkuz. Gençken vazifelerimizi yerine getirmeye başlayalım. Bizim gençlerimiz imanlı olmalı, inançlı olmalı, inandığını, iman ettiğini yaşamalı. Gençler, çoğunuz okuyorsunuz. Derslerimize çok iyi çalışacağız. Kendimizi iyi yetiştireceğiz. Mesleğimizde uzmanlaşacağız. İyi bir meslek sahibi olacağız. İşimizin en iyisini yapacağız. Zamanın kıymetini bileceğiz, derslerimizde, mesleğimizde uzmanlaşacağız. Yabancı dil bileceğiz, mutlaka okuyacağız. Düşünen, akıl yürüten insanlar olacağız. Yakın bir gelecekte hepiniz görevlere gideceksiniz. Bunun için şimdiden hazırlanın. Aldığınız eğitimle ilgili staj ve uygulama yapın.”

“GENÇLERLE TÜRKİYE YENİ BİR FETİHE ÇIKTI”

Başkan Mehmet Sekmen, “Biz sizlere güveniyoruz. İnşallah sizlerle beraber yeni bir fethe çıktık. Bakın ülkemiz çok büyük bir taarruz altında. Küresel güçler ülkemiz üzerinde oyun üzerine oyun oynuyor. İçerideki eli kanlı vatan haini satılmış maşaları FETÖ, PKK, DAEŞ terör örgütüyle her türlü ihaneti sergiliyorlar” dedi. Sekmen, şöyle devam etti: “Hepimiz ilimize, ilçemize, beldemize, mahallemize ve gençlerimize, milletimize sahip çıkmalıyız. Bu hareketi gençlerimizle ve milletimizle beraber yapacağız. İşte 15 Temmuz akşamı yaşanan kahpe darbe kalkışmasına milletimizle ‘Dur!’ dedik. Eğer milletimiz o imanıyla sokaklara dökülmeseydi, tankların önünde durmasaydı, tankların altına yatmasaydı, tankların üzerine çıkmasaydı, iman dolu göğsünü kurşunlara, bombalara siper etmeseydi Allah korusun, belki bugün Türkiye’de katliam, zülüm, iç savaş vardı. Aziz milletimizin feraseti, cesareti ve kahramanlığı sayesinde Allah milletimizi, vatanımızı, devletimizi korudu. Onun için siz gençlerimize diyorum ki, ‘Arkadaşlar her şeye rağmen mazeret yok. Yarın değil bugün.’ Mazeret üretmeyeceğiz, ertelemeyeceğiz. Hazırlıklı olmalıyız, teşkilatlarımız uyanık olmalı, milletimizle beraber hareket etmeliyiz.”

 

“ERZURUM YENİDEN İNŞA VE İHYA OLUYOR”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’un yeniden inşa ve ihya olduğunu kaydetti. Sekmen, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz Doğu Anadolu’nun merkezi olan Erzurum’u yeniden ihya ve inşa ediyoruz. Burası geçmişte Doğu Anadolu’nun ticaret merkeziydi, hareketli bir nüfusu vardı. Ama 40-50 yıldır hep geri gitmiş, insanlar göç etmişler. Her geçen gün de göç veriyoruz. Dedik ki, ‘Burayı nasıl kalkındırırız? Madden ve manen ne

yapmamız lazım?’ Bu iki kalkınmaya ağırlık verdik. Hem kültürel, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetler yapıyoruz hem de aynı zamanda belediyecilik hizmetleri ile yatırım, istihdam ve üretim hizmetleri olarak kalkındırmanın gayreti içerisindeyiz. Şehrimizi yenilemeye gayret ediyoruz. Çok önemli projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Sabah şehir merkezindeki çalışmaları dolaştım, sadece şehir merkezinde yüz yerde çalışma yapıyoruz. İlçeleri ve mahalle statüsüne geçen köyleri kattığımız zaman 400 yerde çalışma yapıyoruz. Köylere yeniden su boruları döşüyoruz, kanalizasyon yapıyoruz, parke taşı döşüyoruz, yolları asfaltlıyoruz. Yeni bir anlayışla ilçeleri ihya ediyoruz, prestij caddeleri, cephe sağlıklaştırması, yeşillendirme, altyapı yapıyoruz. Çünkü milletimiz bizden bunu bekliyor. Erzurum’da söylediğim bir slogan var, ‘Biz devletiz, devlet biziz. Biz yaparsak bu işler düzelecek.’ Diğer partilerin belediye başkanlarından farklı olduğumuzu hizmetlerimizle, hal ve hareketlerimizle ortaya koymamız lazım. AK Parti’mizin Gençlik Kolları Genel Merkezi’ne ve Erzurum İl Gençlik Kolları Başkanlığı’mıza böyle bir organizasyon düzenledikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

45.7%

19.6%

15.6%

9.5%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)