-


Rektör Çomaklı’dan Başkan Orhan’a ziyaret…

Bir süre önce göreve başlayan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, iade-i ziyaretleri kapsamında Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı ziyaret etti.
Bu haber 26.10.2016 20:11 eklenmiş ve 877 kez görüntülenmiştir.

Rektör Çomaklı’dan Başkan Orhan’a ziyaret…

Üniversite-belediye işbirliği vurgusu…

Bir süre önce göreve başlayan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, iade-i ziyaretleri kapsamında Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı ziyaret etti. Başkanlık makamında bir süre görüşen Rektör Çomaklı ile Başkan Orhan, üniversite-yerel yönetim işbirliği üzerine fikir alışverişinde bulundular.

Erzurum’un kalkınması ve gelişmesi için ortak hareket etmenin gerekliliğine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, “Büyük potansiyele sahip bir üniversiteyiz. Akademisyenlerimizin çalışmalarıyla üreten, araştıran, şehrine, bölgesine ve ülkesine fayda sağlayan bir üniversite olarak yolumuza devam edeceğiz. Ülkemize ve şehrimize hizmet için çıktığımız bu yolda yanımızda olan ve bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da, Rektör Çomaklı’ya nazik ziyaretleri için teşekkür ederek, Erzurum’un lokomotif kuruluşlarının başında Atatürk Üniversitesi’nin geldiğini hatırlattı. Üniversitenin yerel yönetimlerle olan işbirliğinin önemine vurgu yapan Başkan Orhan, “Atatürk Üniversitesi eğitim kalitesi ve ürettiği bilimsel projelerle sadece Erzurum’un değil, Türkiye’nin yüzakı kuruluşlarından birisidir. Kuruluş amacına uygun olarak hizmet veren ve ‘Üniversite Kuran Üniversite’ unvanıyla şehrimiz ve bölgemiz için büyük bir kazanım olan Atatürk Üniversitesi, ilimizin kalkınma hamlesi başlatması yolunda yaptığı atakları ve başarılı çalışmaları yakından takip etmekle birlikte, duyduğumuz iftihar da her geçen gün artmaktadır. Gelişimin ve değişimin adı olan, ilimiz açısından da çok büyük bir şans teşkil eden üniversitemiz bilim adamlarının yüksek bilgi ve görgüleri, biz yerel yöneticiler için yol haritası niteliğindedir. Başta ‘termal turizm’ olmak üzere, ilçemizin sahip olduğu potansiyelleri değerlendirmek için yapacağımız atılımların içinde en önemli yeri “üniversite-belediye işbirliği” oluşturmaktadır. Yapacağımız çalışmalarda bu güzel ilçemize çağdaş bir görünüm kazandırmak, var olan potansiyelini değerlendirmek için üniversitemizin bilgi birikiminden azami derecede yararlanıyoruz ve yararlanmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

Başkan Orhan, “Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi’nde tamamlamış biri olarak sizin üniversiteye katkınızın da çok büyük olacağı inancındayım.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)