-


Başkan Karabağ’dan çarpıcı mesaj: “Atatürk değerlerinde birleşelim!”

Başkan Karabağ’dan çarpıcı mesaj: “Atatürk değerlerinde birleşelim!”
Bu haber 09.11.2016 22:13 eklenmiş ve 1000 kez görüntülenmiştir.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yöre derneklerini sık sık ziyaret ederek, etkinliklerine katılıyor. Karabağ, son olarak Erzurum Dörtler Kültür ve Dayanışma Derneği ile Ardahan Hanaklılar Kültür Sosyal ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği toplantılara katıldı. Karabağ, “Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet değerlerinde birleşmemiz lazım. Partimiz ne olursa olsun bu ülkeyi kimseye teslim etmeyelim. Bu ülkeyi gericiliğe, karanlığa teslim etmeyelim” dedi.

Erzurum Dörtler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Havuz Düğün Salonu’nda düzenlediği toplantıda konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Erzurumluların dik duruşunu sevgili Atatürk yıllar önce görmüş ve ilk kongreyi Erzurum’da yapmıştır. Sevgili Erzurumlular, cumhuriyetin hiç olmadığı kadar bugünlerde sizlere ihtiyacı var. Korkaklar her gün ölür, cesurlar bir gün ölür. Biz bu vatan için ölmeye hazırız. Bu ülkeyi emperyalizme karşı, Amerika ve diğer ülkelere satanlara karşı mücadele vermeye hazır olalım. Bizler bugünleri idare ediyoruz ama; çocuklarımıza hak ettikleri ülkeyi bırakmalıyız. Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmamalıyız. Bunun için Erzurumlulara ihtiyaç var. Erzurumlular yurt severdir, vatanseverdir. Atatürk sevgisiyle doludur. Bayrağını sever, ülkesi için her zaman yola çıkar. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Atatürk, yaşasın Türk bayrağı, yaşasın tam bağımsız Türkiye diyorum” dedi.

ATATÜRK OLMASAYDI NE OLACAKTI

Başkan Hasan Karabağ, Ardahan Hanaklılar Kültür Sosyal ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği kahvaltıya katıldı. Osmangazi Mahallesi'nde bulunan dernek binasında düzenlenen kahvaltıda konuşan Karabağ, “Ülkede yaşadığımız olaylara bakın. Başımıza ne geliyorsa Atatürk düşmanlarından geliyor. Atatürk; ‘Türkiye Cumhuriyeti'ni Türkiye halkı kurmuştur. Bu halka da Türk milleti denir’ demiştir. Bizden bir millet oluşturmuş. Atatürk’e düşman olanlar benim düşmanımdır. Atatürk ve arkadaşları bu ülkeyi kurtarmasaydı ne olacaktı? Atatürk Orta Doğu'da yaşananları 80 yıl önce söylemiş. ‘Bu ülkelerde kargaşa çıkacak, bu ülkelerin sınırları suni çizildi. Bu ülkelerde karışıklık çıkaracak emperyalizmin yanında yer alanlar perişan olacak’ demiş. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet değerlerinde birleşmemiz lazım. Partimiz ne olursa olsun bu ülkeyi kimseye teslim etmeyelim. Bu ülkeyi gericiliğe, karanlığa teslim etmeyelim. Dünyada, Müslüman nüfusunun olduğu yerlerde kargaşa yaratılıyor. Kelle kesen, kargaşa çıkaran insanlar gibi algılatıyorlar. Atatürk kurtuluş savaşından sonra 1500 camiyi yeniden yaptırmış. Kendi adına Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde cebinden para vererek cami yaptırmış. İlk meclisi Kuran ve dua ile açmış. Atatürk din düşmanı filan değil. Benim ülkemde Atatürk olacak, Türk bayrağı olacak, Cumhuriyet olacak, yaşasın tam bağımsız Türkiye diyenler olacak. ‘Ne mutlu Türk’ diyene” diye konuştu. 

Başkan Karabağ konuşmasının ardından dernek binasında yer alan kütüphane ve çeşitli kursların görüleceği dersliklerin açılışını gerçekleştirdi. Burada kursiyerlerle sohbet eden başkan Karabağ daha sonra onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.7%

18.6%

15.3%

9%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)