-


İnsanların iç ve dış görünüşü...


Bu haber 28.11.2016 15:40 eklenmiş ve 1128 kez görüntülenmiştir.
Burhan KAYA

Çok Değerli dostlarım ve okurlar…

26.11.2016 tarihinde oğlumun yapılan düğün töreninde, katılımın yüksek olması ve düğünün güzel geçmesi beni fazlası ile memnun etti. Buradan gerek Kırklareli’den kına gecesine İstanbul’dan katılan guruba ve gerekse oğlumun düğün töreninden beni yalnız bırakmayan tüm eş, dost, akraba ve komşularıma sonsuz teşekkür ediyorum. Bu mutlu günde, beni yalnız bırakmamaların bana gösterdikleri içtenlikleri, duruşları ve yaklaşımları beni fazlası ile mutlu ve huzurlu kıldı.  Bu sebepten dolayı bütün katılımcılara şükranlarımı sunarım. Düğün davetiyelerimi alıp gelmeyen ve mazeretleri bulunan dostlarıma da sevgilerimi ve saygılarımı huzurlarınızdan arz ediyorum. Diğer bir taraftan da, mazeretleri olmadığı halde, beni yalnız bırakan sayıları bir elin parmakları kadar sayılı olanlara da teessüflerimi sunuyorum.

Ben bu düğünde ve bir önceki iki kızımın düğününde, beni yalnız bırakanlara şunu demek istiyorum.  Ben size teessüflerimi sunarken ve ayrıca da size sonsuz teşekkür ederken, sizler bana bir hayat dersini verdiniz. Çünkü ben sizleri hiçbir zaman gerek dar gününüzden ve gerekse geniş gününüzden yalnız bırakmadığım gibi, saygı sevgi hususundan da kusur etmedim. Bu benim kazanımım sizin kaybınız oldu. Onun için gerçek yüzünüzü görmek bana hayatın en güzel dersini verdi.

Katılan dostlarıma ve mazeretleri olup katılamayan dostlarıma gelince, sizlerle her zaman övündüm, gurur duydum, sevgim ve saygımla yanınızdan yer almaya ömrüm yetinceye kadar devam edeceğim.

Yeri gelmiş iken duygularımı ifade eden, çok değer verdiğim ve rahmetle andığım Vedat AYDIN dan bir alıntı ile makalemi bitirmek istedim.

“Bilinç Işıklarını yakmak”

“İçinden geçmekte olduğumuz zamanın ruhunu anlamak için bilinç ışıklarımızı yakmamız gerekmektedir. Bize bahşedilen aklı nasıl kullandığımız bu ışığın aydınlığı ile doğrudan ilgilidir. Bilinç ışıklarını kişisel çıkarlarımız için aydınlatırsak,  gözümüzü kamaştıracak kadar ışıltılı bir dünya büyüsüne kapılıp uzakları görmekten mahrum kalmamız mukadder hale gelebilir. Işığı,  yollarımıza  döşenmiş dikenli, engebeli yolları aşmak için yakarsak, attığımız adımların iyi niyetle ve insanlığın hayrına atılmış adımlar olarak değer kazanır. Aksi taktirde kendi çıkarımız için yaktığımız ışığın sadece göreceli olarak kendi önümüzü aydınlattığını unutup derin yanılgılar yaşarız.

Günümüzde ferdin yetişme tarzı, hayatı algılama biçimi, onu bireysel tutkularının esiri haline getirmiş, hırs ve tamah ile gözleri kararmıştır.”

Değerli dostlar ve sevgili okurlarım; 

Yukarıdaki anlamlı yazıda belirtilmek istenen anlatım çok açık ve net anlatımdır. Benim için toplum, değersel faktörde en önemli faktör özelliğini taşır. Bu faktörü yok sayan zihniyet veya kör cehalet toplumla tam bağdaşmamış, kişisel çıkarlarla kendini farklı bir kulvarda görmüş ve o yolda devamlılığını saymış ve kişisel çıkarlarına esir olmuş kişi veya kişiler olarak görürüm. Bu da onların kayıp ve kazanımlarıdır.

Sonuç:  Aklını ve vicdanını nefsinin emrine verdiğini unutanlardan insanlığın önünü aydınlatılmasını beklemek beyhude bir bekleyiştir. Diğer bir taraftan kendini topluma adammış ve toplumun her konumuma öncülük etmiş insanlar ise öncülükleri ile toplumun önderleri olarak görülmüşlerdir. Bu kazanımlar her seferlerinden önlerine çıkmış ve kayıplar konusundan da asla sıkıntı yaşamamışlardır.

Taktir sizin

Burhan KAYA

28.11.2016

Yazara ait son 10 makalele
19 Ekim Muhtarlar gününüz Kutlu olsun
KARAKTERİ BELİRLEYEN DÜŞÜNCEDİR.
Üç Şehirde; “Erzurum, İstanbul, Bursa”-2-
Sayın Bülent FELEKOĞLU;
HAYATIMIZIN İÇİNDEKİ GERÇEKLER
Geride bırakılan 39 yıl anısına
Naz'ın Gerçek hayat hikayesi
Hınıs ta son yıllarda büyük değişimler yaşanıyor.
Hayatı güzelleştiren de yaşanmaz hale getiren de insanoğlunun kendisidir.
Hınıs ta gelip geçen değerler;
Yorum Yaz - Yorumlar
KADİM TAŞBİLEK 06.12.2016 11:11
Sevgili dost güzel insan her anne babanın en büyük arzusu çocuklarının mürüvvetini görmek bu mutluluğu yüce Allah size yaşattığı gibi her anne ve baba yada yaşatmayı nasip eylesin.Yıllardan beri hiç bir şey gözetmeden bir Hınıs sevdalısı sevdasıyla gönülden çalışman bu senin ne kadar temiz ve iyi bir aile babası olduğunun bir kanıtıdır. 25 11 2016 tarihinde gerçekleştirdiğiniz düğün töreninde toplum tarafından yalnız kalmadığın salonun doluluk oranı maddi yönde değilde manevi yönde insan ayrı bir onnurre oluyor çünkü her şey toplumla oluyor.Toplumsal dayanışmada göstermiş olduğunuz azimli çalışmalarınızdan dolayı size tekrardan teşekkür ederken genç çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum .
Sebahattin Kızıltaş 04.12.2016 13:43
Değerli Burhan kardeşim,Allah,çocuklarınızın mutluluğunu daim eylesin.Size ve ailenize huzurlar getirsin.Her gününüz böyle sevinçli ve huzurlu olsun.Katılanlara teşekkürün yanında keşke katılmayanlara hiç bir laf söylemeyip geçiştirmiş olsaydınız.Belki o zaman daha iyi bir ders vermiş olurdunuz.Allah yardımcınız,mutluluğunuz daim olsun.
Toplam 2 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.7%

18.6%

15.3%

9%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)