-


ERZURUMLULAR HALEP İÇİN YÜRÜDÜ...

ESTP'NİN ORGANİZE ETTİĞİ YÜRÜYÜŞTE, ESED REJİMİ VE İŞBİRLİKÇİLERİNE LANET EDİLDİ
Bu haber 04.12.2016 20:42 eklenmiş ve 867 kez görüntülenmiştir.
Halep'te devam eden insanlık trajedisine Erzurum'dan yürüyüşle tepki gösterildi. Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) tarafından organize edilen yürüyüşte bir araya gelen Erzurum halkı, Halep'te akan kan ve gözyaşının bir an önce durdurulması için çağrıda bulundu, dualar etti. 
Erzurumlular, bugün Halep için yürüdü. ESTP tarafından organize edilen yürüyüşe katılmak için Lalapaşa Camii'ne akın eden Dadaşlar, burada kılıhanan öğle namazının ardından ellerindeki pankart ve dövizlerle Havuzbaşı'na doğru yürüdüler. Tekbir getirerek yürüyen kalabalık, ABD, İran ve Rusya aleyhinde sloganlar da attı. Havuzbaşı Kent Meydanı'nda sona eren yürüyüşün ardından basın açıklamasını dinleyen kalabalık, İl Müftüsü Celal Büyük'ün ettiği duaya hep birlikte "amin" dedi 
 
"DÜNYA YIKILSA BİR ARAYA GELMEZLER, AMA..." 
ESTP Başkanı A. Mustafa Güvenli, dünya yıkılsa bir arada olamayacak Esad Rejimi, Amerika, Avrupa, İsrail, Rusya, PKK ve İran'ın el ele vererek Halep’i yok ettiğini dile getirerek, bu şer koalisyonunun, sistematik biçimde; okulları, fırınları, hastaneleri, ambulansları, yardım TIR'larını ve camileri vurup imha ettiğini belirtti. Güvenli, "Halep, dünya tarihinin en ağır bombardımanını ve sivil katliamlarından birini yaşıyor. Sokaklar cesetlerle doluyor. Günlerdir fırınlarda ekmek dahi çıkmıyor, her gün binlerce insan öz vatanını terk ediyor. Kalanlar da Esad güçlerinin kimyasal silahlarıyla katlediliyor. Dünyanın gözleri önünde Halepliler diri diri toprağa gömülüyor" dedi. 
 
ESED, CEHENNEM YÜRÜYÜŞÜNÜ SÜRDÜRÜYOR 
Zalim Esed'in halkı katlederek iktidarı için gırtlağına kadar saplandığı cehennem yürüyüşünü devam ettirdiğini söyleyen Güvenli, "Halep ölüyor! Müslüman ili Halep yerle bir ediliyor. Dünyanın gözleri önünde Halep ölüyor. Koskoca bir tarih, koskoca bir medeniyet savaş tacirlerine kurban gidiyor. Tarih şahittir ki yıkılan sadece Halep değil insanlığın vicdanıdır. O coğrafya bizim gönlümüz, yüreğimizdir. Bu katliam, bu zulüm bir gün elbet bitecek; Zalim Esed’in parmaklarından akan mazlumların kanı dünyanın yüzüne sürülecek. Bu çağdaş Firavunlar bilmiyor ki Allah onların saraylarında nice Musalar var edecek. Halep’i bombalarla, açlıkla, sürgünle yok etmeye çalışan barbarlar kahrolacak. Dualarımız birer Ebabil taşı olup çağdaş Ebrehelerin ordularına atılacak… Amerika’nın, Rusya’nın, İsrail’in, Avrupa’nın ve bu zulme destek verenlerin başına yağacak...  Tarih bu yaşananları yargılayacak ve Allah elbette hesap soracaktır." ifadelerini kullandı. 
 
ESTP'DEN HALEP'E YARDIM KAMPANYASI
Yaşanan zulüm ve bastıran şiddetli kışın Halep’teki hayatı daha da zorlaştırdığına dikkati çeken Güvenli, "Kuru gıdadan, suya, undan, giyeceğe kadar her şeye ihtiyaç duyuluyor. Erzurum Sivil Toplum Platformu’nu oluşturan bütün kuruluşlarımızla birlikte yardım kampanyası başlatıyoruz.  Tarihinde 3 defa yıkıma uğramış, açlığın, susuzluğun, yıkımın ne olduğunu bilen bu şehrin evlatları Halep’teki insanlık dramının çığlıklarına sessiz kalmayacaktır. Toplanacak yardımlar düzenli olarak Halep ve oradan göç ettirilen muhacir kardeşlerimize ulaştırılacaktır." diye konuştu. 
ESTP Başkanı Güvenli'nin konuşmasının ardından Erzurum İl Müftüsü Celal Büyük'ün ettiği duaya hep birlikte "Amin" diyen Erzurumlular, tekbirler getirdi, sloganlar attılar. Programın sonunda Erzurum'da üniversite öğrenimi gören Suriyeli kız öğrenci Ragad Ala da, okuduğu şiirle herkesi duygulandırdı.
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)