-


Ünlü Eğitimci Muammer AYDIN, Bugün Şeref Misafirim;

Muammer AYDIN, kendisinin düşünce ile evrimleşen bir varlık olduğunu anladığı ölçüde huzur buldu. Onun için, bilgi birikimi ve yansıtılması; insanlara doğru bir anlayışı geliştireceği olgusu önem kazandı.
Bu haber 18.12.2016 22:55 eklenmiş ve 2547 kez görüntülenmiştir.

Çok Değerli hemşerilerim ve sevgili okurlar;

Bugün “Değerli Simalar” köşesinde çok değer verdiğim ve ailece tanıdığım, başarılarıyla her gittiği yerden övgülerini aldığım, değerli eğitimci ve aynı zaman da sporcu kardeşim Muammer AYDIN ı konuk edeceğim. Şahsen tanıdığım bir kişi olan Muammer AYDIN hakkında yazacaklarım belki az gelebilir ama şunu çok iyi bilirim ki, onun gerçek mana da tam bir hizmet insanı olduğu gerçeğidir.

MUAMMER AYDIN KİMDİR?

Muammer AYDIN; 1973 yılında Erzurum´da doğdu. İlk, orta ve liseyi Hınıs´ta okudu. 1990 yılında liseden mezun olan Aydın, aynı yıl girdiği Erzurum Sağlık Meslek Lisesi Tamamlama Programı Sağlık Memurluğunu 1992 yılında başarıyla bitirip, 1993 yılında Van Devlet Hastanesine Sağlık Memuru olarak atandı. Bu başarı kendisine yetmemişti. Eğitimi için onun gözü daha ileriye giderek başarılarına katkı sunacak kariyerler yapmaktı.

MUAMMER AYDIN HEM OKUYOR ve HEMDE ÇALIŞIYORDU;

1993 yılında sınavlara giren Muammer AYDIN, Van 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Ve Spor Bölümünü kazandı. Bir süre burada öğrencilik hayatını yaşadıktan sonra, 1996 yılında Atatürk Üniversitesi K.K Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Ve Spor Bölümüne yatay geçiş yaptı. Aynı zamanda kamudaki görevini de devam ettirmek için tayinini istemek zorunda kaldı. Tayinini Erzurum’a alan Muammer AYDIN memuriyetteki görevini Erzurum Numune Hastanesinden devam ettirdi.

1997 yılında üniversiteden mezun olan AYDIN;  2001 yılında Bakırköy 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesi´ne Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atandı. Bir dönem Okul Müdür Yardımcılığı görevini yaptıktan sonra, 2004-2008 yılları arasında Bakırköy Halk Eğitimi Merkezinde ´Masör Yetiştirme Kursu´ Eğiticiliğine devam etti.

MUAMMER AYDIN MESLEĞİNDEKİ YÜKSELİŞİ DEVAM EDİYOR;

Mesleki başarılarına devam eden Muammer AYDIN;  2008-2009 yıllarında Beylikdüzü Gençlik Ve Spor İlçe Müdürü olarak görev alır. Burada bir yıl görev yaptıktan sonra, 2009 yılı Eylül ayında Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Sekreterliği görevine atanır. Ve aynı yıl Aralık ayın içinde tekrar İstanbul Bakırköy 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesine Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atanır.

İSTANBUL MUAMMER AYDIN İÇİN TAM BİR GÖREV YERİ OLUR.

Eğitimin içinde adeta hızlı adımlarla yükselen AYDIN Şubat 2010´da Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nde Şube Müdürü olarak göreve başlar. Aydın, kabuğuna sığmaz olur, amacı kendisine veri ve kıymet kazandıran eğitim yuvasında yukarılara çıkmak ve çıktığı yerden de güzel hizmetlerine devam etmek olur. Ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde Eğitim Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapar. Ve aynı zaman da Nationel Sport Academia (NSA)´da Spor Yönetimi alanında doktorasına devam eder.

MESLEĞİNDEKİ BAŞARI, ONU SEMİNERLER VERMEYE DEVAM EDER.

Profesyonel Futbol geçmişi olan, Masaj Uzmanlığı da yapan Muammer AYDIN çeşitli kurum ve kuruluşlarda Spor, Sağlık, Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp alanlarında seminerler vermeye başlar. Bu başarı ona tam gaz yoluna devam etmesini sağlar. O artık profesyonel bir yönetici kimliği ile anılır olur.

 AYDIN; Evli ve biri kız olmak üzere 3 çocuk babasıdır.

YAZARIN GÖZÜYLE MUAMMER AYDIN;

Şahsen tanıdığım bir kişi olan Muammer AYDIN hakkında yazacaklarım belki az gelebilir ama şunu çok iyi bilirim ki, onun gerçek mana da tam bir hizmet insanı olduğu gerçeğidir.

Muammer AYDIN; Hizmetleriyle bir hizmet insanı, dürüstlüğü ve ahlakı ile birlikte yapıcılığı önde tutan çok iyi bir idareci olarak her gittiği il ve ilçelerden kendini kabul ettirdi. Ben bu yazıyı hazırlarken, onu tanıyan birçok insanla konuştum ve görüşlerini aldım. Bu görüşler doğrultusunda çıkardığım sonuç AYDIN’ın gerçekten de tam bir görev adamı ve çok iyi bir yönetici olduğu görüşüydü. Bu demektir ki hizmet ve toplum insanı, gittiği her yerde başarısına başarı katacağı kesindir.

İSTANBUL/BAYRAMPAŞA DAKİ ZİYARETİM.

Önem verdiğim insanların hayatlarını yazarken James Allen  nin “İnsanlar düşüncelerin efendisi,karakterlerinin kalıpçısı, çevrenin, şartlarının ve kaderinin yaratıcısı ve şekillendiricidir” deyimini hep kullanırım. Muammer AYDIN da ki kişilik ve karakter yapısı bu deyimdeki anlatım bütünlüğüne fazlası ile uymaktadır.

Muammer AYDIN ı yıllar önce İstanbul/Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevindeyken kendisine yaptığım ziyarette onun yaklaşımını ve içtenliğini o zaman görmüştüm. Bir hemşerim olarak kendisi ile iftihar ettim. 

AYDIN AİLESİNİN FEVKİNİ ANLATANLARDAN BİRİDİR MUAMMER AYDIN!

Aydın; Sevdalısı olduklarına karşı canı-cananı feda edecek kadar vefalı ve geçtiği bu şeylerin bütününü bir daha hatırına getirmeyecek kadar da gönül-eri hasbi olan bir insandır. Kişiliğindeki çalışma azmi; üretim, tüketim ve eğitim duyusu onu hep kamçılamıştır. Tüm başarıları, iş, akıl ya da ruh dünyasında olsun, kesin bir şekilde yönlendirilen düşüncenin sonucu var olmuştur. O, her zaman asil ve yüce düşüncelerle yaşayan, bencil olmayan ve saf şeylerin üzerinde yoğunlaşan kişi olarak öne çıktı. Ve bütün başarılarını bu noktadaki hareketleriyle elde etti.

Bu sebepten dolayı, Muammer AYDIN;

  • Gönül verdiği dava uğrunda, kandan-irinden deryaları geçip gitmeye azimli ve kararlı;
  • Varıp hedefine ulaştığında da her şeyi sahibine verecek kadar olgun inandığı her şeye karşı edepli ve saygılı…
  • Hizmet adına her ses ve soluğu zikir ve tespih, her ferdi Mübeccel ve aziz; muvaffakiyetlerinden ötürü alkışlayacağı kimseleri de putlaştırmayacak kadar Rabbin iradesine inanmış ve dengeli.
  • Orta da kalmış herhangi bir iş için herkesten evvel kendini mesul ve vazifeli, hakkı tutup kaldırmada, yardıma koşan herkese karşı da hürmetkâr ve insaflı…
  • Hayatın her aşamasının sarp ve yokuş olduğunun baştan kabul edecek kadar rasyonel ve basiretli;
  • Önünü kesen çıkmaz yollar dahi olsa, geçebileceğine inanmış ve himmetli;
  • Uğruna baş koyduğu davanın kara sevdalısı olarak bilinir.

Sevgili Okurlar ve Değerli hemşerilerim;

Bir insanda bulunan asil ve ulvi karakter lütuf değildir, ya da şans eseri oluşmaz; ancak doğru düşünmede sürekli bir çapa ile oluşan güzel düşünce, her zaman kişiliğin en önemli karakter bileşkesini oluşturur. Ve dolayısı ile insanı olgunlaştıran da hamlaştıranda insanın kendi düşüncesi, bakışı, yaklaşımı ve ahlaki terbiyesidir.

Muammer AYDIN kendisi ile görüştüğüm gün bana bunları fazlası ile gösterdi. Saygı ve sevgi ile oluşturduğu ahlaki terbiyesi, ailesinin yansıyan gerçek ve doğal yüzüydü. 

MUAMMER AYDIN; BİLGELİĞİ İLE DE HEP ÖNE ÇIKTI..

 

Kendisini tanıyanlarına sorduğumda verdikleri tek cevap; “Onun bilgeliği ve bilgi paylaşımcılığı tartışılmaz” cevapları oldu.

Değerli okurlar ve sevgili hemşerilerim;

Aklın sükûneti, bilgeliğin en değerli hazinelerinden biridir. Bu oluşum, öz hâkimiyet sağlama konusunda ki uzun ve sabırlı bir gayrettin sonucu oluşur. Diğer bir taraftan da, varlığı düşünce yasalarına ve işleyişlerine ilişkin sıradan bir bilginin ötesinde olgunlaşmış deneyimlerinin de bir göstergesidir.

Muammer AYDIN, kendisinin düşünce ile evrimleşen bir varlık olduğunu anladığı ölçüde huzur buldu. Onun için, bilgi birikimi ve yansıtılması;  insanlara doğru bir anlayışı geliştireceği olgusu önem kazandı. Bu da kendisinin iç huzurunu geliştirdi ve bu huzurla yol almaya başladı. Bu gün kendisini konuşan insanlar, onun bu güzel özeliğinden bahsediyorlarsa, bu da onun kazandığı en büyük kazanımları demektir. Ben kimliğinde HINIS yazan değerleri buraya taşırken, onların layığı ile yaptıkları hizmetlerle anılır olmaları ve bir Hınıs lı olarak bilinmeleri, bilin ki her HINIS lı için bir gurur ve bir onur yaşamak demektir. Bu özümseyiş kavramını bizim için her zaman önemli olmalıdır. Bu güzel ve değerli insanların hakkında yazdığım naçizane düşüncelerim bilin ki şevkle, gururla ve doğan feyz aşkı ile yazıyorum. Onun için ben kalemimle hep kardeş oldum.

 

Yeri gelmiş iken; Büyük üstat ve aynı aileden Merhum Vedat AYDIN’Sözün Derman Olsun” kitabında bir alıntı ile veda etmek istiyorum size;

Bazen bir kelime tatlı bir rüzgar gibi gelir dokunur yüreğimize, gurbeti sılaya çevirir ve ürpeten duygular yaşatır. Nedendir bilinmez; o an hangi duygular içinde olursanız olun, o kelimelerin çaktığı ateş yüreğinizi havalandırır, kendinizi melekut aleminde hissedersiniz. Dünyanın hayhuyları içinde kalbinizi yoran ne kadar iş varsa, kabuk bağlamış bir yaranın atılması gibi rahatlar, derin bir nefes alırsınız. İşte o kelime, bazen Allah’tır, bazen aşktır; bazen dosttur; bazende bir dua. Bazen gövdesinden daha büyük bir yükü usanmadan taşıyan bir karıncayı seyrederken; bazen kainatın bütün seslerini her zerenizde hissettiğiniz bir müzik dinlerken alıp götürür sizi o kelimeler…Ne alkışların yaşattığı geçici hazlar, ne de paranın makamın sağladığı imkanlar yaşatamaz bu vecd halini insana

 

                                                                                                         Vedat AYDIN

 

Büyük üstat seni rahmetle anıyoruz. Mekanın cennet ve yerin huzurlu olsun

Yorum Yaz - Yorumlar
Engin Erol 01.02.2017 18:01
Tebrikler Muammer kardeşim. Sağlık ve başarı dolu yaşamının devamını dilerim.
Berkant Hatipoğlu 12.01.2017 00:46
Değerli Hocam, dostum, arkadaşım, müdürüm. Dört yıl oldu seni tanıyalı. Keşke yıllar önce tanıyabilseydim. Doğru sözlü, adil, miteazi ve gayretli kişiliğin her zaman beni etkilemiştir. Hele hele darda kalmış, sıkıntılı insanlara gösterdiğin samimi ilgi ve alaka bende hep hayranlık uyandırmıştır. Allah her zaman yardımcın olsun. Güzelliklerinin ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.
Berkant Hatipoğlu 11.01.2017 03:02
Değerli Müdürüm, arkadaşım, hocam, dostum. Şansınızı tanıdığım dört yıl boyunca varlığınız ile çok şey kazandım. İnanç, azim, ciddiyet, neşe, birikim. Tüm bunları ve daha fazlasını sizde görmek en çok da bana yaradı. İnsanların sıkıntılarına gösterdiğiniz ilgideki samimiyet ve heyecan en çok örnek aldığım özelliğiniz. Size ve ülkemize başarı diliyorum. Büyüyen ve gelişen ülkemizde sizi çok daha önemli görevlerde görmek dileklerimle, Allah yardımcınız olsun.
Burhan KAYA 09.01.2017 21:00
Çok değerli okurlar ve sevgili hemşehrilerim; Ben bu değerleri yazarken ve bu değerlerin kariyerleri bakımında bıraktıkları izler kendileri kadar Hınıs a değer katan izler olduğu için yazdım. Hınıslı olup böyle yerlerde kariyer sahibi olmak bilin ki Hınıs a değer katmıştır. Ama nedense bu değerleri görmemezlikten gelen, eleştiri anlamından da olsa bir kaç kelime yazmaya erinen Hınıslıları görüyorum. Ve Üzülüyorum...Yapmayın Hınıs ve Hınıs ı en iyi temsil eden insanlara sahip çıkmak onları koruyup kollamak her zaman bir Hınıs lıya ve hatta tüm Hınıs lılara görev düşer. Değeri değerle sunmak, onu onur e etmek, o kişinin bağlı olduğu değerler manzumesinin daha da kenetlenmesini sağlar. Bu değil midir, bizim ilkemiz, birliğimiz ve beraberliğimize olan işaretimiz. Birlik olalım, diri olalım, dik olalım ve içimizden çıkan bu değerlere de sahip çıkalım. Saygı ile kalın.
Zeki Deniz 31.12.2016 09:17
Muammer bey için yazdıklarınızın eksiği var fazlası yok diyebilirim. Gerçekten insani ilişkileri yüksek, çok yönlü, bir çok yeteneği olan samimi, dik duruşlu, inandığı şeye sonuna kadar yılmadan giden ve mücadele eden çok çalışkan ve başarılı bir insandır. Çok yönlü olması sebebiyle insanları da çabucak etkileyebilen, hayatın hem ciddiyetini sürdüren hem de çok neşeli ve esprili olabilen, insanları neşelendiren biridir. İşleri çok hızlı yapar, bir şeyi ertelemekten hiç hoşlanmaz. İş bitirici olması önemli bir özelliğidir. Haksızlıklara tahammülü olmaz, yanlış ve haksız olanı mutlaka söyler. Sevdiği insanı ölümüne sever ve tutar. Sevmediği insana ise çok mesafelidir. Bu yüzden hayatında ara insan pek yoktur. Ben şahsen böyle inanmış bir kavga adamı, dürüst, gayretli, çalışkan ve dik insanı tanımaktan ötürü son derece şanslıyım. Ehil olmayan ve kişiliklerindeki hasarlarla çok önemli görev ve mevkileri haksız yere işgal edenlere baktığımda Muammer beyin çok daha yüksek görevlerde olmamasını aklım almıyor. Görevinde çok ciddi ve gayretli olduğu kadar makam ve mevkisinde de bir o kadar mütevazi ve alçakgönüllüdür. Çok değerli ve sevilen bir ailenin ferdi olduğu bilinmekle birlikte Saadettin abisi başta olmak üzere büyükleri tarafından çok iyi eğitildiğini, yetiştirildiğini biliyoruz. Şu an görev yaptığı Kırklareli Gençlik Ve Spor müdürlüğünün durumu içler acısıydı. Personel ve işler o kadar düzensiz ve kontrolsüzdü ki, burası asla resmi bir kurum güviyetinde değildi. Göreve başladığı günden beri tüm kanunsuz iş ve işlemleri sonlandırdı, mesaiye yıllardır gitmeyen, kafe ve çay bahçelerinde mesai geçiren çalışanları bir bir hizaya getirdi. Hem kurum içinden hem de kamuoyundan kanunsuz bir çok kişi ile hatta siyasiler ve üst makamlarla problem yaşadı. Ama inandığı doğrular ve hak hukuk inancı hiç birinden vaz geçirmedi kendisini. Kendisini çok yıpratıp üzdü ama Hakkı memnun etti hep. Hayatımda tanıdığım çok yönlü ve savaşmaktan hiç vazgeçmemiş ender insanlardan biridir. Allah ona daha güzel ömürler ve görevler nasip eder inşallah. Site yönetimi olarak bu değerli insanı unutmadığınız için sizlere de teşekkür eder başarılar dilerim. Zeki Deniz/Beyza Mobilya
Toplam 5 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)