-


“EYOF 2017 İNSANLARI ŞAŞIRTACAK”

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF), 11-18 Şubat tarihlerinde Erzurum’da düzenlenecek.
Bu haber 23.01.2017 22:15 eklenmiş ve 841 kez görüntülenmiştir.

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF), 11-18 Şubat tarihlerinde Erzurum’da düzenlenecek. Avrupa Olimpiyat Komitesi’nin (EOC) EYOF Direktörü Katerina Nycova, şehrin organizasyona hazır olduğuna dikkat çekerek, “İnsanlar dışarından baktıklarında Türkiye’de kış sporlarına uygun bir ortamın olduğunu fark etmiyorlar. EYOF 2017 de bu nedenle insanları şaşırtacaktır” ifadelerini kullandı.

ERZURUM

Avrupa’nın önemli kış spor merkezlerinden olan Erzurum’un ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) için hazırlıklar devam ediyor. 11-18 Şubat tarihleri arasında dokuz farklı branşta yapılacak organizasyon için Avrupa Olimpiyat Komiteleri EYOF Direktörü Katerina Nycova, Erzurum’a gelerek incelemelerde bulundu.

2011 yılında Trabzon’da düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’nin de direktörlüğünü yapan Katerina Nycova, Türkiye’deki çalışma sistemini iyi bildiğini belirterek, “Trabzon’daki Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’ydi ve bu nedenle çok farklı bir ortam vardı. Ama organizasyon tarafında benzerlikler var doğal olarak. Türkiye misafirperverliğini ve bütçe anlamında cömertliğini sunuyor. Bu nedenle de biri yaz, diğeri ise kış sporları organizasyonu olmasına rağmen benzerlikler var” dedi.

“BENİM İÇİN BİR KIŞ CENNETİ”

EYOF 2017’ye sayılı günler kala hazırlıkları yerinde inceleyen Nycova, “Benim için bir kış cenneti” vurgusu yaparak, “Erzurum’daki tesisler gerçekten çok iyi ama bu beni 5-6 yıl önce ilk gelişimde de etkilemişti. Küçük sayılabilecek bir alanda çok fazla buz pisti var. Tesisler kalite olarak da iyi seviyede. Benim için bir kış cenneti diyebilirim” ifadelerini kullandı.

Erzurum’un organizasyona ev sahipliği yapmak için hazır olduğunu ve çalışmalardan memnun olduğunu vurgulayan EYOF Direktörü Katerina Nycova, “Çok fazla yol kat edildi. Bu da beni memnun ediyor çünkü organizasyonun başlamasına sadece 20 gün kadar bir süre kaldı. Çok kısıtlı bir vakit var. Dediğim gibi, gelişme var ama kalan süreçte yapılacak işler de mevcut. Yakın zamanda yapılacak birkaç ufak detay hariç tesisler hazır. Kar konusunda sorun yok; yapay kar üretmek zorunda değiliz. Kısacası, ilerleme kaydediliyor” dedi.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)