Milletvekili Kamil AYDIN, EYOF Açıklaması

MHP Erzurum Milletvekili Kamil AYDIN, yapmış olduğu açıklamada, 11-18 Şubat tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları ( EYOF ) için, Erzurum’da olimpiyat ruhunun olmadığını belirtti
Bu haber 05.02.2017 23:06 eklenmiş ve 837 kez görüntülenmiştir.

MHP ERZURUM MİLLETVEKİLİ KAMİL AYDIN; “ERZURUMLU RUHUYLA HAREKET EDİN. YOKSA BİRİLERİ KAPABİLİR”

MHP Erzurum Milletvekili Kamil AYDIN, yapmış olduğu açıklamada, 11-18 Şubat tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları ( EYOF ) için, Erzurum’da olimpiyat ruhunun olmadığını belirtti.

2011 olimpiyatları döneminde Üniversitede olduğunu hatırlatarak, 2011 Üniversite Olimpiyatları sürecine değinen AYDIN; “2007’de başlayan bir süreçti. 2009 hedeflenmişti. 1 oyla kaybetmiştik. 2011’i büyük bir çabayla, büyük bir gayret ve amatör ruhla aldık. Fakat bu süreçte Erzurumluluk çok ön plandaydı. Atatürk Üniversitesi Rektörümüz Erzurumluydu. Mutfağında çalışanların tümü Erzurumluydu. Burada ki yazışmaların hepsi benim redaksiyonumdan geçirildi. Net olarak pek çok üst düzey oluşumlarda bulunduk. Allah’a şükür, 2011’i yüzümüzün akıyla aldık.”dedi.

2017 EYOF Olimpiyatı tanıtım organizasyon eksiklerini kastederek, 2011 Olimpiyatlarını örnek gösteren AYDIN; “Ben o zaman, 2011 Olimpiyatlarının da aynen böyle bir risk teşkil ettiğini gördüğümde, uyardım Belediye Başkanı ve siyasileri. Dedim ki, Ne olur Erzurumlu ruhuyla hareket edin, yoksa bunu birileri kapabilir. Basında da çıktı. Dönemin Kayseri Belediye Başkanı Mehmet ÖZHASEKİ bazı tesislerin gecikmesinden dolayı Kayseri göz kırpıyor. Diyor ki, Eğer Erzurum bu işin altından kalkamazsa biz yaparız! Daha sonra Bir televizyon programında kendisine sordum. Erzurum’da ki Belediye de Ak Partili, Sizde. Nasıl olur da, aynı partiye mensup belediye başkanı olarak böyle bir şeye talip olursunuz? Böyle bir şey var mı? Cevap çok manidar. Özhaseki dedi ki, hocam doğrudur. Ben Her şeyden önce Kayseriliyim dedi.”diye belirtti.

AYDIN; “ALLAH KORUSUN BİZİM KORKUMUZ, TEKRAR BİR FİYASKOYA DÖNMESİDİR.”

Konuşmasının devamında tanıtımlarda ki eksikliklere de değinen AYDIN;”Bu tarz organizasyonlarda Erzurum hep siyasetin arkasında kalırsa, hep Ankara bürokrasisinin arkasındakalırsa, organizasyonlar ne kadar çok olursa da, Erzurum’a bir katma değeri olmaz. Şimdi aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Tanıtım yok, caddeyi sokağı geziyoruz, bilboardlara bakıyoruz. İnanın havaalanından çıkıp geliyoruz. Ben 1 hafta sonra olimpiyat olacak havası görmüyorum. Siz görüyor musunuz? Görmüyorsunuz. Bunu ne batıda gördüm, ne medyada. Hatta ulusal televizyonlarda bile sayın milletvekilleri çıkıyorlar. İstanbul’un barajlarını, köprülerini konuşuyorlar. Niye bu etkinliği konuşmuyorsunuz? Yani niye Palandöken’i anlatmıyorsunuz? Bizim korkumuz şu ki, Allah korusun tekrar bir fiyaskoya dönmesidir.” Dedi.

 

AYDIN; “YASAMA, YÜRÜTME VE YARGIDAN SONRAKİ KOL MEDYADIR.”

Bu tarz organizasyonda reklam ve tanıtımın şehir için çok önemli olduğunu belirten aydın;” Sözün sırası geldiğinde Erkler ayrılığından bahsediyoruz. Demokratik yönetimlerde, Yasama, Yürütme, Yargıdan sonra 4. Kol Medyadır. Basındır. Bu çok önemli. Bazen üçünün de önüne geçer. Şimdi sizinle ortak bir paylaşımları yok. Sizden yardım istemeleri yok. Çok sıradn bir ürün, bir marka daha çok teşhir edilirken, Erzurum’da EYOF’la ilgili herhangi bir etkinlik yok. Sadece Belediyenin tahsis ettiği bilboardlar üzerinden tanıtım yapılıyor. Hani ulusal medyada ki karşılığı bunun? Hani reklamları? Hani üst düzey bir takım insanlara bir şeylerin söyletilmesi? Bunlar zor mu Allah aşkına?”dedi.

AYDIN; “SANKİ FBI TOPLANTISI YAPILACAK!”

Konuşmasının devamında EYOF Organizatörlerine de sitemde bulunan AYDIN; ”Ayrıca Erzurum’un doğasını bilen sizlersiniz. Yerel basın, o şehrin dinamiklerini en iyi bilendir. Yerel basına yer vermeyen, fırsat vermeyen bir üslupla ,sanki bu şehirde uluslararası stratejik bir etkinlikten bahsediyoruz. Hayır, burada FBI toplantısı yapılmayacak. Burada bir spor etkinliği var. Niye saklıyor sizden, bunu sizinle niye paylaşmıyor. Ama bunu paylaşması için önce Erzurumluluk şuuruna sahip olması lazım.”dedi.

 

AYDIN; “2011’DE DE AYNI HATAYI YAPTIK. DIŞARIDAN KOORDİNATÖR ATIYORUZ”

İnanın, Üniversiteden olsun, Erzurum’dan olsun, şu etkinliği başarabilecek hem koordinatör çıkar, hem alt ekibi çıkar, hem de buranın basını laikiyle bu vazifeyi yapar. Ama Erzurum’un siyasi gücü, bürokratik gücü sesini çıkarmıyor. Bu da bir fiyasko olmasın diye benim temennim, henüz vakit varken bir an önce önlemleri alalım ve bu hatadan dönelim.”dedi.

MİLLETVEKİLLERİ’NE AKREDİTASYON MAİLLERİ GÖNDEREN EYOF, BİLGİ İÇİN ARAMAMIŞ BİLE

Ayrıca edindiğimiz bilgi, Erzurum Milletvekillerine Akreditasyon başvurusu için mail gönderen EYOF Yetkililerinden, bilgi teyidi için arama olmadığı yönünde. Doğruluğu araştırılmakta olan bu bilgi Milletvekillerinin olimpiyat günü, olimpiyat alanına giriş yapacağı anda, EYOF yetkililerini, zor

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)