-


Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde düzenlenen "Geleceğimiz için Ailece El Ele Projesi"

Aile içi iletişim, kadın ve çocuk hakları, tüketici hakları konularında eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimizi uzman arkadaşlarımız aktarıyor" diye konuştu.
Bu haber 08.02.2017 22:37 eklenmiş ve 715 kez görüntülenmiştir.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde düzenlenen "Geleceğimiz için Ailece El Ele Projesi" kapsamında  Çat'ta 6284 sayılı Ailenin Korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun ve tüketici hakları konularında eğitim programı düzenlendi.

Çat Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulunda düzenlenen eğitim programına  Çat Kaymakamı Saadettin Doğan,  Çat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömer Lalaoğlu ve ilçedeki  Kuran Kursları ve el sanatları kurslarına katılan çok sayıda kadın kursiyer katıldı.

Çat Kaymakamı Doğan, burada yaptığı konuşmada, projenin ilçe açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, tüketici hakları ve kadına şiddetin önlenmesine yönelik eğitim programlarının huzurlu bir aile açısından önemli olduğunu söyledi.

Bilinçli toplumun temelini, bilinçli ailelerin oluşturduğunu belirten Doğan, "Toplumdaki bilincin artırılması noktasında bu gibi eğitimlerin büyük rolü olduğunu düşünüyoruz. Bilinçli tüketim konusu, aile bütçesinin rasyonel kullanmasında önemli bir yere sahip. Ürettiğimiz kadarını tüketmek ülke ekonomisini etkileyen önemli bir unsur. Tüketim konusunda bilinç oluşturmak, aile bütçesini doğru kullanmak, ülkesel anlamda ekonomiyi etkileyen, önemli bir başlık, bu eğitimleri bu açıdan önemsiyoruz. Yine aile içi şiddet konusu sadece ülkemizde değil tüm dünyada gündeme gelen bir konu. Aile içi şiddet konusunda, kadını ve erkeği yetiştiren annelerin bilinçlendirilmesini önemsiyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne böylesine önemli konuları gündeme getirdikleri için teşekkür ediyoruz" dedi.

Proje Koordinatörü Süleyman Tanas ise projeyle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Projenin  Çat,  Hınıs ve  Köprüköy'den sonra  Aşkale ilçesinde de hayata geçeceğini belirten Tanas "Aile içi sağlıklı iletişim yollarının benimsenerek, hayata farklı bir pencereden bakmalarını sağlamak amacıyla kadınlarımıza sosyal ve kültürel alanda geliştirilebilmeleri için çeşitli eğitimler düzenliyoruz. Eğitimlerimiz yoğun ilgi görüyor. Aile içi iletişim, kadın ve çocuk hakları, tüketici hakları konularında eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimizi uzman arkadaşlarımız aktarıyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şeyma  Bingöl, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Basın ve Halkla Birimi Sorumlusu  Tüketiciyi Koruma Derneği  Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli, tüketici hakları ve uygulamaları konusunda eğitim verildi.

Eğitim programı sonunda  Bingöl ve İspirli katılımcıların sorularını yanıtladı

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

45.6%

19.7%

15.7%

9.4%

9.6%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)