-


Hınıs’a Güçlü Bir “Evet” Yakışır


Bu haber 04.04.2017 11:48 eklenmiş ve 1221 kez görüntülenmiştir.
İbrahim KIRDAĞ

16 Nisan’da bir referandum oylaması var.

Türkiye’de büyük bir çoğunluk yine evet diyecektir. Çünkü yeni Türkiye eski Kemalist sistemi kaldıramıyor. Halkının %99’unun Müslüman olduğu bir ülkede her kesimin mutlu yaşayabileceği bir sisteme geçme zamanı gelmiştir. Türkiye tam da bunu oylamaya gidiyor.

Bu güne değin çok beklenildi bu sistem için. Başa gelen tüm liderler bunu istedi. Ama hiçbiri bu sistemi değiştirecek güce sahip olamadı. Rahmetli Erbakan’ın ve Özal’ın da fikri bu yöndeydi. Fakat birileri bu çarpık sistemi hep Demokles’in kılıcıyla korumaya çalıştı. “Güçlü lider güçlü Türkiye” ilkesiyle yola çıkan Tayyip Erdoğan ve Ak Parti ilk defa bunu başaracak seviyeye geldi. Millet desteği olmasa bu seviyeye gelinemezdi. Ama buna rağmen hala Erdoğan’ı devirmek için bu ülkeyi yangın yerine çevirmeye gayretli insanlar da var. Sırf Tayyip Erdoğan gitsin diye bu ülkeyi batırmaya razı olanlar var. Bu zihniyeti anlamak ve bu zihniyeti kabullenmek mümkün olmasa da durum tam da böyledir. Hem içerden hem de dışardan büyük bir saldırı var.

İki taraf için de bu bir ölüm kalım savaşı. Kısacası Hak ile batılın en büyük mücadelelerinden biri.

Gelelim asıl konuya. Geçmişten bu güne değin hep muhafazakâr partilerin destekçisi olan Erzurum bu defa nasıl bir karar verecek merak ediyorum. Biliyorum ağırlıklı olarak yine “Evet” çıkacaktır. Ama sadece evet ile olmaz. Erzurum gibi dindar bir kentin çok daha sesli bir şekilde, gür bir sada ile haykırması gerekir içindeki memleket sevgisini.

Ve tabi ki Hınıs’ın da…

Ve Karaçoban’ın, Karayazı’nın ve de Tekman’ın…

 

Bu seçim ne Türk-Kürt meselesi ne de farklı bir şey. Bu referandum gelecek kuşakların yaşamını belirler. Ona göre kararımızı vermeliyiz. Devletin tek elden yönetilmesi, farklı sesliliği ortadan kaldırır. Çift başlılığın olmadığı bir durumda yaşam daha da güzelleşir ve anlam kazanır. Yapılan ve yapılacaklar bir nevi bellidir. Yapmamız gereken tek şey gelecek yaşamı İslami yönden şekillendirmek için hayatlarını ortaya koyan bu bir avuç gönüllü kahramana güçlü bir şekilde destek vermektir.

 

Hınıs çok güçlü bir “EVET” sadası ile ortalığı inletmelidir. Erzurum’un tüm ilçelerinde olduğu gibi Hınıs’ta da güzel çalışmalar oluyor. Ak Parti Hınıs İlçe teşkilatı özverili bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Hiçbir menfi duygu gütmeden memleket sevdası için, rızayı ilahi için, daha iyi bir Hınıs için çalışmalar yapıyorlar. Mahalle mahalle gezerek insanlar bilgilendiriliyor. Farklı fikirdeki insanları incitmeden, kırmadan çalışmalarını sürdürüyorlar. İnanç ve sabır ile yollarına devam eden bu gençlik gelecek için bize umut veriyor. Tabiri caiz ise bizi gururlandırıyorlar.

Güzel çalışmalarındaki haberleri çok uzaklardan da olsa duyuyoruz. Ve daha güçlü bir karar için biraz daha gayret etmelerini rica ediyorum. Bu vesile ile Hınıs ilçe Teşkilatındaki tüm kardeşlerime gayretlerinden ötürü gönülden teşekkür ediyorum.

Siyasi fikri ne olursa olsun; daha iyi bir gelecek, daha iyi yarınlar için tüm Hınıs halkı bu defa güçlü bir şekilde “EVET” demelidir. Daha iyi bir Hınıs için yola birlikte devam etmeliyiz. Saygılarımla…

İbrahim KIRDAĞ – Hınıs’ın Sesi

Yazara ait son 10 makalele
DİNLERARASI DİYALOG
TÜRKİYENİN HALA AK PARTİYE İHTİYACI VAR.
Gelecek Sizin Eseriniz Olacaktır
Hınıs’a Güçlü Bir “Evet” Yakışır
Biz miyiz Hınıs’ı özleyen...
Hınıs’ta Birlik Zamanı
Silahlı Mücadele Dönemi Kapanmıştır.
Newruz Piroz Be
Karanlık Çağda Kadın Olmak
Film sonrası okunan bela;
Yorum Yaz - Yorumlar
kadim 10.04.2017 16:41
Eğer Hınıslılar EVET verirse kendilerine yapılan haksızlığa onay vermiş sayılır halkın iradesiyle seçilen belediye başkanlığına kayyum atayanlara kocaman bir HAYIR la cevap vermek yakışır Hınslılara .Ayretten EVET le Dinin bir biriyle ne alakası var aslında Dini siyasete alet edenlere karşı HAYIR denilmelidir bu ülkede yüde 52 Hayır diyecek bunlar dinsizmi yanlış bir yaklaşım sergiliyorsunuz ABD Başkanı Müslümanları ülkeme sokmuyorum diyor Süriyede kendisine davet olarak patlama yapıyor daha sonra Süriyeyi bombalıyor İsrail destek veriyor övünerek göklere çıkardığın cumhurbaşkanın yetkisi olmamasına rağmen bende varım diyor oysa şimdiki yasalarda savaşa varım yetkisi meclisin işi bunları görün ondan sonra kararınızı verin.
Toplam 1 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.7%

18.6%

15.3%

9%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)