-


Hınıs bugün çok yoğun bir gün geçirdi...

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin dünden itibaren başlattığı güney ilçelerinde ikinci durak Hınıs oldu.
Bu haber 07.04.2017 22:15 eklenmiş ve 895 kez görüntülenmiştir.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin dünden itibaren başlattığı güney ilçelerinde ikinci durak  Hınıs oldu. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep  Akdağ,  AK Parti  Erzurum  Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı  Mehmet Sekmen ve  Ak Parti İl Başkanı Mehmet  Emin Öz'ün katıldığı  Hınıs mitingine ilgi yoğundu.

Miting öncesinde  Hınıs Kaymakamı aynı zamanda Kayyum Belediye Başkanı Bülent Ay'ın karşıladığı  AK Parti heyeti ilk olarak  Hınıs Devlet Hastanesini ziyaret ettiler. Burada basın toplantısı düzenleyen Bakan  Akdağ,  Amerika Birleşik Devletleri'nin  Suriye üstlerini vurması sonrasında yaralananların  Türkiye'ye nakli konusuna değindi. Yaralanan 31 kişinin  Türkiye'deki hastanelerde tedavi altına alındığını söyleyen Bakan  Akdağ ve beraberindekiler miting alanına geçtiler.

YAĞAN YAĞMURA RAĞMEN İLGİ YOĞUNDU

Miting alanına Hınıslı vatandaşların yağan yağmura rağmen yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Miting otobüsünün üzerinde ilk konuşma yapan Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mehmet  Emin Öz, ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Hınıs halkının yıllarca terör belasından çektiği sıkıntıları dile getiren İl Başkanı Öz, hükümetin kararlılığı ile bizatihi 16 Nisan'dan sonra terörün esemesinin bile duyulmayacağını söyledi.  Hınıs'ın gelişiminde  Ak Parti'nin büyük gayretleri olduğuna vurgu yapan Öz, ilçeye gidilen yolların mesafeleri de kısalttığına vurgu yaptı.16 Nisan'ın Türk siyasi tarihinde büyük bir yer edineceğini söyleyen Öz, "16 nisan  Türkiye'nin önündeki sorunların bir çırpıda çözüleceği tarihtir diyebiliriz. Ülkemizin gelişmesini hazmedemeyen çevrelere gideceğiniz sandıklarda kullanacağınız oylarla göstereceksiniz" dedi.

BİZİ BİZE KIRDIRMAYA ÇALIŞANLARA DİK DURACAĞIZ

Yıllarca  Türkiye'de Kürdü Türk'e kırdırmak için vesayetçilerin her türlü girişimde bulunduğuna fakat başarısız olduklarına dikkat çeken Öz, "Gün artık bu vesayetçilere dur demek onları silme günüdür. Ülkemizin gelişimine yıllarca engel oldular. Fakat  Ak Parti iktidarının gelmesiyle hevesleri kursaklarında kaldı. Biz ne yapacağız elbette ki bunlara karşı dik durmasını bileceğiz. 15 Temmuz kalkışmasına milletimiz ferasetiyle vatanseverliği ile tek vücut olarak karşı durmuştur. Dünyanın gıpta ile baktığı bu birlikteliği daha da güçlendireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

'EVET' OYU İLE TÜM HAKSIZLIKLARA HAYIR DİYECEĞİZ

16 Nisan tarihinde yapılacak halk oylamasında kullanılacak Evet oylarının önemine vurgu yapan İl Başkanı Öz, "Aslında kullanacağımız her evet oyu haksızlıklara vesayetçilere bölücülere hayır demektir. Paradan para kazanan faiz lobisine hayır demektir. Müslüman coğrafyasında kan akıtanlara hayır demektir. Bunu çok iyi düşünüp ona göre sandığa gitmeniz gerekir. Unutmayınız ki okumadan anlamadan kullanacağınız oylar geleceğinizin çocuklarınızın hayatlarını ipotek altına almanıza neden olabilir" dedi. -

Kaynak : İHA

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)