-


DAİB GIDA SEKTÖRÜ FİRMALARI SUUDİ ARABİSTANDA

DAİB GIDA SEKTÖRÜ FİRMALARI SUUDİ ARABİSTANDA
Bu haber 20.04.2017 21:57 eklenmiş ve 786 kez görüntülenmiştir.

Ekonomi Bakanlığı’nın URGE Destekleri kapsamında yürütülen ‘‘Bölgemizdeki Gıda İhracatının Artırılması Projesi’’ proje çerçevesinde Suudi Arabistan/Cidde’ye gidecek olan DAİB Heyeti 21-27 Nisan 2017 tarihleri arasında Saudi Food, Hotel&Hospitality Fuarına katılarak başta Suudi Arabistan olmak üzere fuara katılan bölge ülkelerinden iş adamlarıyla bir araya gelerek ticaret hacmini genişletecek.

Bölge ihracatçı firmalarını alternatif uluslararası pazarlara açmak için hayata geçirdikleri URGE projelerinin başarıyla devam ettiğini belirten Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemal ŞENGEL ‘‘ URGE Projelerimiz ile firmalarımızın bireysel olarak farklı pazarlara açılmalarının önündeki engelleri kaldırıyoruz. Üyelerimizi hedef pazardaki ilgili kuruluş ve firmalar ile bir araya getiriyor ve ticari bağlantılar kurmalarına vesile oluyoruz. Bu kapsamda şimdiye kadar çok sayıda firmamız hiç ihracat yapmadıkları ülkelere ürün satmaya başladı. En son 4 ay önce katıldığımız Abu Dhabi Sial Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarında Erzurum’dan 3 firmamız bağlantıları kurarak, ihracatlarını yaptı ve sürdürülebilir ticaret hacmini yakaladı" dedi.

Bölge ekonomisinin temel taşlarından olan gıda sektörüne yeni ihracat imkânları sunmak amacıyla, Ortadoğu coğrafyasının ülkemiz gıda ihracatı için taşıdığı önemi vurgulayan DAİB Başkanı Cemal Şengel ‘‘Gıda projemizde 3 firma Erzurum’dan olmak üzere toplamda bölgeden 12 firmanın katılımı ile Suudi Arabistan’da etkin yurtdışı ticaret heyeti ve fuar katılımı gerçekleştireceğiz.’’ ifadesinde bulundu.

SUUDİ ARABİSTAN GIDA SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ BİR PAZAR

Yeni pazar arayışlarını dünyanın birçok ülkesinde sürdüren Gıda sektörü için Suudi Arabistan-Cidde en büyük pazarlardan birisini oluşturuyor. Nüfus ve ekonomik yapısıyla dünya ortalamasının üzerinde istikrarlı bir şekilde büyümekte olan Suudi Arabistan, ülkemiz firmalarına büyük avantaj sağlıyor.

Gıda sektörünün ihracat potansiyelini geliştirmek adına Suudi Arabistan’ın Pazar potansiyelinin itibarını vurgulayan Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemal ŞENGEL ‘‘Gıda sektöründeki firmalarımız Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde Saudi Food, Hotel&Hospitality Fuarına stantla katılım gösterecek. Bu fuar Arap ülkeleri açısından Gıda Sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri. Söz konusu Gıda Fuarında; 35 ülke 214 katılımcı firma yaklaşık 15 bin ziyaretçinin katılımı beklenen gıda fuarında firmalarımız önemli iş görüşmelerinde bulunacak.’’ diye konuştu.

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal ŞENGEL Cidde Heyetine katılacak Gıda küme firmalarına Saudi Food, Hotel&Hospitality Fuarı'nda başarılar diledi.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)