-


Hınıs ta büyük organizasyon…

05 ve 06 Ağustos 2017 tarihler arasında Hınıs ta kültür etkinlikleri anlamında “Hınıs Karakucak güreşleri ve halk konserleri” düzenlenecektir.
Bu haber 28.07.2017 20:39 eklenmiş ve 1043 kez görüntülenmiştir.

05 ve 06 Ağustos 2017 tarihler arasında Hınıs ta kültür etkinlikleri anlamında “Hınıs Karakucak güreşleri ve halk konserleri” düzenlenecektir. Bu büyük organizasyon Erzurum Valiliği onayı ile Güreş Federasyonu İl başkanı Battal ALPKILIÇ ve Hınıs Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bülent AY tarafından organize edilmektedir. Organizasyondaki amaç; Yöre halkı ve gençlerine, en büyük özlemleri olan bu tür etkinlilerinin düzenlenmesini sağlamak ve onları spora teşvik etmektir.

www.hinisinsesi.com , Konu ile ilgili İlçe kaymakamı ve Belediye Başkanı Bülent AY’ la yaptığı görüşmede; AY; İlçemiz tarihinde şimdiye kadar halk konserleri ve spora teşvik etkinlikleri bir arada yapılmamıştır. Erzurum Güreş Federasyonu il Başkanı Battal ALPKILIÇ tarafından gelen bu proje, Hınıs halkı ve gençlerinin bu tür organizasyonlara ihtiyaçlarının olduğu ve özlemle bekledikleri bir etkinlik olduğunu düşünerek kabul ettim. Çünkü bu proje ile halkımızın birbirleriyle kenetlenmesi ve gençlerimizin spora teşviki amaçlanmaktadır. Hınıs yıllardan beri bu tür önemli projelere tanıklık etmemişti. Kamu ve yerel yönetimi olarak, Hınıs ve yöre halkı için önemli olan bu tür etkinlikleri düzenlemek, yaygınlaştırmak, halkın kaynaşmasını sağlamak ve birçok önemli alanlara teşvik etmek kamu, yerel ve sivil toplumların görevidir. Bu görevler layığı ile yerine getirildiği zaman, halkın güvenleri kazanıldığı gibi, sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın garantisi de verilmiş olur.” Dedi.

HINIS BU TÜR ETKİNLİKLERE LAYIKTIR.

Hınıs Karakucak güreşleri ve halk konserleri” organizasyonlarını düzenleyen Erzurum Güreş Federasyonu İl Başkanı Battal ALPKILIÇ; Bölgemiz de bu tür etkinliklerin yapılması, yaygınlaştırılması ve hatta tarihlerle belirlenip gelenek haline getirilmesi, gerek yöre halkımız için ve gerekse gençlerimizin spora teşviklerini yaygınlaştırılması açısından çok büyük önem taşımaktadır. Hınıs yıllardan beri bu tür etkinliklere kucak açmamıştı. Bu projeyi,  İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bülent AY a götürüp ve amacı konusundan bilgi verdim. Sayın Bülent Bey; projenin içeriği ve etkinliğinin genişliği konusunda “ Hınıs bu tür etkinliklere layık bir ilçedir”  vurgusu onu çok etkiledi. Ve projenin ilçede yapılmasına onay verdi. Hınıs halkı ve gençlerine çok değer veren biri olarak bilinmesi bana cesaret vermişti. Bu proje kapsamında Türkiye genelinde isim yapmış birçok güreşçinin yanında yörenin ve tanınmış sanatçılarının da katılımı da sağlanacaktır. Dedi

 

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)