-


Erzurum a büyük yatırım...

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 61 milyon lira tutarındaki 12 adet yatırım müjdesi ile Erzurum'a geliyor.
Bu haber 03.08.2017 20:56 eklenmiş ve 848 kez görüntülenmiştir.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr.  Veysel Eroğlu 61 milyon lira tutarındaki 12 adet yatırım müjdesi ile  Erzurum'a geliyor.

Prof. Dr.  Veysel Eroğlu,  Erzurum programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 36 adet,  Orman Genel Müdürlüğü(OGM) tarafından yapılacak 1 adet ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet tesisin temelini atacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr.  Veysel Eroğlu, 4 Ağustos Cuma günü  Erzurum'da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 592 milyon lira yatırım bedelli 38 adet tesisin temelini atacak.

Erzurum'a 592 Milyon TL'lik 38 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr.  Veysel Eroğlu, saat 13.30'da Havuz Başı Şehir Meydanı'nda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Köşk Barajı ve baraj sulaması,  Hınıs  Başköy Barajı Sulaması, Karagöbek Barajı Sulaması,  Oltu Şendurak Barajı Sulaması,  Şenkaya Tütenocak Barajı Sulaması,  Şenkaya  Sarıyar Barajı Sulaması,  Pasinler Taşkaynak Göleti Sulaması,  Tortum  Pehlivanlı Barajı Sulaması,  Tortum Büyükbahçe Göleti,  İspirMaden  Köprübaşı Barajı Sulaması ile 25 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Bakan Prof. Dr.  Veysel Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesis ile DKMP Genel Müdürlüğü'nce de Nenehatun Tarihi Milli Parkı,  Tortum Gölü ve  Sarıkamış  Allahuekber Dağları Milli Parkı'nda yapılacak işlerin temelini atacak.

Ayrıca Prof. Dr. Eroğlu,  Erzurum'da 10 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 8 aileye de Orköy sertifikası verecek. Zerdali, leylak, ahlat, karaağaç ve sarıçam türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Erzurum'un Münbit Toprakları Suya Kavuşuyor

Bakan Prof. Dr.  Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle  Erzurum'da 229 bin dekar zirai arazi suya kavuşacak. Ayrıca 2 ilçe, 20 yerleşim yeri ve 19 bin 740 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak.

Erzurum'a Son 2 Yılda 883 Milyon TL'lik 88 Müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr.  Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 15 Ağustos 2016'da Erzurumlulara verdiği 822 milyon TL'lik 76 müjdeye ilave olarak 61 milyon lira yatırım bedeline sahip 12 müjde daha verecek. Böylece son 2 yılda Erzurumlulara toplam 883 milyon TL'lik 88 müjde vermiş olacak.

Müjdeler arasında baraj sulaması, gölet sulaması, taşkın koruma tesisi, fidan üretimi, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi verilmesi,  TortumGölü'ne kuş gözlem kulesi ve yürüyüş iskelesi yapımı ile 3 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulumu yer alıyor. 

Kaynak : İHA

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)