-


EBB GENÇLİK SPOR KULÜBÜ BASKETBOL 2. LİG’DE

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin sporda yükselen trendi olan Gençlik Spor Kulübü, Erzurum’u Basketbol 2.Lig’de temsil edecek.
Bu haber 04.08.2017 21:00 eklenmiş ve 668 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin sporda yükselen trendi olan Gençlik Spor Kulübü, Erzurum’u Basketbol 2.Lig’de temsil edecek. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak sporda şehrimize altın bir dönemi yaşatıyoruz. Başta futbol ve güreş olmak üzere salon sporları ve diğer branşlarda spora yatırım yapan kurumumuz bilindiği gibi Minikler Basketbol Ligi ile de Türkiye’de bir ilke imza atmıştı. Şimdide basketbol sporunda iddialı bir hamle yaparak 2. Lig’de Erzurum’u Türkiye’de temsil etme kararı aldık. Gençlik Spor Kulübü Basketbol takımı olarak Türkiye Basketbol 2. Ligi’nden başlayarak Süper Lig hedefimiz için var gücümüzle çalışacağız” dedi. Erzurum Vali Yardımcısı Ayhan Terzi de, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi sporda tabiri yerindeyse şehrimize altın bir dönemi yaşatıyor. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sporda önemli dereceler elde ettik. Umuyor ve inanıyorum ki basketbolda da kısa sürede çok güzel başarılar elde edeceğiz” diye konuştu. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve aynı zamanda Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nün Başkanı Selami Keskin de, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi iki spor kulübüyle spor faaliyetlerini devam ettiriyor. Kulübümüz bünyesinde on branşımız var, branşlarımızın hepsinde ülke genelinde uluslararası camiada ödüller alıyoruz. Bunların başında güreş ön planda… Ciddi bir mücadele verdik ve geçen sene süper ligde sezonu Türkiye ikincisi olarak kapattık. Aynı şekilde bölgesel başarılar kapsamında atletizmdeki çalışmalarımız da sürüyor” şeklinde konuştu.

 

SPORDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İLKESİ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Selami Keskin, “Kulüp olarak Basketbol 2. Lig’de Erzurum ve bölgemizi temsil edeceğiz” dedi. Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erzurum 6000 yıllık bir tarihe sahip… Erzurum hem Doğu’nun hem de Türkiye’nin incisi olarak diğer aktiviteler gibi spor alanında da başarılarını sürdürecektir. Bunu sürdürmesi için de basketbol takımını oluşturduk ve inşallah bu sene ikinci ligde mücadele edeceğiz. Bununla birlikte kış sporları ile Erzurum’u kış turizminde zirveye taşıyacağız. Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezi, Ejder3200 markasıyla birleştiği andan itibaren Türkiye’nin bir numaralı kayak merkezlerinden biri oldu. Ejder3200’ün basketbol takımımıza sponsor olması da ayriyeten sevindirici bir olay. Bizim bir tane hedefimiz var. Erzurum’da başlamış olan hangi faaliyet olursa olsun sürdürülebilir olması insanlara fayda sağlıyor olması ve en önemlisi de Erzurum isminin Erzurum Büyükşehir Belediyesi isminin ve çocuklarımızın adının önce Türkiye’de sonra da dünyada duyuluyor olmasını sağlamaktır. Bu sebeple kulübümüze ve takımımıza destek olan gerek gelip seyirci olarak destek olacak gerekse de bize manevi anlamda dua ederek destek olacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Türkiye Basketbol 2. Ligi’nin hem takımımıza hem de Erzurum’a hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)