-


Aydemir'den Tanıtım Seferberliği

Başkentte devam eden 6. Geleneksel Erzurum Günleri etkinliğini, ‘Dadaşlar maddi unsurlarla birlikte vakur tarzlarıyla da, Ankara’ya bereket taşıdılar.
Bu haber 12.10.2017 21:45 eklenmiş ve 460 kez görüntülenmiştir.

Başkentte devam eden 6. Geleneksel  Erzurum Günleri etkinliğini, 'Dadaşlar maddi unsurlarla birlikte vakur tarzlarıyla da,  Ankara'ya bereket taşıdılar. 'ifadeleriyle nitelendiren  AK Parti  Erzurum  Milletvekili  İbrahim Aydemir, ' Erzurum beşeri ve ekonomik değerleriyle  Türkiye'nin yüreğidir' dedi.

AYDEMİR: ERZURUM BİR MANA ADRESİ

Erzurum'un tarihsel duruşu, tedai ettiği tefekkür, kaydettiği süreç ve vurguladığı değerleriyle bir mana adresi olduğunu belirten  Milletvekili Aydemir, ' Erzurum'u bilmeyen, bizi, bu yüksek medeniyetin temellerini bilemez.  Erzurum, Türk-İslam Medeniyetinin aynası, milli irade kalası, milli ve manevi tefekkürün mayasıdır. Mukaddesatımıza ruhunu adayanların, değerlerimiz uğruna nefsini hiçe sayanların, AK gönüllülerin, AK İrfanlıların şehridir.' dedi.

FETÖ İBLİSLERİNE KARŞI DESTANSI DADAŞ DURUŞU

Erzurum'un tarihi bütününde olduğu gibi 15 Temmuz sürecinde de FETÖ iblislerine karşı emsalsiz bir dadaş feraset ve basireti göstererek, destansı bir milli irade kaydı düştüğünü, dadaş duruşuyla hainlere darbe vurduğunu bildiren  Milletvekili Aydemir,  Erzurum'un tarihin kaydettiği bir şehir değil, tarih yazan bir şehir olduğunu hatırlattı.

Başkentte gerçekleştirilen 6. Geleneksel  Erzurum Günlerinin bu mana ve ehemmiyet üzerinde değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden  Milletvekili Aydemir, katılımcıları  Erzurum'un eşsiz mana atmosferini teneffüs etmeye davet etti.

AYDEMİR: ERZURUM MARKA EKONOMİK DEĞERLERİ İFADE EDER

6. Geleneksel  Erzurum Günleri kapsamında, Belediyeler ve kamu kuruluşları tarafından açılan stantların başına geçerek tanıtım yapan  Milletvekili Aydemir,  Erzurum'un bölgesinde bir sağlık, eğitim, tarım ve enerji merkezi olduğunu, emsalsiz kültürel kıymetlerinin yanı sıra marka ekonomik değerlere sahip olduğunu kaydetti.

AYDEMİR MARKA İLÇELER KONSEPTİNİ YORUMLADI

İlçelerin tanıtım stantlarında, kendisine ait 'Marka ilçeler Konsepti'ni de yorumlayan  Milletvekili Aydemir,  Erzurum'un her ilçesinde özel bir marka ürün bulunduğunu, ilçelerin kendi ekonomik dinamiklerini ülke ekonomik gündemine taşınmasıyla birlikte  Erzurum adına bir farkındalık fırtınası estirildiğini söyledi.

AYDEMİR ERZURUM MARKALARINI TANITTI

Hınıs'tan  Pazaryolu'na,  Aziziye'den  Palandöken'e,  Karaçoban'dan  Karayazı'ya,  Oltu'dan  Horasan'a, tüm ilçe stantlarında katılımcılara özel sunum yapan  Milletvekili Aydemir, her ilçenin ayrı doğal zenginlik ve marka ürünler barındırdığına dikkat çekerek,  Erzurum'un  Karayazı Tiftik ürünlerinden,  Karaçoban balına,  İspir,  Hınıs Fasulyesinden  Aziziye ehramına kadar sayısız markaya sahip olduğunu bildirdi.

ERZURUM'UN COĞRAFİ İŞARET KONUMU

Erzurum'un halen tescilli 7 coğrafi işareti bulunduğunu, ilin marka başvurusu sayısı yüksekliği bakımından da  Türkiye'nin ilk 25 şehri arasında yer aldığını hatırlatan  Milletvekili Aydemir, yeni coğrafi işaretlerin tescili ile birlikte  Erzurum'un coğrafi işarette ülkenin ilk on şehri arasına gireceğini kaydetti.

AYDEMİR: 'ERZURUM EĞİTİM ŞEHRİ'

Erzurum Günleri" etkinliğinde  Atatürk Üniversitemizin eşsiz halini ziyaretçilerle paylaşan  Milletvekili Aydemir, üniversitenin tarihi derinliği, bilimsel kalite ve niteliğiyle  Türkiye'de Üniversite kuran Üniversite unvanını taşıdığını,  Atatürküniversitesi mezunu olmanın ayrıcalık olduğunu vurgulayarak, lise öğrencilerini  Erzurum'da yüksek öğretim yapmaya,  Atatürk Üniversitesi ve ETÜ'nün bilimsel değerlerinden yararlanmaya çağırdı.  Atatürk Üniversitesinin ülke geleceğine yön veren siyasi, iktisadi ve kültürel değerleri yetiştirdiği, halen Bakanlar kurulunda  Atatürk Üniversitesi mezunu 3 bakan, TBMM'de elliyi aşkın milletvekili ve yüzü aşkın üst düzey bürokratın bulunduğunu aktaran  Milletvekili Aydemir,  Atatürküniversitesinin yüksek eğitim kalitesinden yararlanan, bilimsel nüfuzundan müstefid olan kardeşlerimiz her sahada mütebariz oluyorlar. Genç kardeşlerimi bu imkandan yararlanmaya, şehrimizdeki üniversitelerimizde eğitim almaya davet ediyoruz. ' dedi.

KADIN KAHRAMANLARIMIZ

6. Geleneksel  Erzurum Günleri'nde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından açılan 'Kadın Kahramanlarımız' standında da ziyaretçilerle buluşan  Milletvekili Aydemir, Kara Fatma anadan,  Nene Hatun'a kadın kahramanların tarihimiz bütünde bayrak simalar olduğuna kayıt düşerek, ' Biz Ölüleriyle yaşayan dirileriz. Toprağın altına uğurladıklarımızı kapatmayız onlar bizimle yaşarlar. Onlar ufkumuz, onlar kılavuzumuzdur. Bu müstesna şahsiyetlerin tarihi kayıtlarını ifade ve yaşatmak bizim için vecibedir. ' vurgusunda bulundu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Tanıtım etkinliği kapsamında, Büyükşehir Belediyesi standında ziyaretçilerle sohbet eden  Milletvekili Aydemir, Büyükşehir Belediyesinin başlattığı ve ülke şehirciliğinde örnek alınan Kentsel  Dönüşüm modeliyle tarihle bugünü buluşturduğunu,  Erzurum'un tarihi manasına yeniden kavuştuğunu söyledi. - ERZURUM

Kaynak İHA

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)