-


İzmir Tiyatro Günleri "80 oyunla" geliyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 35. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 16 gün boyunca kentte tam bir tiyatro rüzgarı estirecek.
Bu haber 14.10.2017 18:36 eklenmiş ve 665 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 35. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 16 gün boyunca kentte tam bir tiyatro rüzgarı estirecek. 21 Ekim'de başlayacak etkinlik sırasında İzmirli tiyatroseverler, yerli ve yabancı 80 oyunu izleme imkanı bulacak.

35. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 21 Ekim tarihinde görkemli bir açılışla başlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Günleri kapsamında, 7 uluslararası, 17 ulusal, 16 yerel ve 20 çocuk oyunu ile 27 sokak gösterisi sahnelenecek. 16 gün sürecek oyunlar, kentte tam bir tiyatro rüzgarı estirecek. Birbirinden güzel oyunlar İzmir Sanat, İsmet İnönü Sanat Merkezi, Sabancı Kültür Merkezi, Gençlik Tiyatrosu, Deniz Baykal Kültür Merkezi ve Tepekule Kongre Merkezi gibi farklı salonlarda ve ilçelerde sahnelenecek. Ulusal ve uluslararası oyunların bilet fiyatları 10 TL., İzmirli tiyatro gruplarının ve sokak tiyatrolarının gösterileri ise ücretsiz olacak. Biletler İsmet İnönü Kültür Merkezi, İzmir Sanat ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve www.izmir.bel.tr/kultursanat adresinden temin edilebilecek.

16 günde 80 oyun

İzmir Tiyatro Günleri kapsamında Avusturya, Almanya, İngiltere, Fransa, Irak, Polonya ve Portekiz olmak üzere 7 ülkeden tiyatro grupları ile aralarında Dostlar Tiyatrosu, Oyun Atölyesi, Müşterek Tiyatro, Tiyatro Pera, Tatbikat Sahnesi, Moda Sahnesi ve Ankara Sanat Tiyatrosu gibi birçok ulusal grup İzmir'de sahne alacak. Yerel tiyatro gruplarından ise Han Tiyatrosu, Tiyatrohane, Öteki Beriki Tiyatro Topluluğu, Boyoz Akademi ve Tiyatro Terminal etkinliğe renk katacak.

35. İzmir Uluslararası Tiyatro Günleri'nin 21 Ekim akşamı saat 20.00'deki açılışında, ünlü sanatçı Erdal Beşikçioğlu’nun uyarlayıp yönettiği “Woyzeck Masalı” adlı oyun Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Oyun davetiyeleri İsmet İnönü Kültür Merkezi, İzmir Sanat ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nden alınabilecek.

 

Atölye çalışması da var

35. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri kapsamında, 24-25-26-27-29 Ekim günlerinde İzmir Sanat Bale Salonu ve Tarihi Havagazı Fabrikası’nda atölye çalışmaları olacak. Tiyatro oyuncusu, yönetmeni ve eğitmeni Gürol Tonbul, 14-25-26 Ekim günlerinde saat 13.00 ile 16.30 arası İzmir Sanat ve Bale Salonu’nda "oyunculukta enerji-nefes-beden-ses atölyesi" olacak. İzmir’deki profesyonel tiyatro topluluklarının oyuncuları ile lisans ve lisansüstü oyunculuk eğitimi alan öğrencilere yönelik olacak program ücretsiz gerçekleştirilecek. 25-26-27 Ekim günleri saat 10.00 ile 12.00 saatleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası’nda Iraklı sanatçı Anas Abdul Samad fiziksel tiyatro “vücut oyunculuğu” atölye çalışmasını gerçekleştirecek. Türkiye’nin başarılı oyuncularından Sumru Yavrucuk ise 29 Ekim’de saat 14.00’de oyunculuk atölyesinde olacak.

Bu oyunlar çocuklar için..

Tiyatro günleri kapsamında çocuklar da unutulmadı. 21 Ekim'de Karaburun Belediyesi Düğün Salonu, 23 Ekim'de Menemen Belediyesi Konferans Salonu ve 24 Ekim'de Kemalpaşa Belediyesi Atatürk Salonu’nda “Bremen Mızıkacıları”, 21 Ekim'de Torbalı Belediyesi Konferans Salonu’nda “Zamanda Yolculuk”, 25 Ekim'de Bergama Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Penguan Foster”, Bornova Kültür Merkezi’nde “Don Kişot ve Gizemli Dünya”, Menderes Belediyesi Kongre Sanat Merkezi’nde ise “Moli Bir Balık Hikayesi”, 26 Ekim'de Gaziemir Belediyesi A.K. M. Nazım Hikmet Sahnesi’nde “Pembe Panter Zümrüt Kentte”, 28 Ekim'de Kınık Seyit Cafer İlköğretim Okulu Bahçesi, 29 Ekim'de Dikili Atatürk Meydanı’nda “Gökyüzü Kimin”, 28 Ekim'de Kiraz Belediyesi Düğün Salonu’nda “Sihirli Yolculuk”, 30 Ekim'de Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde “Ormanın Kahramanları”, Aliağa Kültür Merkezi’nde “Masalcı Kuklalar”, Çeşme Çakabey Kültür Merkezi’nde “Küçük Yalan Büyük Dolan” ve Seferihisar Kültür Merkezi’nde “Kırmızı Karpuz Çekirdeği, 1 Kasım'da Beydağ Belediyesi Düğün Salonu’nda “Kırmızı Başlıklı Kurt”, 3 Kasım'da Güzelbahçe Belediyesi Tuncel Kurtiz Salon’unda Masal İçinde Bir Masal” ve Bayındır Belediyesi Yahya Kerim Onat Kültür Merkezi’nde “Rüyalarım Çok Güzel”, 4 Kasım’da Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda “Bay Minik”, 5 Kasım'da İzmir Sanat’ta “Neşe Dolu Bir Masal”, Çiğli Kültür Merkezi’nde “Ece’nin Anı Sandığı” ve Dikili Belediyesi Çandarlı Ek Hizmet Binası’nda “Ağaçların Sırrı” oyunların sahnelenecek. 27 Ekim ve 3 Kasım tarihlerinde de İZDOB Elhamra Sahnesi’nde “Sihirli Dünya” isimli oyunlar minik tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Sokakta da tiyatro

Tiyatro günleri kapsamında Alsancak Kıbrıs Şehitleri, Kemeraltı girişi, Çiğli Kasaplar Meydanı, Buca Forbes, Hasanağa Bahçesi, Sevgi Yolu, Bornova Küçükpark, Karşıyaka Çarşı, Bornova Çarşı, Fahrettin Altay Metro, Karşıyaka İskele, Poligon Metro, Bornova Metro, Alsancak Limanı, Dominik Caddesi, Karşıyaka İZBAN, Bostanlı İskele, Üçkuyular İskele, Konak Metro, Alsancak Vapur İskelesi, Bayraklı İZBAN çıkışı ve Karabağlar Uğur Mumcu Parkı'nda tiyatro, kukla ve pandomim gösterileri olacak.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)