-


İNŞAAT SEKTÖRÜ FİRMALARI’NIN YURTDIŞI PAZARLAMA FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Ekonomi Bakanlığı’nın URGE Destekleri , Dubai’de bölge ülkelerinden iş adamlarıyla bir araya gelerek ticaret hacmini genişletecek.
Bu haber 07.11.2017 20:41 eklenmiş ve 603 kez görüntülenmiştir.

Ekonomi Bakanlığı’nın URGE Destekleri kapsamında yürütülen ‘‘İnşaat Malzemeleri Sektörünün İhracat Kapasitesinin Geliştirilmesi’’ projesi çerçevesinde, Kasım ayında Endonezya/Cakarta ve Birleşik Arap Emirliklerine gidecek olan DAİB Heyeti 7-12 Kasım 2017 tarihleri arasında Endonezya’ya, 26 Kasım 1 Aralık 2017 tarihleri arasında ise, Dubai’de bölge ülkelerinden iş adamlarıyla bir araya gelerek ticaret hacmini genişletecek.

Bölge ihracatçı firmalarını alternatif uluslararası pazarlara açmak için hayata geçirdikleri URGE projelerinin başarıyla devam ettiğini belirten Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemal ŞENGEL ‘‘ URGE Projelerimiz ile firmalarımızın bireysel olarak farklı pazarlara açılmalarının önündeki engelleri kaldırıyoruz. Üyelerimizi hedef pazardaki ilgili kuruluş ve firmalar ile bir araya getiriyor ve ticari bağlantılar kurmalarına vesile oluyoruz. Bu kapsamda şimdiye kadar çok sayıda firmamız hiç ihracat yapmadıkları ülkelere ürün satmaya başladı’’ ifadesinde bulundu.

ENDONEZYA: UZAKDOĞU’NUN YILDIZI PARLAYAN ÜLKESİ

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemal ŞENGEL, “Uzak Doğu'nun yıldızı parlayan ülkelerinden Endonezya hızla gelişen ekonomisiyle dikkat çekmesi ve sektördeki en büyük tedarikçilerinin bu ülkede yer alması nedeni ile ülkemiz ihracatı açısından önemli bir yere sahiptir. Endonezya buğday unu, zeytinyağı, zeytin, domates salçası, kuru ve sert kabuklu meyveler, tütün, yaş meyve ve sebze gibi tarım ürünlerinin yanı sıra sanayi ürünleri olarak demir çelik ürünleri, paketleme makine ve ekipmanları, inşaat malzemeleri, mermer ürünleri gibi ürünlerde potansiyel bir pazar. Türk yatırımcılar bu sektörlerde Endonezya'da iş yapabilirler’’ dedi.

KÖRFEZ ÜLKELERİYLE İŞBİRLİĞİ

Ekonominin lokomotif gücü olarak konumlanan inşaat sektörünün yapı taşlarının bir araya geleceği Dubai’de ise büyük iş bağlantılarının gerçekleştirilmesi en güçlü beklentiler arasında olduğunu belirten DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, ‘‘İnşaat kümesi firmalarımızın dünya açılımlarına katkı yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Orta Doğu, inşaat piyasasının ülkemiz firmalarına alternatif bir pazar olduğunu, bununla beraber inşaat sektörünün ihracat potansiyelini geliştirmek adına Dubai’nin pazar potansiyelinin önemli olduğu ve iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, İnşaat sektöründeki firmalarımızın Dubai’de sektördeki gelişmeleri yakından takip etme imkânı bulabileceğini hem de sektörün önde gelen firmaları yerinde ziyaret ederek pazarın potansiyelini görülebilecekler" diye konuştu.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)