-


ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN !


Bu haber 29.11.2017 14:37 eklenmiş ve 717 kez görüntülenmiştir.
Sebahattin Kızıltaş

                            İnsanoğlu çok tuhaf bir varlık. Bazen olamayacak kadar uzak olanı hayal eder ve onunla mutlu olur. Bazen de en yakınında kendisini hayat boyu huzura boğacak olayı görmez ve elinin tersi ile iter. Bazen en olmadık yerde kin ve nefretle hareket eder. Hem çevresinin hem de kendisinin hayatını zindan eder.Bazen de hayatını zehir eden olayları hiç olmamış gibi kabullenir ve ona hoş görüyle bakar.

    İnsanoğlu “Balık hafızalıdır.” derler.Fakat çoğu zaman insanoğlu hafızasızdır.Hiç bir şey hatırlamaz.Sanki dünü yaşamamış gibi hareket eder.Bu ona belki huzur ve mutluluk verir.Ama dünü yaşayanlara tam bir cehennem azabı yaşatır.

    Birey olarak tüm belirli gün ve haftalara karşıyım.Bunu her zaman ve zeminde söylerim.Nedenlerini de açıklarım.Belirli gün ve haftaların insan psikolojisine çok olumsuz etkileri var.Bunları da açıklamaya çalışırım.Fakat öğretmenler gününün başka bir anlam ve önemi var.

    Öğretmenler günü on iki eylül darbesinin bize bir armağanıdır.On iki eylül darbesinde sıkıntı yaşayan sağcısı,solcusu,Müslümanı ve diğer insanların tamamı darbeye ve darbeyi yapanlara karşı çıkarken; bu günü darbe ürünü olan bir gün,hafta veya ayı hiçbir şey olmamış gibi kutlamaları ve o günü bayram havasında geçirmelerini doğrusu anlayamıyorum.Darbecilere lanet yağdıran (benim inancımda ve dilimde asla lanet olmadı ve olmayacak.) insanların bu gün hiçbir şey olmamış gibi davranmalarını içime sindiremiyorum.

      Her tür düşünce ve inançta olan insanların,darbenin toplumu en az yüz yıl getirdiğini söylerken,darbe ürünü olan bir günü kutsama ve kutlamalarını doğrusunu anlayamıyorum.

     On altı yaşında asılan gencecik fidanlara ağıt yakanların darbe artığı günleri kutlamalarını anlayamıyorum.Ya fidan için yakılan ağıt sahte,yada o gün atılan gülücük ve öpücükler sahte.Ben sahteyi anlamakta güçlük çekiyorum.Sahi hangisi sahte?

    Kendi liderini başöğretmen olarak atayan ve ona methiyeler düzerek günü kutlayan mı daha gerçekçi? Yoksa kendi peygamberini baş öğretmen olarak atayan ve onun öğretmenler gününü kutlayan hoca efendi mi daha gerçekçi? Doğrusu anlamakta güçlük çekiyorum.

    Öğretmenlik kutsal bir meslektir.Öğretmenlik peygamberin varisi olmaya aday olanların yaptığı bir meslektir.Çünkü peygamberler toplumu yeniden inşa için gelenlerdir.Öğretmenlerde toplumu yeniden inşa etmek için hayatlarını ortaya koyanlardır.

    Yıllarca onurla yaptığım ve hala devam ettiğim öğretmenlik mesleğinin bir ferdi duymaktan hep gurur duydum.Ancak öğretmenler gününü kutlamayı içime sindiremiyorum.Hele o beylik laflara kanıp havalara girenleri hiç anlamıyorum.

Yazara ait son 10 makalele
SİYONİSTLERİN OYUNLARI – 2
SİYONİSTLERİN OYUNLARI
SİYONİSTLERİN OYUNLARI
MEDYA VE TOPLUMSAL CİNNET
SİYONİSTLERİN İSLAM İÇİNDE KURDUKLARI MEZHEPLER
DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?
SİYONİSTLERİN KURDUKLARI TARİKATLAR
SİYONİSTLER NE İSTİYOR 2 ?
TOPLUMSAL DOKU VE GELİŞMİŞLİK
SİYONİSTLER NE İSTİYOR? (1 )
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)