-


E-TİCARET SİTELERİNE ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATI

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), Ekonomi Bakanlığı’nın desteklerinden olan E-Ticaret Sitelerine toplu üyelik işlemlerine başladı.
Bu haber 29.11.2017 14:44 eklenmiş ve 525 kez görüntülenmiştir.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), Ekonomi Bakanlığı’nın desteklerinden olan E-Ticaret Sitelerine toplu üyelik işlemlerine başladı.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), Uluslararası piyasalarda Türk ihraç ürünlerinin bilinirliğinin artırılması, ihracatçılarımızın yeni pazarlara açılmaları, mevcut pazarlardaki ihracatlarını artırmaları, e-ticareti etkin ve verimli bir şekilde kullanmaları, ürünlerini çok düşük bir maliyetle uluslararası piyasalarda ve sektörün önde gelen e-ticaret sitelerinde tanıtma imkanı bularak, e-ticaretten de pay almalarına katkı sağlaması için, firmalarımızın uluslararası piyasalara yönelik faaliyet gösteren E-Ticaret sitelerine yapacak oldukları üyelik giderlerinin %80'i Ekonomi Bakanlığınca en fazla 3 yıl boyunca desteklendiğini vurguladı.

Daha fazla firmayı ihracatçı yapmak ve mevcut ihracatçıların rekabet güçlerini artırmak için yoğun çaba yürütüldüğü belirten DAİB Başkanı Cemal Şengel, ‘‘İhracatçıların e-ticaret platformlarında daha etkili olabilmelerini sağlamak amacıyla bu sitelere toplu üyeliklerin destekleneceği yeni bir mekanizma oluşturuldu. Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği olarak firmalarımızın bu desteği kullanabilmesi için; en az 250 firmayı, Ekonomi Bakanlığımızın belirlediği e-ticaret platformuna üye yapması gerektiği ifade edildi. TİM'in söz konusu destek mekanizmasından faydalanmak için "alibaba.com", "kompass.com" ve "turkishexporter.net" internet sitelerini belirlediğini söyledi. DAİB olarak bizde birliğimize üye olan firmalarımızı üye olacakları bu ticaret sitelerinden bir tanesine Ekonomi Bakanlığının %80 oranındaki desteğiyle beraber kalan %20 oranında destek veriyoruz.'' dedi.

E-ticaret ile dünyanın her yerine satış mümkün

E-ticaret ekonomik anlamda ülkelerin dış ticaretine büyük katkılar sağlamakta olduğunu ifade eden DAİB Başkanı Şengel, “Firmalarımızın küresel pazarlarda söz sahibi olmaları için e-ticareti önemli bir araç olarak görmekteyiz. Artık dünyanın hızla yol aldığı e-ticaret yarışında Türkiye olarak geride kalmamamız gerekir. Bugün pek çok ülke teknolojiyi kullanarak ülkelerinde üretilen ürünlerin uluslararası piyasalarda tanıtımını yapmakta, bu sayede ihracatını artırarak elektronik ticaretten önemli pay almaktadır. Türkiye'nin herhangi bir yerinde kurulan küçük bir firma, çok unsurlu bir şirket olabilir. Yani e-ticaret artık tercih değil, bir ihtiyaçtır.’’ ifadesinde bulundu.

Teknolojik gelişmelerin ilerlemesi ve internet kullanımının yaygınlaşmasının küresel ticarete büyük bir ivme kazandırdığını belirten DAİB Başkanı Cemal ŞENGEL, ‘‘2016 yılında online alışveriş oranının en çok arttığı iki ülke Hindistan ile birlikte Türkiye’dir. Bu alanda potansiyelimiz oldukça yüksektir. Çağın gereksinimlerini yakalayabilmek adına, firmalarımızın e-ticaret portallarında daha fazla yer almaları gerekmektedir. 7/24 satış imkânının bulunduğu, düşük bütçe ile yüksek kazancın sağlandığı, daha büyük kitlelere erişimin sağlandığı, geniş ürün yelpazesinin bulunduğu, kolay gezinme imkanı sağlayan ve

alışverişin müşterinin ayağına geldiği E-ticaret, ihracatçılarımıza yeni pazarlara ulaşmasını sağlamakta hem de mevcut ihracatçılarımızın ihracatında sıçrama yapmaktadır. T.C. Ekonomi Bakanlığımız önde gelen e-ticaret sitelerine üyelik masraflarında %80 oranında destek verdiği gibi İhracatçılar Birliği olarak kalan %20’lik kısmını Birlik olarak finanse ederek firmalarımız bu platformlarda yer almaktadırlar. Ekonomi Bakanlığının işbirliği kuruluşları üzerinden hareket etme kararının ardından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), uluslararası arenada kabul görmüş üç e-ticaret sitesiyle (Alibaba.com, Kompass.com, Turkishexporter.net) anlaşmalar yapmıştır. Bu sayede e-ticaret sitesi vasıtasıyla milyonlarca potansiyel müşteriye ürünlerin tanıtılma fırsatı bulunmaktadır.’’ ifadesinde bulundu.

Alibaba.com

Alibaba.com'un tüm dünyadan alıcı ve satıcıları buluşturan bir platformdur Hem alıcıların hem de satıcıların buluştuğu, aynı zamanda her türlü ürünün yer aldığı bir platform olması sebebiyle firmalar için oldukça cazip bir platformdur.

Kompass.com

Online fuar imkânı ile Türkiye’deki firmalara dünya pazarlarına açılma fırsatı sunan Kompas.com Doğruluğu teyit edilmiş 10 milyon şirket ve 18 milyon yönetici bilgisinden oluşan geniş veritabanı, 56.000’in üzerindeki faaliyet ve ürün kod yapısı ve 70’in üzerindeki detaylı arama kriteri sayesinde Kompass üyeleri, yurtdışında hedefledikleri firmaları kolay ve hızlı bir şekilde bulabilme olanağına sahip oluyor.

Turkishexporter.net

Turkishexporter.Net’te günlük olarak yayınlanan Yurt Dışı İhracat Fırsatları ( Alım Talepleri) Bülteni toplamda 35 ana sektör ve 400 alt Sektörden oluşan siteye TİM Projesi kapsamında üye olan firmalar için 3 adete kadar ana sektör seçimi hakkı sağlanıyor. Son 24 saat içerisinde Turkishexporter.net’e ulaşan yurt dışı alıcılar firmaların bir elektronik bülten halinde toplanması ve günde 2 kez üye firmalara tüm alıcıların iletişim detayları ve talep/işbirliğinin fırsatlarının ( ne almak ve ne kadar almak istediği ) detayları ile ulaştırılmaktadır. Bu sayede dünyanın her yerinden her tür de müşteri ile buluşma, tanışma ve ticaret yapma şansımız doğmaktadır.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)