-


İş Dünyasından, bürokrasi tıkanıklığına tepki!

BİRKONFED İş Dünyası Konfederasyonu Erzurum Temsilcisi Muhammed Zeki GÖZELER, iş adamlarının bürokrasi yollarında yaşanan tıkanıklıklar nedeni ile her geçen gün daha da sıkıntılı hale gelmeye başladığını dile getirdi.
Bu haber 29.11.2017 14:58 eklenmiş ve 601 kez görüntülenmiştir.

BİRKONFED İş Dünyası Konfederasyonu Erzurum Temsilcisi Muhammed Zeki GÖZELER, iş adamlarının bürokrasi yollarında yaşanan tıkanıklıklar nedeni ile her geçen gün daha da sıkıntılı hale gelmeye başladığını dile getirdi.

AK Parti hükümetlerinin her dönem iş dünyasına özel önem gösterdiğini dile getiren Gözeler, tüm bu hassasiyetlere rağmen bürokraside görevli personel veya yöneticilerin ihmalleri yüzünden iş dünyasının ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kaldığını bildirdi.

BİRKONFED İş Dünyası Konfederasyonu Erzurum Temsilcisi Muhammed Zeki GÖZELER sözlerine şöyle devam etti.

‘Bir taraftan hükumetin belirlediği esnafa yönelik teşvik ve destek paketleri bir bir açıklanırken ve bu alanlara ciddi bütçeler aktarılır iken, öte yandan desteklerin iş dünyasına açılan yüzü konumunda olan kamu kurumlarında ciddi bir yorgunluk ve adeta ihmal dizisi ile karşı karşıyayız.

Cazibe Merkezi Projeleri koordinatörü KUDAKA yanı sıra, KOSGEB desteklerine de başvuran iş dünyası üyeleri, ya yaptığı başvurular ile ilgili geri dönüşümlü hiçbir şekilde alınmadığı veya çok uzun süreler ardından olumlu veya olumsuz cevaplar alabildiklerini dile getirmekte. Yapılan başvurular ile ilgili bilgi taleplerine ise her seferinde, ya personel yetersizliği ve yoğunluktan bahsedilmekte veya genel müdürlük veya başkanlıklardan henüz cevap gelmedi cevapları verilmekte.

Bununla birlikte, Erzurum KOSGEB müdürün başka bir ile atanması ardından boşalan İl Müdürlüğü koltuğunun uzun süredir atama ile doldurulamaması ve buna istinaden Bingöl KOSGEB İl Müdürün vekâleten Erzurum başvurularını değerlendirmede tutmasını ise tamamen anlamsız buluyoruz.

Erzurum gibi bir Büyükşehir İl Müdürlüğü kadrosunun bu kadar uzun süre boş kalması bölge yatırımcısını da olumsuz yönde etkilemiştir.

Tüm bunların neticesinde, bu kurumlara başvuruda bulunan iş adamları veya yeni girişimciler sıkıntılı süreçler geçirmekte ve karşılaşılan bu sorunlardan dolayı iş dünyası ciddi bir problemler yaşamaktadır.

Bölgemizin cazibe merkezi konumunda olması yanı sıra yatırım desteklerinde ön planda tutulduğuna dair söylemler bu tarz aksaklıklar sebebi ile maalesef boşlukta kalmaktadır.

Bizler iş dünyasının temsilcisi olarak, öncelikli olarak Erzurum KOSGEB’e ivedi bir şekilde il müdürünün atanması için gerekli işlemlerin başlatılmasını ve bununla birlikte KUDAKA tarafından başvuruları alınan Cazibe Merkezi Projeleri seçimlerinde, özellikle Erzurumlu iş adamlarına ait başvurulara pozitif ayrımcılık yapmalarını bekliyoruz.

Bu anlamda özellikle tüm Erzurum vekillerini ve üst düzey bürokratlarımızı iş dünyasının sorunlarına eğilmesi ve sorunlarına çözüm üretebilmesi amaçlı göreve davet ediyoruz.’

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)