-


Etü Kütüphanesine Anlamlı Bağış

Prof. Dr. İbrahim Kavaz, kendi kütüphanesinde yer alan içlerinde nadir bulunan eserlerinde yer aldığı 3 binin üzerinde kitabı Erzurum Teknik Üniversitesi kütüphanesine hediye etti.
Bu haber 04.12.2017 10:26 eklenmiş ve 640 kez görüntülenmiştir.

Ak Parti 23. Dönem Erzurum Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Kavaz, kendi kütüphanesinde yer alan içlerinde nadir bulunan eserlerinde yer aldığı 3 binin üzerinde kitabı Erzurum Teknik Üniversitesi kütüphanesine hediye etti.
Kitapları düzenlenen törenle ETÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kacıroğlu’na teslim eden İbrahim Kavaz, “Kitap, bizler için önemli bir kaynak ve tükenmez hazine mesabesindedir” dedi.
Öğrencilik yıllarından başlamak üzere akademik meslek hayatında kendisi için en önemli şeyin kitap olduğunu anlatan Kavaz, “Onları hep sevdim. İtinayla korudum. Milletimizin geleceğini inşa edecek nesillerin bilgiyle donanması ve kitaplardan istifade etmesi benim en büyük gayem olmuştur. Milletvekilliği görevim bittikten sonra da benim için bitmeyen tek görev hocalıktır. Hala doktora yaptırdığım öğrencilerim var ve üniversitede dersler vermeğe devam ediyorum” diye konuştu.
Milletvekili olduğu dönemde kitaplarının bir kısmını Erzurum’a gönderdiğini ve evimde hususi bir odada koruduğunu söyleyen Kavaz, “O tarihte bir kısım süreli yayın koleksiyonlarımı öğretmenlik yapmaktan büyük bir şeref duyduğum Erzurum Lisesi Kütüphanesine bağışlamıştım. Mesleğimle ilgili kitaplarımdan yaklaşık bin 500 tanesini hala koruyor ve derslerimde yararlanıyorum. Şehrimize ikinci üniversitenin kuruluşunda milletvekili olarak katkılarım olmuştu. İkinci üniversitemizin de kendisinden feyz aldığımız ilk üniversitemiz gibi bölgemizin ve ülkemizin geleceğine bilginin ışığıyla katkılar sunacağına inancım ve güvenim tamdır. Karınca kararınca bizim de bu katkıda tuzumuz olması için Erzurum’da bulunan kitaplarımı Erzurum Teknik Üniversitemizin Kütüphanesine bağışlamayı bir görev kabul ettim. Milletçe geleceğimizin ilmin ışığında daha aydınlık; milli birlik ve beraberlik şuuru ile daha güçlü olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin kalkınma ve gelişmesine ilmin ve imanın gücü ile katkı sunacak gençlerimizin kitaplardan feyz alarak üstün başarılar sağlamasını dilerim” diye konuştu.
Törende konuşan ETÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kacıroğlu ise 2010 yılında kurulan ve gelişimini hızla sürdüren Erzurum Teknik Üniversitesinin öğrencilerin akademik gelişimleri için her türlü olanağın sağlandığı bir ortam oluşturmak için çalışmalarını devam ettirdiğini belirterek, “Bu çalışmaların başında üniversite kütüphanesinin zenginleştirilmesi gelmektedir. Bunun için büyük bir çaba gösteren Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın katkılarıyla kütüphanemizin basılı ve elektronik kitap sayısı günden güne artırmaktadır. Bilindiği gibi kütüphanelerin zenginleşmesi için kitap bağışlarının da önemi büyüktür. Bu anlamda Erzurum Teknik Üniversitesi kütüphanesine şahsi kitaplarını bağışlayan Prof. Dr. İbrahim Kavaz’a üniversitemiz adına şükranlarımı arz etmek isterim. Prof. Dr. İbrahim Kavaz hoca, Erzurum’da bulundukları sırada sayın rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı ile yaptıkları görüşme sırasında uzun yılların birikimi olan ve çoğunun baskısı olmayan nadide kitaplarını üniversitemize bağışlamak istediğini belirtti. Daha sonra kısa bir zaman içerisinde söz konusu kitaplar üniversitemiz kütüphanesi ulaşarak öğrencilerimizin hizmetine girdi. Rektörümüzün konu üzerindeki hassas tutumu ve İbrahim Kavaz hocamızın üniversitemize olan sevgisi sonucunda öğrencilerimiz zengin bir kitap koleksiyonuna daha sahip oldular. Burada rektörümüze, İbrahim Kavaz hocamıza ve kütüphane daire başkanına öğrencilerimiz adına tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)