-


Erzurum da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir program düzenledi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir program düzenledi.
Bu haber 04.12.2017 11:00 eklenmiş ve 511 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir program düzenledi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Koçan, ESKİ Genel Müdürü Remzi Ertek, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı. Başkan Vekili Hüseyin Koçan, programda yaptığı konuşmada, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi, ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde yer alan tüm engelli vatandaşlarımızın her daim yanındadır” dedi. “Engelli vatandaşlarımızın şehrimizdeki tüm hizmetlerden eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, medeni toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir” diyen Başkan Vekili Koçan, şunları kaydetti: “Günümüzde engelli kardeşlerimizin birçok problemi vardır. Yaşadıkları problemler sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’in hayata geçirdiği projelerle engelli kardeşlerimizin kentteki sorunlarını tek tek çözüme kavuşturduk. Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin önündeki asıl engelleri kaldırmak ve kardeşlerimizin sosyal hayata dâhil olabilmeleri için son 3.5 yılda önemli çalışmalara imza attık. ‘Aramızda hiçbir engel yok’ diyerek vatandaşlarımızı meslek edindirme ve el sanatları kurslarıyla buluşturduk. İletişim seminerleri ve sportif faaliyetlerin yanı sıra çalışma hayatında yer almak isteyen engelli vatandaşlarımızın kamu ve özel sektörde istihdamına yardımcı olduk.”

“UNUTMAYALIM Kİ HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR”

Başkan Vekili Koçan, “Beyaz baston, işitme cihazı, akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıtımı yaparak vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Engelli Servis Aracımız, yavrularımızı okullarına, otistik engellilerimizi atlı terapiye, spor kurslarına ve hastanelere ücretsiz bir şekilde güvenle taşımaktadır” şeklinde konuştu. Koçan, sözlerini şöyle tamamladı: “Hanımlara yönelik ‘Ahşap Yakma sanatı’ ve ‘Çeyiz Ürünleri Hazırlama Sanatı’ kurslarıyla kadınların ekonomik özgürlüklerini elde etmelerine katkıda bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda Erzurum’da hizmete açtığımız Akülü Araç Bakım ve Onarım Servisi, ülkemizin ender şehirlerinde bulunmaktadır. Görüldüğü gibi sosyal, ekonomik ve kültürel içerikli proje ve faaliyetlerimizde sizlerin problemlerine çözüm üretmeye çalışıyoruz. Şu unutmamalıdır ki engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, belediyemizin yanında halkımıza da çok büyük bir sorumluluk düşmektedir. Engelli vatandaşlarımıza acıma duygusuyla yaklaşmak yerine sosyal hayata entegre olmaları için onların ellerinden tutmalıyız. Unutmayalım ki her insan birer engelli adayıdır.” Konuşmaların ardından Türk Halk Müziği (THM) Sanatçısı Mehmet Çalmaşur’un yönetimindeki Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin THM Korosu vatandaşlara konser verdi. Tiyatro gösterisi sonrası el sanatları sergisinin açılışı yapıldı.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)