-


Sayın Bülent FELEKOĞLU;


Bu haber 07.12.2017 09:59 eklenmiş ve 666 kez görüntülenmiştir.
Burhan KAYA

Sayın Bülent FELEKOĞLU;

Değerli arkadaşımız ve sevgili editörümüz, www.hinisinsesi.com ailesine “Hoş Geldiniz”, bir araştırmacı yazar kimliğinizle, duruş, yaratıcı ve kazandırıcı gücünüzle, bilgi ve deneyim birikiminizle bize güç katacağınızı biliyor ve bu özlemle “HOŞ GELDİNİZ” Sayın Bülent FELEKOĞLU diyoruz.

Sevgili FELEKOĞLU; Sizi, www.hinisinsesi.com ailesine getiren yolculukta, sarf ettiğiniz nefes ve düşüncenizdeki yaklaşımınız bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Buna yürekten inanıyor ve size çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum.

Sevgili FELEKOĞLU;  Aydın insanı bilim insanından ayıran özelliklere bakıldığında, aydının kendisinden beklenen misyonu yerine getirebilmesi için, öncelikle içinde bulunduğu toplumun tarihi geçmişini, günü ve günün gereksinimlerini iyi bilmesi zorunluluktur.  Bununla birlikte aydın, çevre ve toplumsal olaylara karşı duyarlıdır. Ancak sadece bunlara duyarlı olmakla yetinmez, bunların nedenleri ve insan üzerindeki etkilerini de araştırır ve bunları doğru yorumlar. Daha sonra gereğine uygun ve etkili tepki vermede kendisinden emin bir duruşla ve korkmadan hedefine doğru yol alır. Gerektiğinde, sorumluluğunu üstlendiği toplumda savunuculuk rolünü yerine getirir. Bir aydının en belirgin davranışı işte bunlardır, denilebilir. Ancak bu mücadelede hedeflerine ulaşmak için ayrıca, insan haklarını, toplum gereksinimlerini iyi bilmek ve etkili kararlara ulaşmak için gereksinim duyulan bilgilerin güvenirliliğini sağlamak, bunları kanıta dayandırmak aydın insandan beklenenler arasındadır.

DEĞERLERE …

Değerler toplumun özenle koruması gereken varlıklarıdır. Bu konuda kendisine düşen görev nedeni ile aydın, bu değerlerin yıpratıldığına tanık olduğu durumlarda bunları korumak ve savunmak için gerekenleri yapar ve bu konuda çevreye örnek davranışlar sergiler.

 DOĞRULARI ARAMAK ve SAVUNMAK…

Aydın, söylediklerinin sorumluluğunu taşıma, kanıta ve araştırmalara dayalı bilgilerin dahi günün koşullarına ve duruma göre değişebileceği gerçeğini kabul ederek, eskilere bağnazca takılıp kalmadan doğruları arama, mantık çerçevesinde olayları objektif olarak değerlendirme ve mantıklı sonuca ulaşma gibi ilkelere bağlı kalır. Bunlar aynı zamanda aydına karşı güven duygusunu destekleyen çabalardır.

Aydın, her zaman bir bilim insanı şüpheciliği ile doğruyu arar ve doğruyu yayma konusunda söylediklerinin sorumluluğu bilinci ile doğruların iyi anlaşıldığından emin olma çabası gösterir. Aynı zamanda söylediklerinin ve yaptıklarının hedef kitle üzerindeki etkilerini izler. 

 GÜVEN YARATMA ve MİSYON OLUŞTURMA…

Aydın, gönüllü olarak sorumluluğunu taşıdığı bu misyonda, kendisine seçtiği rol gereği, ışığını yayma, insanları aydınlatma, onlara doğruları gösterme ve davranış değiştirme gibi hedeflerine ulaşma, gerektiğinde onları koruma ve savunma eylemlerinde yetki ve otorite sahibi değildir. Bu yüzden aydın insan, misyonunu yerine getirirken öncelikle etkilemek istediği çevrenin güvenini kazanmalıdır. Bunu sağlamak için aydın, hedefindeki insanlara değer verdiğini davranışlarıyla gösterir. Kendileri için yapmak istedikleri ve nedenleri konusunda onları bilgilendirir. Bu yolla çevrenin iş birliğini de sağlamış olur.  İletişim becerisi, alçak gönüllülük, empati kurabilme, hoşgörülü olma, nesnellik, birlikte sonuca ulaşma ruhu, ikna için geçerli koşulları iyi bilme ve bunları etkili kullanma bu misyonda hedeflere ulaşılmasını kolaylaştıran ögelerdir.

            YOLUNUZ AÇIK OLSUN

 

Burhan KAYA

www.hinisinsesi.com

Genel Koordinatörü.

Yazara ait son 10 makalele
Hınıs son zamanlarda iyi yönetiliyor...
19 Ekim Muhtarlar gününüz Kutlu olsun
KARAKTERİ BELİRLEYEN DÜŞÜNCEDİR.
Üç Şehirde; “Erzurum, İstanbul, Bursa”-2-
Sayın Bülent FELEKOĞLU;
HAYATIMIZIN İÇİNDEKİ GERÇEKLER
Geride bırakılan 39 yıl anısına
Naz'ın Gerçek hayat hikayesi
Hınıs ta son yıllarda büyük değişimler yaşanıyor.
Hayatı güzelleştiren de yaşanmaz hale getiren de insanoğlunun kendisidir.
Yorum Yaz - Yorumlar
kadim 07.12.2017 11:12
Saygı değer Hınıs Sevdalıları www.hinisinsesi.com ailesine katılan araştırmacı yazar Bülent FELEKOĞLU hemşerimizin bilgi ve birikiminde yararlamak ve Hınıs sevdalılarıyla içi içe olurmusun dediğimde bu benim için bir görevdir zaten toplumun bir arada olması için emek harcıyorum konu Hınıs olunca akan sular duruyor deyip hinisinsesi.comailesine katılmıştır kendisine hoş geldin diyorum
Bülent Felekoğlu 07.12.2017 10:17
Hak sizden razı olsun Burhan Can Hakikat aşkına yürüyenlerin misyonunu, kısa ve anlaşılır bir dille vücuda getirmişsiniz. Bize yönelttiğiniz anlamlı bakış açısı, bizlere toplumumuza karşı daha sorumlu ve duyarlı olma gayreti veriyor. Can doğduğu toprağa benzer, aynı toprakların evlatları olarak, Hınıs toplumunu ve kültürümüzü doğru ifade etmek ve ona anlaşılır Evensel bir tarz katmak artık kaçınılmazdır. Hınıs politiklalar gereği kapalı kutu olarak tutulmak istenmiş. Toplum arasına nifaklar hep ekile gelmiştir. Fakat Hınıslılar için söyleyeceğim temel bir yaklaşım. Hem doğal ahlak ve komşu hukuğunu koruyarak kendini korumuştur. Yapılan tahribatları ise tarihimizle yüzleşerek her geçen gün iyileştirmekteyiz. Bu gayretle Hınısın sesi sitesi yönetici ve emektarlarına bizlere bu gücü verdikleri için şahsınızda teşekkür ederiz. Hak Aynanız Xızır(Hızır) yardımcınız olsun.
Toplam 2 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)