-


Kış Kentindeki Rezervasyonlar Turizmcileri Heyecanlandırdı

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken'de hizmet veren otellerde yaşanan rezervasyon yoğunluğu, turizmcileri heyecanlandırdı.
Bu haber 07.12.2017 13:51 eklenmiş ve 592 kez görüntülenmiştir.

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken'de hizmet veren otellerde yaşanan rezervasyon yoğunluğu, turizmcileri heyecanlandırdı.

Son yıllarda kış turizmine yönelik yapılan yatırımlarla öne çıkan Erzurum'daki tesislerde, yeni sezon öncesi son hazırlıklar tamamlandı.

Kış sporlarında Türkiye'nin Avrupa'daki tanınan yüzü olarak öne çıkan Erzurum'da, bu yıl artan rezervasyonlarla turizmcileri heyecan sardıPolat Otel Genel Müdürü Kanber:"Geçen yıla göre bu yıl yüzde 40 daha fazla bir rezervasyon talebiyle karşılaştık. Bu yılki sezonda geçen yıla göre yüzde 35'ten fazla artış bekliyoruz"Sway Otel Genel Müdür Yardımcısı Akça:"Kayak sezonun başlamasıyla otellerimizdeki doluluk oranı hafta sonları yüzde 95, hafta içi de yüzde 35'lerde ama bunu ilerleyen günlerde hafta içi de yüzde 55'lere çıkarırız diye düşünüyoruz"

Dünyanın en uzun ve dik pistleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi ile kış sporlarında Türkiye'nin Avrupa'daki tanınan yüzü olarak öne çıkan Erzurum, Rusya, İran ve Gürcistan'ın yanı sıra Ortadoğu ve Avrupa'dan da gelecek turist kafilelerini ağırlamak için gün sayıyor.

Kayak sezonunun 5 gün önce açılan ve geçen yıla oranla yaklaşık yüzde 40 rezervasyon artışı yaşanan Palandöken'deki kayak otellerinde, kış turizmine yönelik artan talebin sevinci yaşanıyor.

- "Yüzde 40 artan bir rezervasyon talebiyle karşılaştık"

Polat Otel Genel Müdürü Bora Kanber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Aralık'ta Erzurum'daki tüm pistlerde kayak heyecanının başladığını anımsattı.

Palandöken'i diğer kayak merkezlerinden farklı kılan özelliklerinden birinin çok uzun pistleri bulunması olduğunu ifade eden Kanber, şöyle konuştu:

"Ejder Tepesi'nden aşağı 17 kilometre kesintisiz kayak yapılabiliyor. Palandöken'deki tüm pistlerde suni karlama sistemi var. Bu da tabii ki kesintisiz kayak keyfi sunuyor. Yani doğal kar yağmasını beklemeden biz 1 Aralık itibariyle tüm pistlerimizi kayağa başlatmış durumdayız. Türkiye'de tamamı karlanabilen kayak merkezleri anlamında suni karlama sistemi olan tek merkez, şu anda Palandöken. Bu da kayakseverler için çok önemli bir değer. Biz doğal karı beklemeden sürekli suni karla pistleri besleyerek, kayağı sürekli hale getiriyoruz."

Kanber, Palandöken'de pistlerdeki aydınlatmalar sayesinde gece kayağı da yapılabildiğini belirterek "Rusya, İran'dan rezervasyonlar var. Avrupa ve Ortadoğu pazarı için de çalışmalar sürüyor. Geçen yıl erken rezervasyon sistemi başlatmıştık. Geçen yıla göre bu yıl yüzde 40 daha fazla bir rezervasyon talebiyle karşılaştık. Bu yılki sezonda geçen yıla göre yüzde 35'ten fazla artış bekliyoruz. Bu yıl Erzurum'u çok daha iyi bir sezon bekliyor." diye konuştu.

- "Doluluk oranı hafta sonları yüzde 95'e çıkıyor"

Sway Otel Genel Müdür Yardımcısı Ömer Akça ise her yıl olduğu gibi bu yıl da yine Türkiye'de ilk kayak sezonunun Erzurum'da açıldığına işaret etti.

Erken kayak heyecanını başlatmanın mutluluğu, gururu ve onurunu yaşadıklarını dile getiren Akça, "Türkiye'de kar garantisi veren nadir kayak merkezlerindeniz. Gerek ulaşım kolaylığı, gerek pist güvenliği, gerek gece kayak yapılan standartlara uygun aydınlatmalarla beraber her şeyimiz hazır. Pistlerde suni kar ve doğal karla beraber bir metreye yakın sıkıştırılmış kar var. Şu anda kayak için her şey hazır." dedi.

Akça, sezonu yeni açtıkları için misafirlerinin genel itibariyle yerli olduğunu aktararak şunları kaydetti:

"Yılbaşında Rusya, İran, Ukrayna'dan, mart ayında da İran'dan misafirlerimiz olacak. Kayak sezonun başlamasıyla otellerimizdeki doluluk oranı hafta sonları yüzde 95, hafta içi de yüzde 35'lerde ama bunu ilerleyen günlerde hafta içi de yüzde 55'lere çıkarırız diye düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

48%

18.3%

15.1%

9.3%

9.3%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)