-


Erzurum Valisi Azizoğlu 2017 Yılı Terör Operasyonlarını Değerlendirdi.

Erzurum Valisi Azizoğlu 2017 yılı terör operasyonlarını değerlendirdi "Bin 200 operasyonda bin 186 şüpheli yakalandı"
Bu haber 21.12.2017 22:35 eklenmiş ve 466 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Valisi Azizoğlu 2017 yılı terör operasyonlarını değerlendirdi
"Bin 200 operasyonda bin 186 şüpheli yakalandı"

ERZURUM - Erzurum Valisi Seyfettin AzizoğluKarayazı İlçesi'nde 2017 yılı terör operasyonlarını değerlendirdi. Vali Azizoğlu, yıl içerisinde gerçekleştirilen bin 200 ayrı terör operasyonunda 284 PKK-KCK, 55 DEAŞ ve 847 FETÖ-PYD mensubu olmak üzere toplam bir 1186 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı. 
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu beraberinde Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, İl Jandarma Komutanı kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve kamu kuruluşlarının temsilcileri ile Karayazı'da bir dizi incelemelerde bulundu.

Karayazı Kaymakamı Eyüp Özdemir tarafından karşılanan Vali Azizoğlu ve beraberindeki heyet burada muhtarlarla bir araya geldi. 2017 yılının kamu yatırımları değerlendirmesini yapan Vali Azizoğlu, bölgede sürdürülen terör operasyonları ile ilgilide açıklamalarda bulundu.

Erzurum ili dahilinde, 2017 yılının Emniyet, MİTJandarma ve Silahlı Kuvvetlerinin fedakar çalışmaları neticesinde huzur içerisinde geçtiğini belirten Vali Azizoğlu, "Yapılan çalışmalar ile vatandaşlarımızın huzurve güvenliğini tehdit eden teröristlerin ele geçirilmesi yanında, terörü destekleyen milis alt yapısının ve terörün ekonomik kaynaklarının çökertilmesi hedeflenmiştir. Bu maksatla, 2017 yılında 24 saat esasına göre icra edilen bin 200 operasyonda, ikisi yeşil ve gri listede aranan sorumlu düzeyde olmak üzere toplam beş terörist etkisiz hale getirilmiştir. Buna ilave olarak Erzurum/Karayazı, Hınıs ve Karaçoban bölgelerinde faaliyet gösteren biş kişilik bir grup, başlarında sorumlusu olduğu halde tamamı etkisiz hale getirilmiştir. Yapılan operasyonlar neticesinde 20 adet uzun namlulu silah, 1 adet makinalı tüfek, 10 adet tabanca, 13 adet el bombası, 5 adet el dürbünü, 1 telsiz, 18 adet EYP düzeneği.8 adet tüp, 50 adet av tüfeği, 1 adet gece görüş dürbünü ve aralarında roketatar mühimmatlarının da olduğu çeşitli cinste toplam 10 bin adet mühimmat ele geçirilmiştir" diye konuştu.

Çevre illerle koordineli olarak sürdürülen bu operasyonlara 9'uncu Kolordu Komutanlığının da destek verdiğini kaydeden vali Azizoğlu, "Bu sayede vatandaşlarımıza huzur ve güvenli bir ortam sağlanmıştır. Operasyonlara kış mevsimi boyunca devam edilecektir. Jandarma ve Polis tarafından yapılan operasyonlar neticesinde 284 PKK/KCK, 55 DEAŞ ve 847 FETÖ/PYD terör örgütü mensubu olmak üzere toplam bin 186 şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş olup, bunlardan 403'ü tutuklanmış, 495'i adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır" dedi.

Vali Azizoğlu, teröristlerin, suçluların yakalanması ve terör faaliyetlerinin önlenmesine yönelik gerek polisgerekse Jandarma ekiplerinin operasyonlara aksatılmadan devam edileceğini sözlerine ekledi.
Vali Azizoğlu toplantı sonunda muhtarların sorunlarını dinledi. Vali Azizoğlu toplantı sonrasında İlçe Kaymakamlığı, Emniyet MüdürlüğüJandarma Komutanlığı, Özal Harekat birimlerine ziyaretlerde bulundu.

KAYNAK : İHA

 

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)