-


Milletvekili Aydemir Hınıslılarla Buluştu.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Hınıs kardeşlik davamızın ifadesi, birlik ve beraberlik ufkumuzun vurgusudur
Bu haber 06.01.2018 13:16 eklenmiş ve 633 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Hınıs kardeşlik davamızın ifadesi, birlik ve beraberlik ufkumuzun vurgusudur. Hınıs, milli ve manevi mukaddeslerimizin hassasiyet kaydıdır. Hınıs, Kudüs’ten Gazze’ye, Myanmar’dan Kerkük’e, İslam Coğrafyasının ortak hassasiyetlerini yaşayan bir dadaşlık adresidir.’ dedi.
AYDEMİR’DEN HINIS İSTİŞARESİ
AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Hedef 2023’ çalışmaları kapsamında Hınıs ilçesini ziyaret etti. AK Parti ilçe Başkanı Memet Sönmez ve Yönetim kurulu üyeleriyle Hınıs gündemi, beklentileri ve AK Dönem hizmet değerlendirmeleri konusunda görüş alış verişinde bulunan Milletvekili Aydemir, ‘Hınıs İlçe Başkanlığı ziyaretimizde, kardeşlik ufkumuzun ve AK davaya olan sadakatin şavkını gördük. Yeni dönemde, AK tarzın Hınısın her zerresinde hakim olacağına, yol kazası gibi hallerin yaşanmayacağına inancımızı pekiştirdik. Yönetici kardeşlerimizi tebrik ediyoruz.’ görüşünü paylaştı.
HINIS, HUZUR VE GÜVEN İKLİMİNİN İFADESİ’
Hınıs Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Bülent Ay’dan ilçede 2017 dönemi sosyal ve ekonomik gelişmeleri hakkında bilgi alan Milletvekili Aydemir, ‘ Huzur ve güven ikliminin İlçemizin her noktasına yerleştiğini, vatandaşın memnuniyet hissinin dorukta olduğunu öğrendik. Kayyum Kaymakamımızın, Belediye hizmetlerinin 2018’de artarak devam edeceğine vurgusu çok önemliydi. ‘ değerlendirmesini yaptı.
OSMANLI TORUNLARIYLA BULUŞMA
Ziyaret kapsamında ilçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının konuğu olan Milletvekili Aydemir, ülke, bölge ve ilçe gündemine dair istişarelerde bulundu. Hınıs’ta sivil inisiyatifin ak gönüller buluşması ekseninde kaydedildiğini, bunun her türlü övgüye layık bulunduğunu belirten Milletvekili Aydemir, ‘Osmanlı torunlarıyla Ocaklarında buluşmak ve milli yaklaşımın; hal diliyle milletle kucaklaşmanın önemine işaret ettik. Yönetici kardeşlerimize millete hizmet yolunda başarı diliyoruz. ‘ dedi.
HINIS VE ORGANİK TARIM
İlçe Tarım Müdürlüğünü ziyaret eden Milletvekili Aydemir, Hınıs’ın tarım, organik tarım ve tarımsal sanayi odağındaki durumuyla ilgili tespitleri paylaştı. Coğrafi işaret sürecindeki Hınıs Fasulyesinin tanıtımı noktasında görüş alışverişinde bulunan Aydemir, yetkin bir ekiple meseleleri konuşmak, daha iyiye ulaşmanın çözüm yollarını tartışmanın önemli olduğuna değinerek, ilçenin özellikle organik tarım alanında marka ilçe olma sürecinde bulunduğunu kaydetti.
HINISLILAR AYDEMİR’i SOBA BAŞI SOHBETİNDE AĞIRLADI
AK Parti Milletvekili Aydemir ziyaret kapsamında Hınıslılarla buluştu. Esnafı ziyaret eden, Hınıslıların soba başı sohbetlerine katılan Milletvekili Aydemir, ilçe halkının ülke, bölge, il ve ilçeye değgin sosyal ve ekonomik meselelere dair görüşlerini aldı. Aydemir, ‘Soba başı sohbetler Erzurum’un geleneğinde var. Hınıs’ta da hali yaşayıp, hemşehrilerimizle bu minval üzere sonbet ettik. Ortak tema, Hınıs’ın gelişmesi, Hınıslının huzur içinde daha müreffeh şartlarda yaşamasıydı.’ dedi.

 
YERLİ VE MİLLİ DURUŞ
Hınıs ziyaretinde MHP ilçe Başkanlığının da konuğu olan Milletvekili Aydemir, İlçe Başkanı Mehmet Can’la yaptığı görüşme sonrasında, ‘Hınıs MHP İlçe Başkanlığına yaptığımız ziyarette, Milli-Yerli duruşun ehemmiyetine işaretle, “Ülke menfaatleri noktasında güç birliği milletimizin beklentisidir” tesbitini yaptık. ‘ diye konuştu.

Kaynak : İHA

 

 

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?

59.5%

22.3%

18.3%

0%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)