-


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Bu haber 10.01.2018 13:30 eklenmiş ve 545 kez görüntülenmiştir.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Azizoğlu, mesajında, basın sektörü çalışanlarının haklarını düzenleyen Basın İş Kanunu yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana 10 Ocak gününün, 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlandığını anımsattı.

Erzurum ve ülkede büyük özveriyle, bazı bölgelerde ise canları pahasına görevlerini sürdüren basın mensuplarının bu anlamlı günlerini gönülden kutladığını ifade eden Azizoğlu, şunları kaydetti:

"Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, günün her saatinde ve zor şartlarda, sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevi yerine getirmektedirler. Bu anlamda basınımız, bizim gözümüz, dilimiz, kulağımız ve sesimizdir.

Tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor, ebediyete intikal eden değerli gazetecilerimizi rahmetle anıyor, 10 Ocak Basın Çalışanları Gününü içtenlikle kutluyorum."

Azizoğlu, Erzurum'un önemli kış turizmi merkezlerinden olduğunu ve bu yıl yerli ve yabancı olmak üzere kente 420 bin turistin geldiğini belirterek, bu sektörlerin başarıya ulaşmasında ve ülke ekonomisine olumlu yönde yansımasında basın çalışanlarının çok önemli rolü ve katkıları bulunduğunu ifade etti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında Türk basınının tarihin her döneminde vatandaşların gözü, kulağı ve sesi olduğunu belirtti.

Doğru, gerçek ve tarafsız habercilik ilkesiyle kamuoyunu aydınlatan gazetecilerin çok önemli ve bir o kadar da ulvi mesleğin temsilcileri olduğunu vurgulayan Sekmen, şu ifadeleri kullandı:

"Mesleki etik ve prensipler doğrultusunda görevini başarıyla icra eden medya mensupları, bizlerin gören gözü ve konuşan dili olmuştur. İnternet, radyo, televizyon, gazete, ajans, dergi ve diğer yayın organlarıyla kalite standartlarını her geçen gün artıran Anadolu Basını, Türkiye'nin ve şehrimizin sesidir.

İlimizin sosyal, siyasal, ekonomik ve iktisadi hayatına fikir ve öngörüleriyle kafa yoran, şehrimizi en güzel bir şekilde temsil eden basınımızın kıymetli mensuplarının Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum."

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?

59.5%

22.3%

18.3%

0%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)