-


Erzurum'un İlk ‘Engelli Araştırma Raporu' Hazırlanacak

1.Yerel Engelliler şurası 21 Ocak’ta Atatürk Üniversitesi Teknokent’te başlayıp 7 hafta sürecek.
Bu haber 22.01.2018 15:57 eklenmiş ve 413 kez görüntülenmiştir.

21 Ocak’ta Atatürk Üniversitesi Teknokent’te başlayıp 7 hafta sürecek “Erzurum Kent Konseyi 1.Yerel Engelliler şurasına “Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi start verdi.

Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkan Burhanettin Yeşilyurt ile Meclis Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu’nun göreve geldikten sonra büyük bir ivme kazanan Kent Konseyi Engelliler Meclisi yaptıkları proje, etkinlik ve girişimlerle göz doldurup adından sıkça söz ettiriyor. Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer liderliğinde çalışan Engelliler Meclisi Erzurum’da ilk kez hayata geçirilecek olan “Erzurum Kent Konseyi 1.Yerel Engelliler Şurasını” düzenliyor.

Erzurum Kent Konseyi 1.Yerel Engelliler Şurasında 7 hafta boyunca İl’de bulunan Tüm Engelli Sivil Toplum kuruluşları, Engelli vatandaşlar, Engelli aileleri ve Engelliler ile ilişiği olan Kamu kurumları ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi buluşup Erzurum’da yaşan engellilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini görüşüp, şehirdeki engelli sayısını, engelli istatistiksel bilgilerini araştırıp, araştırma anketleri sonuçları ile şekillenecek olan “Erzurum’un ilk Engelli Araştırma Raporu” hazırlanacak. Şura sonucu elde edilen veri ve bilgileri rapor haline getirilip Meclis Başkanı Burhanettin Yeşilyurt ve Abdullah Keleşoğlu aracılığı ile Erzurum Milletvekillerine, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’na, Erzurum Büyükşehir Başkanı Mehmet Sekmen’e, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş’a ve ilgili birimleri sunulacak.

Şura hakkında bilgi veren Meclis Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu “’Erzurum Kent Konseyi 1.Yerel Engelliler Şurası’ ile oluşturulacak araştırma raporu şehirde engellilere hizmet edecek yetkililer için bir klavuz niteliğinde olacaktır” dedi.

Öte yandan Meclis Başkanı Burhanettin Yeşilyurt, “Erzurum için bir ilk niteliğinde olan engelli araştırma raporu ile şehrimizde yaşayan engelli sorunlarını, çözüm önerilerini, engelli istatistiklerini ve engelli sayılarını gün yüzüne çıkarıp Erzurum’daki engelli gerçeğine ulaşmış olacağız. Meclis Koordinatörü Abdullah Keleşoğu ve Meclis Başkanı Burhanettin Yeşilyurt, Erzurum Kent Konseyi 1.Yerel Engelliler Şurasının şehrimize hayırlı olması dileğinde bulunup, Şura çalışmalarına verdikleri desteklerden dolayı Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak  : İHA

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

48%

18.3%

15.1%

9.3%

9.3%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)