Pota Şampiyonları Belli Oldu

Erzurum’da basketbolda yıldızlar yükseldi. Nefes kesen müsabakalarda erkeklerde Özel Güneş Ortaokulu, kızlarda ise Sabancı Ortaokulu şampiyon oldu.
Bu haber 24.01.2018 11:25 eklenmiş ve 531 kez görüntülenmiştir.

Erzurum’da basketbolda yıldızlar yükseldi. Nefes kesen müsabakalarda erkeklerde Özel Güneş Ortaokulu, kızlarda ise Sabancı Ortaokulu şampiyon oldu.
Erzurum’da düzenlenen ortaokullu yıldızlar basketbol liginde erkeklerde ve kızlarda il şampiyonları belli oldu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar arası Yıldızlar Erkekler ve Kızlar Basketbol İl Birinciliği müsabakaları Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapıldı.
Şampiyona kıran kırana geçerken, tribünleri dolduran sporseverler basketbol coşkusu yaşadı. Nefes kesen karşılaşmalara sahne olan ortaokullu yıldızlar basketbol il birinciliğinde Erkekler kategorisinde 8, kızlar kategorisinde ise 6 okul mücadele etti.
Tribünlerin dolması ile çok farklı bir ambiyansta geçen turnuva sonunda Erkeklerde Özel Güneş Ortaokulu kızlarda ise Sabancı Ortaokulu ipi göğüsleyerek il şampiyonu oldular. İki okulun basketbol takımları Erzurum’u grup müsabakalarında temsil etmeye hak kazandı.
Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapılan Turnuvada dereceye giren okul ve sporculara ödülleri Gençlik Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Yaşar Elen , Basketbol İl Temsilcisi Cem Culfa, Büyükşehir Belediyesi Eğitim Daire Başkanı ve Erzurum BŞB Gençlik Spor Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Tayyip Çubukçu tarafından verildi.
Bu yıl bir ilke atan yetkilileri, turnuvanın enlerini de belirledi. Şampiyonanın en centilmen takımı olarak İnönü Ortaokulu Basketbol takımı seçilirken, en değerli oyuncu ödülü erkeklerde Özel Güneş Ortaokulu’ndan Emre Ediz Erdal, kızlarda ise Sabancı Ortaokulu’ndan Fatma Kıcıroğlu’na verildi. Fair Play ödülüne ise Kültür Kurumu Ortaokulundan Derya Solak layık görüldü. Erzurum Basketbol İl Temsilcisi Cem Culfa kıran kırana geçen şampiyona ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.
Culfa, “Şampiyonaya katılımdan son derece memnunuz. Bu tablo basketbolda başlatmış olduğumuz altyapı atağının bir sonucudur. Turnuvaya katılım gösteren tüm okul yönetimlerine, beden eğitimi öğretmenlerimize, sporcu ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Yaşar Elen de, turnuvaya katılan tüm takımların yöneticilerine ve sporcularına teşekkür ederken, gruplarda ilimizi temsil edecek olan takımlara başarı dileklerini iletti.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.7%

18.6%

15.3%

9%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)