-


TYB Erzurum Şubesi’nin Edebiyat dergisi Hüma tanıtıldı

Erzurum’dan Türkiye’ye yeni bir nefes; Hüma Edebiyat-Sanat Dergisi’nin ilk sayısı tanıtım toplantısı ile yayına başladı.
Bu haber 19.02.2018 13:21 eklenmiş ve 435 kez görüntülenmiştir.

Erzurum’dan Türkiye’ye yeni bir nefes; Hüma Edebiyat-Sanat Dergisi’nin ilk sayısı tanıtım toplantısı ile yayına başladı.Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi sürdürdüğü faaliyetlerinin arasına bir yenisini kattı.Erzurum’da kültür, sanat, edebiyat alanında önemli bir boşluğu dolduran; yürüttüğü faaliyetlerle şehrin bu alandaki ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi tarafından HÜMA Edebiyat-Sanat Dergisi yayımlandı.TYB Erzurum Şubesi tarafından çıkarılan ve “Erzurum’dan Türkiye’ye yeni bir soluk” sloganıyla yayın hayatına başlayan Hüma Dergisinin tanıtım programına, seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.Edebiyat-sanat alanında yayın yapacak olan derginin ilk sayısının tanıtım toplantısına şair, yazar, bürokrat, öğrenciler büyük bir ilgi gösterdi.Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Abdulhalık Karabulut, Erzurum’da böyle bir derginin tanıtım toplantısına katıldığı için mutlu olduğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.Erzurum Kültür Turizm İl Müdürü Cemal Almaz’da yaptığı konuşmada HÜMA Dergisi’nin Erzurum’da büyük bir boşluğu dolduracağına inandığın belirterek, müdürlük olarak Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi’nin her zaman yanlarında olduğunu hatırlattı.HÜMA Dergisi’nin editörü İsmail Bingöl konuşmasında derginin bir ihtiyaçtan doğduğunu, Erzurum’dan Türkiye’ye bir nefes olmak niyetinde olduklarını belirterek; dergiye destek veren yazar ve şairlere teşekkür etti.HÜMA Edebiyat-sanat Dergisi 3 ayda bir dosya dergiciliği yaparak yayınlanacak.

TYB Erzurum Şubesi’nin Edebiyat dergisi Hüma tanıtıldı

Erzurum’dan Türkiye’ye yeni bir nefes; Hüma Edebiyat-Sanat Dergisi’nin ilk sayısı tanıtım toplantısı ile yayına başladı.
Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi sürdürdüğü faaliyetlerinin arasına bir yenisini kattı.
Erzurum’da kültür, sanat, edebiyat alanında önemli bir boşluğu dolduran; yürüttüğü faaliyetlerle şehrin bu alandaki ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi tarafından HÜMA Edebiyat-Sanat Dergisi yayımlandı.
TYB Erzurum Şubesi tarafından çıkarılan ve “Erzurum’dan Türkiye’ye yeni bir soluk” sloganıyla yayın hayatına başlayan Hüma Dergisinin tanıtım programına, seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.
Edebiyat-sanat alanında yayın yapacak olan derginin ilk sayısının tanıtım toplantısına şair, yazar, bürokrat, öğrenciler büyük bir ilgi gösterdi.
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Abdulhalık Karabulut, Erzurum’da böyle bir derginin tanıtım toplantısına katıldığı için mutlu olduğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Erzurum Kültür Turizm İl Müdürü Cemal Almaz’da yaptığı konuşmada HÜMA Dergisi’nin Erzurum’da büyük bir boşluğu dolduracağına inandığın belirterek, müdürlük olarak Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi’nin her zaman yanlarında olduğunu hatırlattı.
HÜMA Dergisi’nin editörü İsmail Bingöl konuşmasında derginin bir ihtiyaçtan doğduğunu, Erzurum’dan Türkiye’ye bir nefes olmak niyetinde olduklarını belirterek; dergiye destek veren yazar ve şairlere teşekkür etti.
HÜMA Edebiyat-sanat Dergisi 3 ayda bir dosya dergiciliği yaparak yayınlanacak. İlk sayısında Çocuk Edebiyatını konu alan dergi ‘de genç kalemlerin yanı sıra Türk Edebiyatının tanınmış isimleri de yer aldı.
Derginin Yazı İşleri Müdürü Yusuf Kotan ise katılımcılara teşekkür etti ve mizanpajını yapan Zafer Medya’nın grafikerlerinden Ufuk Çetinkaya’ya teşekkür belgesi vereceklerini belirtti.
Teşekkür belgesini Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Abdulhalık Karabulut verdi.
Kotan, kapanış konuşmasında TYB Erzurum Şubesi’nin, Erzurum’da ilkleri yaşatmaya devam ettiğini, çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?

59.5%

22.3%

18.3%

0%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)