KUDAKA’dan Turizmde Tanıtım Atağı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) koordinasyonunda Türk Hava Yollarının katkılarıyla, Slovenya ve Hırvatistan’da faaliyet gösteren basın mensubu ve turizm acentalarından oluşan 20 kişilik heyete yönelik turizm tanıtım organizasyonu düzenlendi.
Bu haber 19.02.2018 13:50 eklenmiş ve 465 kez görüntülenmiştir.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) koordinasyonunda Türk Hava Yollarının katkılarıyla, Slovenya ve Hırvatistan’da faaliyet gösteren basın mensubu ve turizm acentalarından oluşan 20 kişilik heyete yönelik turizm tanıtım organizasyonu düzenlendi.

Bölge turizm potansiyellerinin çeşitli görseller ve videolarla sunulduğu açılış toplantısının ardından Slovenya ve Hırvatistan’dan gelen ziyaretçiler kış sporları tesislerini gezdi. Konaklı Kayak Merkezi’nde kayak yapan medya temsilcileri ve tur operatörleri, Konaklı'nın muhteşem görüntüleri arasında unutulmaz bir gün geçirdiler. Kent merkezindeki tarihi ve turistik mekânların tanıtımı kapsamında Erzurum Kalesi, Çifte Minareli Medrese, Ulucami, Taşhan, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi ve Erzurum evlerini gezen yabancı misafirler; Atlama Kuleleri, Curling Arena ve buz pateni salonlarını ziyaret ederek tesislerdeki etkinlikleri izlediler.

Palandöken Kayak Merkezinde düzenlenen değerlendirme toplantısına, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Türk Hava Yolları (THY) Erzurum Şube Müdürü Mehmet Akkaya, yerelde faaliyet gösteren turizm acente yetkilileri, basın mensupları, Hırvatistan ve Slovenya’dan gelen gazeteciler ve tur operatörleri katıldı.

 

Programın açılış konuşmaları kapsamında söz alan Ajans Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, kasım ayı içerisinde KUDAKA Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile özellikle termal tesis altyapısı ve sunduğu hizmet çeşitliliği ile Avrupa’da öne çıkan başarılı örneklerin yer aldığı Slovenya ve Hırvatistan’ı kapsayan bir çalışma ziyareti gerçekleştirildiğini hatırlatarak, tur operatörleri ve basın mensuplarıyla karşılıklı olarak uzun dönemli ilişkiler kurmak ve bu bölgeyi o ülkelerin turizm destinasyonuna eklemek üzere toplantılar düzenleyeceklerini söyledi. Erzurum’da tarihi, kültürel ve sportif açıdan önemli bir potansiyelin var olduğuna değinen Demirdöğen, “Slovenya ve Hırvatistan’da bu tür turizm faaliyetlerine ilgi olduğunu gördük ve bu fırsatı birlikte değerlendirelim istedik” dedi.

 

Konuşmasında bölgenin turizm potansiyeline ilişkin değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanında en önemli özelliğinin ulaşımın kolaylığı olduğuna dikkat çekti. Bütün bu özellikleri göz önüne alındığında Erzurum’un, turizm operatörlerinin dikkatini çeken önemli oranda turist getirilecek bir merkez olduğunu belirtti.

Toplantıda konuşan Vali Azizoğlu; gelen ziyaretçileri Erzurum’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Azizoğlu, kış turizminde marka şehirlerden birisi olan Erzurum’un dünyaya açılmakta olduğunu vurguladı. İki ay önce KUDAKA Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bu iki ülkede incelemelerde bulunduklarını dile getiren Vali Azizoğlu, “Siz bize gelin, biz de size gelelim. Böylece dünyada dostluğa, barışa ve kardeşliğe birlikte el uzatalım” dedi.

Değerlendirme toplantısının ardından, Slovenya ve Hırvatistan’dan gelen tur operatörleri ile yerelde faaliyet gösteren tur operatörleri ve otel işletme yetkilileri arasında ikili iş görüşmeleri yapıldı.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.7%

18.6%

15.3%

9%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)