Başbakan Yardımcısı Akdağ: Erzurum da CHP yi eleştirdi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ:"Kimse kusura bakmasın CHP'nin bu duruşuyla, HDP ile kol kola verişiyle milli ve yerli bir duruşu yok.
Bu haber 25.02.2018 12:12 eklenmiş ve 395 kez görüntülenmiştir.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Kimse kusura bakmasın CHP'nin bu duruşuyla, HDP ile kol kola verişiyle milli ve yerli bir duruşu yok. Ana muhalefet partisinin tabii ki milli, yerli bir duruşu olmalıdır ama CHP'nin içinde kakafoni var, yani her kafadan bir ses çıkıyor, bir CHP yok, 5-6 CHP var." dedi.

Akdağ, Erzurum Süt Sanayicileri Derneği ile Erzurum Valiliği'nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından, Erzurum İl Müftülüğü Salonu'ndaki Palandöken AK Parti 3. Olağan Gençlik Kongresi'ne katıldı.

Akdağ, burada yaptığı konuşmada, 28 Şubat sürecinde Türkiye'nin başına çorap örülmek istendiğini belirterek, "1960'ta milletin göz bebeğini iki arkadaşıyla idama götüren zihniyet, bunun bir benzerini 1980'de, bir başka benzerini 28 Şubat sürecinde gerçekleştirmiştir ama oyun hiç birbirinden farklı değildi." diye konuştu.

Bu oyunu yazan senaristlerin ana fikrinin milletin iradesini yok sayıp üzerine vesayet odaklarını yerleştirmek olduğuna işaret eden Akdağ, "Allah'a şükürler olsun milletin gözbebeği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu oyun bozuldu, bundan sonra da bu oyun kurucularına fırsat vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.

Recep Akdağ, yıllarca oynanan oyunlarla Türkiye'yi ekonomik açıdan zor duruma düşürme ve kardeşi kardeşe düşman etme çabalarının bulunduğunu belirterek, bu oyunların hiçbirinin başarılı olamadığını vurguladı.

- "Milletin iradesinin üstüne saltanat kuranların oyunları berhava oldu"

Milletin, bütün şer düşüncelerin gayretlerine rağmen Erdoğan'ın arkasında durmaya devam ettiğini aktaran Akdağ, "Türkiye'de milletin iradesinin üstüne saltanat kurmuş olanların oyunları berhava oldu. Türkiye 3 kat büyüdü, Türkiye'de terör artık kıpırdayamaz hale geldi. Türkiye, sağlık, eğitim, ulaşım hizmetlerinin son derece geliştiği ülke haline geldi." değerlendirmesinde bulundu.

CHP'nin siyasi tutumunu "evlere şenlik" olarak niteleyen Akdağ, şunları söyledi:

"15 Temmuz hadisesi olur, birazcık milletin hissiyatıyla birlikte hareket eder gibi görünürler aradan biraz zaman geçince hemen değişmeye başlayıp FETÖ mağdurlarından bahsetmeye başlarlar. Bir Afrin hareketi olur 'evet biz bu hareketi destekliyoruz' derler ama milletvekillerinden biri çıkar Türk ordusunun Afrin'i işgal ettiğinden bahseder. Bir başka milletvekili çıkar 'YPG ve PYD'nin terörist olduğunu biz bilemeyiz' der. Bir başka milletvekili çıkar YPG'nin PYD'nin terörist olduğunu biz bilemeyiz diyeni sanki güçlendirircesine bu kez ÖSO'ya terörist der. Kendi ülkesini korumaya çalışan ve Türk ordusuyla en ön cephede çarpışan insanlara terörist damgasını vurmaya çalışır. Maalesef Türkiye'nin böyle bir bahtsızlığı, şansızlığı var. Biz bunların ipliğini her fırsatta pazara çıkarmak zorundayız."

- "CHP'nin içinde kakafonu var"

MHP ve AK Parti'nin ortaya koyduğu ittifakın, milletin yüksek menfaatleri temelinde tarihi bir görevin icrası anlamına geldiğini anlatan Akdağ, bu ittifaka kendisini milli ve yerli gören herkesin iştirak etmesini istedi.

Akdağ, "Kimse kusura bakmasın CHP'nin bu duruşuyla, HDP ile kol kola verişiyle milli ve yerli bir duruşu yok. Kimse kusura bakmasın CHP'nin bu duruşuyla, HDP ile kol kola verişiyle milli ve yerli bir duruşu yok. Ana muhalefet partisinin tabii ki milli, yerli bir duruşu olmalıdır ama CHP'nin içinde kakafoni var, yani her kafadan bir ses çıkıyor, bir CHP yok, 5-6 CHP var. Maalesef milletin yüksek yararı gözetilemiyor, öyle bir perişanlık içerisine girmiş durumdalar. Bu gün AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu ittifak, ülkenin geleceği açısından tarihi öneme sahip çok değerli ittifak olmuştur." diye konuştu.

- "Veren el olmanın bereketini yaşıyoruz"

Bu programın ardından beraberindekilerle AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Akdağ, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve partililerle bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, buradaki konuşmasında ise Erzurum'un her zaman AK Parti'nin yanında durduğunu vurgulayarak, partililere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Önlerinde çok önemsedikleri 2019 seçimlerinin bulunduğunu anımsatan Akdağ, değerlendirmelerine şöyle devam etti:

"Biz startımızı vereli epeyce zaman oldu. Bu her iki seçim döneminde de muvaffakiyetle sandıktan çıkacağız. Çok çalışmamız lazım. AK Parti ülkesi, milleti için çalışmaya hevesi olanların ve bu çalışmalardan yorulmayanların partisidir. Dünyanın mazlum ve mağdur milletlerine Türk milleti olarak ne kadar hizmet edebilersek, yardım edebilirsek, Cenabı Hak da bize o kadar yardım eder. Cumhurbaşkanımızın deyişiyle, veren el olmanın bereketini yaşıyoruz. Bunu muhafaza etmek için çok çalışmak ve milli meselelerde bir arada durmak gerekiyor. Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın, MHP'nin bu husustaki basiretli tutumları Türkiye'deki bir ittifakın önünü açmıştır."

Akdağ, daha sonra AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığını ziyaret ederek, bir süre önce başkanlık görevine getirilen Ayşe Deniz Çelik'e yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, daha sonra partililerle bir araya gelerek, "Kongre Hazırlık Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı"na katıldı. Bu toplantı basına kapalı gerçekleşti.

Kaynak : AA

Yorum Yaz - Yorumlar
kadim 25.02.2018 15:13
Ne acı bir durum yıllarca Feto,APO,IŞID Hepsiyle kol kola gezip oy gelmeyince barış marış yok deyip barışı siyasi çıkar uğruna kullananlar bu gün çıkmış onu bunu eleştiriyorlar.
Toplam 1 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.7%

18.6%

15.3%

9%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)