-


SURİYE MESELESİ VE SİYONİZM


Bu haber 26.02.2018 09:57 eklenmiş ve 737 kez görüntülenmiştir.
Sebahattin Kızıltaş

     Mesele buya; bir gün şeytan ve oğlu yorulmuş,bir ağacın gölgesinde dinleniyorlarmış.O sırada yoldan bir köylü geçiyormuş.Köylü,değirmende buğdaylarını öğütmüş,unlarını çuvala doldurarak kağnı arabasına yüklemiş köyüne dönüyormuş.Yol bir  çayla kesiliyormuş.Köylü arabayla çayı geçerken kağnı arabasını taşıyan öküzlerden birisi suyun ortasına gelince çökmüş.Haliyle kağnı arabasının üzerinde bulunan un çuvallarını su almış ve unlar hamur haline gelmiş.Köylü “ Tüh! Şeytanın kör gözüne! “ diye söylenmeye başlamış.Şeytanın oğlu babasına dönerek; “ Babacığım şu insanları anlayamıyorum! Biz oturmuş dinleniyoruz.Adamın öküzü suyun içine çöktü.Adam bize küfrediyor.” demiş.Şeytan oğluna dönerek; “ Biz burada oturuyoruz ama benim parmağım orada evladım. “ demiş.

    Dünyadaki olayları irdeler ve incelerken Siyonist Yahudileri asla göz ardı etmemek gerekir.Medeniyetin beşiği olarak bize yutturulan batının dünyayı sömürerek semirmesinin ;Amerikayı keşfeden batının orada yaşayan yerli Kızılderilileri soy kırıma uğratarak dünyadan silmelerinin ;Afrika’daki insanların bu kadar sefalet içinde olmalarının temelinde;Evangelist ve protestan mezheplerinin kurulmasının arkasında bunları görmeden ve nedenlerini araştırmadan dünyada gelişen olayları anlamak mümkün gözükmüyor bence.Bunları görmediğimiz taktirde hep birbirimiz suçlar,öldürür ve nefret ederek yaşarız.Yani bizi birbirimize düşürmeye  çalışan gücü görmezsek,hiçbir zaman coğrafyamızda ve dünyada rahat ve huzur yüzü görmeyiz.Belki birkaç yazı olacak ama Siyonizmin tarihini ve dünyaya saçtıkları nefret tohumlarını yazmak düşüncesindeyim.Onun için Yahudi düşüncesini ve tarihi gelişimini çok iyi anlamak gerekir diye düşünüyorum.

     Bazı insanlar benim bu yazımı Yahudi ırkına duyduğum nefret üzerinden değerlendirebilirler.Ben hiçbir zaman bir kavmin ne dostu nede düşmanı oldum.Aslında insanlardan nefretin doğru olduğuna inanmıyorum.Dünyada iyiler-kötüler;yanlışlar – doğrular; faydalılar-zararlılar ve güzeller- çirkinler vardır.İyi,doğru,faydalı ve güzel olanın yanında,kötü,yanlış,zararlı ve çirkinin karşısında olmak gerekir.Hep söylediğimiz bir söz vardır ;“ Doğru kimden gelirse gelsin doğrudur ve yanında olmak gerekir.Yanlış kimden gelirse gelsin yanlıştır ve karşısında olmak gerekir.”  Böyle düşününce ırk,yurttaş veya başka aidiyetler kaybolur.Bunun yerini doğru veya yanlış olanlar alır.İşte ben Yahudi kavmine veya diğer kavimlere bu açıdan bakmaya çalışıyorum.

      Yahudilerin beş bin yıllık geçmişlerine ve bu günlerine baktığımızda  temel bir düşünce görürüz.Buda ÜSTÜNLÜK duygusudur.Kendisini bireysel olarak aşmış ve bu düşünceden kopmuş Yahudiler hariç Yahudi düşüncesinin temelini üstünlük duygusu oluşturur.Yahudi düşüncesine göre canlılar;İnsanlar,konuşanlar,hayvanlar ve bitkiler olmak üzere dörde ayrılır.İnsanlar sadece ve sadece Yahudilerdir.Diğer bürtün insanlar konuşan hayvanlardır ve Yahudilere hizmet için yaratılmışlardır.

    Yahudilerin temel inançlarından birisi de vaat edilmiş topraklardır.Bu inanca göre Yahudiler;Allah tarafından, dünyayı yönetmek için yaratılmışlardır.Allah onlara,Nil ile Fırat arasını yurt olarak vaat etmiş ve buradan dünyayı yönetme hakkını onlara vermiştir.Bunu sağlamak için Yahudiler iki kısma ayrılıyorlar.Birinci kısım; “ Nasıl olsa Allah Nil ile Fırat arasında bir devlet kurmayı ve buradan tüm dünyayı yönetmeyi bize  vaat etmiştir. O halde Allah’ın vaadini beklemek gerekiyor.” İkinci kısım Yahudiler ise “ Allah bize vaat etti ama beklemekle bu iş olmaz.Onun için Allah’ın bu vaadinin yerine gelmesi için biz Yahudilerinde çalışması gerekir.” İşte bu ikinci kısmın kurduğu ve sistemli bir şekilde hedeflerine ulaşmak için;bir,beş,on,elli ve yüz yıllık planlar yapan Yahudilerin oluşturduğu kısma Siyonist Yahudiler diyoruz.

    Siyonizm;İsrail topraklarında bulunan Sion dağından ismini alır.

   Çok uzun oldu sanırım.Sonraki yazıya devam edelim inşallah.

Yazara ait son 10 makalele
SİYONİSTLERİN OYUNLARI-5
SİYONİSTLERİN OYUNLARI - 4
SİYONİSTLERİN OYUNLARI - 3
SİYONİSTLERİN OYUNLARI
SİYONİSTLERİN OYUNLARI
MEDYA VE TOPLUMSAL CİNNET
SİYONİSTLERİN İSLAM İÇİNDE KURDUKLARI MEZHEPLER
DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?
SİYONİSTLERİN KURDUKLARI TARİKATLAR
SİYONİSTLER NE İSTİYOR 2 ?
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?

59.5%

22.3%

18.3%

0%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)