-


Başkan Sekmen ve TOKİ emeklilere konut için kolları sıvadı

Emeklilerin ev sahibi olması noktasında yoğun uğraşlar veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile ortak bir çalışma yaparak 4 bin konut için çalışmalara start verdi.
Bu haber 23.04.2018 11:28 eklenmiş ve 377 kez görüntülenmiştir.

Emeklilerin ev sahibi olması noktasında yoğun uğraşlar veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile ortak bir çalışma yaparak 4 bin konut için çalışmalara start verdi. 
Türkiye emekliler derneği Erzurum şube Başkanı Ahmet Degen ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, emeklilerin konut projesini bir kez daha ele aldı. Daha önce yapılan görüşmelerde emeklilerin yüzünü güldürecek açıklamalarda bulunan Başkan Sekmen, son yapılan toplantıda Toplu Konut İdaresi ile birlikte 4 bin konut için karar aldı.

Arsa Büyükşehirden konutlar TOKİ'den
Toplu Konut İdesi yetkilileri ile görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, emekliler için Palandöken ilçesindeki Hüseyin Avni Ulaş Mahallesinde 1500, Merkez Yakutiye Edip Somunoğlu Mahallesinde 500, Hasani Basri Mahallesinde 1500 ve Aziziye ilçesi Dadaşkent'de 500 konut yapımı için arsa tahsisinde bulunacağını belirtti. TOKİ ile yapılacak ortak çalışmadan sonra emeklilerin kira öder gibi ev sahibi olacağının altını çizen Başkan Sekmen, "Erzurum'a ve Erzurumlu hemşehrilerimize hizmet etmek bizim asli görevimiz. Bu kapsamda emeklilerimizin de ev sahibi olma rüyasını gerçekleştirmek için kolları sıvadık. Projede arsa tahsisini Belediye olarak biz yapacağız, konutları ise TOKİ yapacak. Gerekli yazışmaların yapılması için ekibimize talimatları verdik. Hedefimiz yılsonuna kadar çok sayıda emeklimizi sıcak yuvaya kavuşturmak." dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen ise "Gerek milletvekillerimizin gerekse Büyükşehir Belediye Başkanımız emeklilerin sorunlarını giderme noktasında üzerlerine düşeni yapıyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ile son yaptığımız görüşmede bizleri çok mutlu edecek çalışmanın startını verdi. Emekli kardeşlerimizin konuk beklentilerini en kısa zamanda hayatiyete geçireceğiz. Gerek Ankara'da ve gerekse İlimizde yaptığımız görüşmeler neticesinde konut projesinde çok büyük mesafeler kat ettik. Bizlere bu çalışmalarda büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'e minnettarız. Başkan Sekmen'de emeklilerin sıcak yuvaya kavuşmaları için ciddi manada gayret gösteriyor. Aldığımız bu müjdeli haberden sonra şimdi bu çalışmanın en kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz. Yaptığımız her görüşmede bizlere sıcak ilgi ve alakasının yanında emeklilerin sorunlarını giderme çabasında olan Başkan Mehmet Sekmen adeta gönüllü üyemiz gibi çalışmaktadır. Kendisine emeklilerimiz ve yönetimim adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak : Habertürk(AA,DHA, İHA)

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?

59.5%

22.3%

18.3%

0%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)