-


TÜRKİYENİN HALA AK PARTİYE İHTİYACI VAR.


Bu haber 28.05.2018 21:15 eklenmiş ve 848 kez görüntülenmiştir.
İbrahim KIRDAĞ

TÜRKİYENİN HALA AK PARTİYE İHTİYACI VAR.

Tayyip Erdoğan İkinci Turda Alır

Ekonomik olumsuzluklar, batı ile yaşanan politik çatışmalar, peşpeşe tekrarlanan olağanüstü hal, MHP gibi dar görüş ideolojisine sahip bir parti ile yapılan ittifak ve darbe girişiminin araştırılması için suçlu, suçsuz ayırımı yapılmaksızın tutuklanan insanlar…

Tüm bu olumsuzluklar önümüzdeki seçimde Ak Parti için büyük bir risk oluşturuyor. Bu risk hem cumhurbaşkanlığı seçiminde hem de milletvekili seçiminde kendini doğrudan hissettirecek.

Herhangi bir durum yaşanmazsa cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması kesin gibi gözüküyor. İkinci turda da herkes Erdoğan’ın ipi göğüsleyeceğini düşünüyor. Çünkü ana muhalefetin yanlış aday tercihi Tayyip beyin seçimi kazanmasının önünü açacak. Aslında halkın büyük bir kesimi dünyada devam eden ekonomik kriz anında Türk ekonomisinin CHP’nin eline geçmesine pek sıcak bakmıyor. Külliyenin yanlış ellere geçmesi durumunda ekonomideki gidişatın daha da ağır olacağını ve sonuçta geminin batacağını herkes iyi biliyor.

Erzurum’da Seçimler

Erzurum’da ki seçimlerde kuzeyde bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Zaten tüm seçimlerde kuzeyde oylar Ak Parti ve MHP arasında bölüşülürdü. Şimdi de aynısı olacak. İyi Partinin çırpınışları çok şey değiştirmez gibi. CHP desen zaten çok az. Ve onlarda bu defa HDP’ye yönelecek.

Ama güney ilçelerinde de büyük bir değişim yaşanacak gibi. Ak Parti’nin Erzurum’un güneyinden milletvekili adayını seçmemesi insanları HDP’ye yönlendiriyor bu defa. Ayrıca güneyde cumhur ittifakına kızgın bir kitle bekliyor Ak Partiyi. Daha önce defalarca belirtmiştim. Güney ilçelerinde halk Partilere oy vermez, adaylara oy verir diye. Bu defa da aynısı olacak. Bu yüzden şu an avantaj HDP’de görünüyor.

Gönlümden Geçen Sadettin Aydın’dı

Ak Partinin güney için ciddi bir adayı görünmüyordu. Tekman’dan Abdürrahim Fırat aday adayı olsa da ben kendisinin aday yapılacağına pek kanaat getirmedim zaten. Ben Ak Parti’nin gizli bir adayının olacağını düşünmüştüm. Aklımdan geçen de Sadettin Aydın idi. Sevilen biri olması ve mütevazi kişiliği, çalışkan oluşu, dürüst ve inançlı biri olması Ak Partinin güneyden oy alacağının garantisiydi. Herkesin de beklentisi zaten böyleydi. Başta parti ilçe teşkilatları olmak üzere hatalar yapıldı. Birkaç ilçede örgütlenip istekler doğru bir şekilde il teşkilatına bildirilseydi, Reis bunu dikkate alabilirdi.

Şeyh Kasım Fırat

HDP’nin Şeyh Sait Efendinin torunu Şeyh Kasım Fırat’ı aday göstermesi partiyi avantajlı duruma getirmiş bile. Hem dedesinin, hem babasının itibarı hem de yılların verdiği bir politik mücadele Şeyh Kasım Fırat’ı meclise taşımaya yetecek gibi. Neredeyse Hınıs, Tekman, Karayazı ve Karaçoban’da onu tanımayan yoktur. Erzurum’da da saygın bir kişiliğe sahiptir. Ve bölgede HDP’ye oy kazandıracak en önemli aktördür. Sevilen ve sayılan biridir. Barışı ortamlarının, kan davası vb. olumsuzlukların giderilmesi için en önemli kanaat önderidir. Güneyde oluşan bu rüzgârı devam ettirebilirse Şeyh Kasım Fırat’ın meclise gideceğine inanıyorum

Yazara ait son 10 makalele
DİNLERARASI DİYALOG
TÜRKİYENİN HALA AK PARTİYE İHTİYACI VAR.
Gelecek Sizin Eseriniz Olacaktır
Hınıs’a Güçlü Bir “Evet” Yakışır
Biz miyiz Hınıs’ı özleyen...
Hınıs’ta Birlik Zamanı
Silahlı Mücadele Dönemi Kapanmıştır.
Newruz Piroz Be
Karanlık Çağda Kadın Olmak
Film sonrası okunan bela;
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)