-


Erzurum da Cağ kebaplı temel atma töreni...

ERZURUM'da, hayırsever iş adamı Raif Azak (86) tarafından yaptırılan 16 derslikli imam hatip ortaokulunun temeli törenle atıldı.
Bu haber 27.07.2018 23:11 eklenmiş ve 544 kez görüntülenmiştir.

 ERZURUM'da, hayırsever iş adamı Raif Azak (86) tarafından yaptırılan 16 derslikli imam hatip ortaokulunun temeli törenle atıldı. Törende, davetlilere cağ kepabı ikram eden Azak, "Umarım yaptırdığım okulda memlekete yararlı insanlar yetişir" dedi.
Merkez Yakutiye ilçesi Şükrüpaşa Semti'nde yapımına başlanan Raif Azak İmam Hatip Ortaokulu'nun temel atma törence, Vali Seyfettin Azizoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, iş adamı Raif Azak ve vatandaşlar katıldı.

Okulun temeli, kurban kesilmesi ve dua edilmesinin ardından Azizoğlu, Azak ve Yıldız, yapının temeline beton dökülmesini sağlayan butona basmasıyla atıldı. Törende bir konuşma yapan Vali Azizoğlu şunları söyledi:
"Hayırsever Raif Bey amcamızın katkılarıyla bir okulumuzun temelini attık. Erzurum, gelişen ve Doğu Anadolu'nun en büyük şehirlerinden bir tanesi. Erzurum'da okullara ihtiyacımız var. İkili eğitimden bir an önce kurtulmak için hızla okullaşmayla alakalı yatırımlarımızı devam ettiriyoruz. Ama Milli Eğitim Bakanlığımız ve devletimiz seferber olmasına rağmen bu ikili eğitimi tekli eğitime çevirmek için hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarına gerçekten son derece ihtiyaç duyuyoruz. Raif beyde sağ olsun bu konuda öncü vatandaşlarımızdan bir tanesi. Raif Bey de bu konuda öncü oldu ve okulun yapımını üstlendi. Bu vesileyle Erzurum'daki diğer hayırsever iş adamlarımıza bu konuda çağrı yapmak istiyoruz. Onlardan da destek bekliyoruz. Eğer bu destekler artarak devam ederse önümüzdeki eğitim öğretim döneminde

Erzurum'da bütün merkez ilçelerinde tekli eğitime geçmiş olacağız. Okul projelerimiz özel proje. Bütün okul binalarımızı Erzurum mimarisine uygun projeler olarak yapıyoruz. Okullarımız yapıldığı mahalleye, semte de bir güzellik katıyor."
Temel atma töreninden sonra davetlilere inşaat alanında Erzurum'un meşhur cağ kepabından ikram eden işadamı Raif Azak, 480 öğrencinin eğitim göreceği okulda en büyük dileğinin memlekete yararlı insanların yetişmek olduğunu söyledi. Aslen Trabzonlu olup, 75 yıldır Erzurum'da esnaflık yaptığını belirten Azak, "Burada para kazandım buraya yatırım yapmak istedim. İnşallah okul yapıldığında çocuklar cıvıl cıvıl oynarlar biz de onları seyreder, zevk duyarız. Tek dileğim bu eğitim yuvası okutana ve okuyana faydalı olsun. İyi yetişsinler ve memlekete yararlı insanlar olsunlar" diye konuştu.

 

Kaynak  :DHA

Videoyu Oynat
Oynat
 
Ses Kapa
/
Yüklendi: 0%
 
Yükleniyor: 0%
Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)