-


Erzurum'da Tanıtım Günleri Toplantısı.

Bursa ve İstanbul’da yapılacak olan Erzurum tanıtım günleri istişare toplantısı, Erzurum Valisi Okay Memiş’in başkanlığında valilik toplantı salonunda gerçekleşti.
Bu haber 13.11.2018 15:10 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

Bursa ve İstanbul’da yapılacak olan Erzurum tanıtım günleri istişare toplantısı, Erzurum Valisi Okay Memiş’in başkanlığında valilik toplantı salonunda gerçekleşti.
Erzurum Valiliği öncülüğünde gerçekleşen toplantıya; Vali Okay Memiş, Vali Yardımcısı Yıldız Büyüker, kurum amirleri, Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu ve Kartal Erzurumlular Vakfı yöneticileri katıldı. Toplantıda, tanıtım günleri kapsamında ön plana çıkarılması uygun görülen ürün, etkinlik ve tanıtım stratejileri ele alındı.
Tanıtım günlerinde, Erzurum’a ait ürün ve değerlerin ön plana çıkarılması gerektiğine dikkat çeken Vali Memiş, “ Şehrimizin en önemli markası olan Palandöken’i her iki organizasyonda da öne çıkarmalıyız. Ayrıca kültürel varlığımızın, tarımsal ve hayvansal ürünlerimizin de tanıtımını iyi yapmalıyız. Tarihi ve kültürel değerlerin bu organizasyon ile tanıtımının yapılması turizmde ve ticarette ciddi oranda gelir artışımızı sağlayacaktır” dedi.
Bu tür etkinliklerin bir yük olarak görülmemesi gerektiğini belirten Vali Okay Memiş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Erzurum, kültürel ve tarihsel değerleri itibariyle önem teşkil eden şehirlerimizden bir tanesi. Ayrıca Türkiye’de gurbetçisi çok olan illerin başında geliyor. Yılda bir defa da olsa sıla hasreti çeken hemşerilerimizle buluşmak adına vakıfların davetlisi olarak tanıtım günleri etkinliklerine katılıyoruz. Bu yıl 23-26 Kasım tarihinde Bursa’da, 28 Kasım-02 Aralık tarihlerinde ise İstanbul’da olacağız. Bizlere düşen görev ilimizi Bursa ve İstanbul’da en iyi şekilde temsil etmektir. Onun için kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız kendi ilçelerinde tanıtım günleri için öncülük edecektir. İlçelerimiz, kültürel değerlerini en iyi şekilde yansıtacak enstrümanlarla birlikte Bursa ve İstanbul’da olacak ve şehrimizi en iyi şekilde tanıtacaklar. Tanıtım günlerini bir yük olarak görmeyin. Gurbette yaşayan 100 binlerce hemşerimizin memleket hasretlerini birkaç günde olsa dindirmesi ve ilimizin turizm potansiyelini gösterme açısından bu tür organizasyonlar önemli bir fırsat olarak değerlendirilmelidir” ifadelerini kullandı.
Vali Memiş’in konuşmasının ardından söz alan Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu ve Kartal Erzurumlular Vakfı Başkanları, katılımcıları tanıtım günlerinde yapacakları faaliyetlerle ilgili bilgilendirdiler.

Kaynak : İHA

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs Belediye Başkanlığını hangi partili aday kazanacak?


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)