-


BDP İl Teşkilatı Hınıs Derneğini Ziyaret etti.

Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, geçen hafta siyasi partileri ziyaretlerine BDP İl Başkanlığı ile başlamıştı.
Bu haber 26.06.2013 17:41:22 eklenmiş ve 1741 kez görüntülenmiştir.

Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, geçen hafta  siyasi partileri ziyaretlerine BDP İl Başkanlığı ile başlamıştı.

Dernek Başkanı Mahsun VURAL ve yönetim olarak aldıkları karar gereği, İzmir deki tüm partilerin il ve ilçe teşkilatlarını belli aralıklarla ziyaretleri gerçekleştirmekti.  Bu kararlarını 18.06.2013 Salı günü öğleden sonra İzmir BDP İl Teşkilatını ziyaret ederek gerçekleştirmişlerdi. Bu toplantıda

BDP İl Teşkilatında ev sahipliğini yapan İl Başkan Yrd. Cahit GÜNAY ; “Hınıs Derneğinin kendilerine yaptığı bu ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını ve en kısa zamanda yönetim olarak, bizlerde  Dernek yönetimini ziyaret edeceğini belirtti. Günay ; Birlik ve beraberlik mesajını vererek, düşüncelerimiz, hakların kardeşliği ve Türklerin birliğidir. Türkiye hakları, Türklüğün kardeşliğidir. Bu düşünce bizim temel düşüncemizi oluşturmaktadır. Biz Türkiye de ezilen tüm halkın partisiyiz ve ezilenlerin yanındayız. Partimize mensup bir çok parti mensubumuz cezaevlerinde yatmaktadırlar. Bu durum bize çok ağır gelmektedir. Parti olarak tüm çalışmalarımız demokrasiyi savunan, halkın bütünlüklerin yanında kürt halkı olarak yer alan, ülkemizin geleceği için tüm halka kapılarını açan bir partiyiz. Biz de ayrım kesinlikle yoktur. Dolayısı ile sivil toplum örgütü olarak dernek kuran tüm dernekleri ziyaret etmeye gidiyoruz. Bu derneklerde bizim duruşumuza ve düşüncemize karşı çıkan dernek yönetimi ve üyeleri  ile karşı karşıya kalıyoruz. Asla tepki koymuyoruz ve koyamayız da çünkü herkesin kendisine göre düşünceleri ve doğruları vardır. Belki benim doğrularım onlara yanlış, onların doğruları da bana yanlış gelebilir. Bizler bunu düşünce özgürlüğü içinde  karşılıklı olarak saygı ile karşılamak durumundayız . Bir aile de bile değişik düşünen insanlar  vardır. Onun için bu tür yaklaşımlara her zaman saygı ile karşılık veriyoruz. Olması gerekende budur” Demişti.

Ve bu konuşmadan sonra söz alan Hınıs Derneği başkanı Masum VURAL ; “ Biz Hınıs’lılar Derneği olarak isim koyduk, ama bizim derneğimizin amacı Hınıs a komşu olan tüm ilçelerin insanlarına hitap edecek şekilde kendimizi yapılandırdık. Burada önemli olan farklılıkları farklı olarak görmek değil, bu farklılıkları tek gözle görmek ve renklerimizi  birlikte oluşturmak ve bunu ortak renklere dönüştürmektir. Barış dili bizim için her zaman önde gelecek dil olsun, barışı bozacak noktalarda uzak kalmak tüm insanların öncelikli olarak düşünülmesi gereken düşünceler  olsun diyoruz. “ Demişti.

 O tarihten sonra, BDP İl Başkanı Fuat MİKAİLOĞLU ve yöneticiler, Buca BDP ilçe Başkanı Abdulkerim DEMİR ve yöneticileri 24.06.2013 öğleden önce,  Hınıs Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğini iadeyi ziyarette bulundular.

Dernek Başkanı Mahsun VURAL bir sünnet töreninde olması dolayısı ile gelen BDP teşkilatını   Dernek Başkan Yardımcılarından Kenan DENİZ, Faik KIRDAĞ ve dernek yönetimindekiler  karşıladılar. İki Yönetim kuruluda, karşılıklı görüş alış verişinden bulunduktan sonra  ziyaret sona erdi. Misafirlerini yolcu etmek üzere Dernek başkan yardımcıları  Kenan DENİZ, Faik KIRDAĞ ve dernek yöneticileri, BDP İl ve ilçe teşkilatlarına ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek kendilerini uğurladılar.

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)