Bel. Başkan Aday Adayı Mahmut ABİŞ...

Hınıs Belediye Başkan Aday adaylarını tanıtıyoruz.
Bu haber 01.11.2013 15:17:15 eklenmiş ve 4088 kez görüntülenmiştir.

Hınıs Belediye Başkan Aday adaylarını tanıtıyoruz.

 

www.Hinisinsesi.com bugünden itibaren İlçemizi, Belediye Başkanı olarak yönetmek isteyen, Aday adayları tanımaya başlıyor.

www.Hinisinsesi.com “ Birlik ve beraberlik içinde tarafsız bir yaklaşım ve düşüncelerle” İlçemizi yönetmek isteyen Belediye Başkan Aday Adaylarımızı tanıtmaya başlıyoruz. Amacımız, ilçemizin yönetimine talip olan bu değerlerin Hınıs ve Hınıs ı sevenler tarafından görüş ve düşünceleriyle değerlendirilmesi ve eleştiri ile birlikte gelecek olan güzel düşüncelerin paylaşımını hep birlikte sağlanmasıdır.

 

Bu günkü konuğum; gerek www.hinisinsesi.com’un genel koordinatörü ve gerekse şahsım olarak çok iyi takip ettiğim, Mahmut ABİŞ, ilçede görevde bulunduğu kurumlarda başarılara imza atan, ilçe halkı ile iyi diyalogları iyi olan, çözümleyici yönünde her zaman yapıcı tavırları ile tanınan, köyler ve ilçe halkı tarafından sevilen ve aynı zaman da ilçede çeşitli iş kollarında iş sahibi olan çok değerli bir Hınıs lı olarak bilinir.

 

AKP den Hınıs Belediye Başkan Aday Adayı olan Mahmut ABİŞ ;

 

01.09.1973 Tarihinde Erzurum İli Hınıs İlçesi Karakula Mahallesinde doğdu. İlköğrenimimi İlçemizde bulunan Atatürk İlköğretim okulunda tamamladı. Orta ve Lise öğrenimimi yine ilçemizde bulunan Hınıs Lisesi’nde tamamladı. 2012 yılında Atatürk Üniversitesi Gıda teknolojisi bölümü bitirdi.

 

1992 yılında ilçemizde esnaflık yapmaya başladı. Sekiz yıllık esnaflık hayatından sonra 2001 yılında TEDAŞ Aydın İl Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı. Bir yıl kadar çalıştıktan sonra kendi ilçesine hizmet etmek için 2002 yılında TEDAŞ Erzurum İl Müdürlüğü Hınıs İlçe İşletme Baş Mühendisliği’ne tayin oldu.

 

2002 yılı ile 2010 yılları arasında memur olarak 2010 yılı ile 2013 yılları arasında da İşletmede Müdür olarak görev yaptı. Hınıs’a bağlı 86 köy ve ilçe merkezine yaptığı hizmetlerden dolayı gerek köy ve merkez muhtarlarının, gerekse de Hınıs halkının teveccühünü kazandı. Çalışmış olduğu kurumun konumundan dolayı tüm köyleri ve merkezdeki tüm hanelerde ikamet eden hemşerilerini çok iyi tanıma fırsatını yakaladı.

 

Hınıs'la ilgili sivil toplum kuruluşlarının yapmış olduğu bir çok çalışmalarda bulundu. Bunlardan Hınıs, Karaçoban Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince yapılan çalışmalarla birlikte, İstanbul Hınıslılar Derneklerinin düzenlediği toplantıları oldu ve katkıda bulundu.Ve aynı zamanda Hınıs Filiz Spor Kulübü Yönetim kurulu üyesi… Eğitime çok değer veren Mahmut ABİŞ halen Hınıs 14 Mart Ortaöğretim okulunda okul aile birliği Başkanlığı yapmaktadır.

 

Hınıs ın tanıtımında büyük payı olan Mahmut ABİŞ yerel basın olarak www.hiniskultur.com, www.hinisgazetesi.com un genel koordinatörlüğünü ve köşe yazarlığını da yapmaktadır.

Mahmut ABİŞ evli 3 çocuk babasıdır

Yorum Yaz - Yorumlar
diyar pala 26.11.2013 00:54:04
Mahmut ABİŞ beyin Hınıs için bir şans olduğunu düşünüyorum onun içinde bu sefer Mahmut diyorum.
ERHAN kazan 13.11.2013 07:58:53
selamun aleykum hınısa sevgi sayglarımı  sunuyorum bir hınıslı olarak hınısın en güzel yerde olmasını canı gönülden istiyorum çünkü hınısımıza herşeyin en güzelini hak ediyor altın kafeste kuş olmayı asla hiç kimse istemez mahmut abiş kardeşim RABBİM herşeyin hayırlsnı versin zaman birilik zamanı zaman dayanaşma zamanı her kim güzel hınısımaz bir çivi çakarsa ALLAH razı deriz hınıslı olarak yakup umar kardeşim siyasi görüşümüz ne olursa olsun sonuçta hınıs için yada hınıslı olarak çağdaş moderin yapıya kavuşmasını bir hınıslı olarak canın gönülden isterim yakup umar kardeşim cebimi tam yazmamışım özür dilerim 05435941535/kan-1969@hotmail.com / görüşelim bütün hınıslra selam olsun mahmut abiş kardeşim RABBİM utandırmsın yolun açık olsun  saygılarımla ERHAN kazan
ERHAN kazan 12.11.2013 13:48:24
mahmut kardeşim hayrlı ugurlu olsun RABBİM utandrmasın inşallah yakup umar çocukluk arkdaşmsın evet amaç hizmet olunca buda ak partiden geçiyor ne dersin hizmete sınır yok 11 yılda neler oldu neler degişti özgürlük dediler özgürlgün kalitesni verdiler yakup umar kardeşim izmiride bliyorum içler acısı ne dersin 153 yıllık hayel gerçek oldu marmaray gerçkler olunca zihiniyet bozuk olunca ne dersen boş oluyor saglıkta egtimde duble yollar ben malatydayım şuan malatyadan istanbula 49 tlye gittim sanırım bunlar kendgilden olmadı hizmetin adı ak parti meyve veren agaç her daim taşlanıyor amacımız hınısmıza güzel olan hizmet degilmiki insalarmız güzel yaşasın şimdi soruyorum yakup umar kardeşim sana 80 yılda 6 bin km yol 11 yılda 17 bin kilomtre yol fark nedir hade kalın saglıcakla selam duayla mahmut kardeşim yolun açık olsun sayglarımla yakup umar 0543594135 görşelim
Sabattin 12.11.2013 12:38:47
Yolun açık olsun.Adam gibi adamsın.Adaletinle başarılı olacağından kuşkumuz yok.Yanındayız.
Gulavdin 07.11.2013 09:34:20
Sayın Mahmut ABİŞ abizim şuanki aday adayları içerisinde bu iş yapabilecek kapasitede gördüğüm tek kişi. BU demek değildir diğerleri kötü insandır. Belediye başkanlığını diyorum yağabilecek yetenekli birisi. Ali Eren olmaz geçen dönem liste verildiği halde kazanamadı. Enver Taçyıldız eline geçen fırsatı değerlendiremedi. Mustafa Altunan geçen dönemde aday adayı oldu herkese kesin benim dedi ama birşey çıkmadı yine çıkmaz. H.Nuri Şan milletnen konuşnmaktan aciz oda olmaz. Bu bir göörüştür düşüncedir.. Memleket herkez için hayırkısı diyelim bekleyelim..
admin 04.11.2013 14:32:44
 • Serhat Çelik Mahmut abi kişiliği ve saygınlığıyla tanıdığım bir abimiz inşallah hakkından hayırlısı şimdiden başarılar dilerim bir hınıslı olarak.
 • Hayat Balabanoğlu inşlh hayırlı olur hınısın ciden kayb edecek zamını yok içler acısı köy yoları bu yıl ordaydık halen yol olmıyan köyler var artık hizmet edecek aday kazansın inşlh.
 • Yakup Umar ben artık hangi partiden aday olacak kişinin kişiliğini partisini açıkladığında söylerim. düzen partisisye bana nutuk atmayın. sevgili hınıs;ın sesi ne zamandan beri burada eleştiri yapan arkadaşları banlamaya başladınız.(ömür özkan)
 • Orhan Kırdağ hınısın belediye başkan adaylarını tanıtıyoruz diyosunuz sayın admın yaklaşlık bir haftadır sitenizi takip ediyorum ama tek bi şahıstan ötesini göremedik artık nasıl tanıtmaysa
 • Orhan Kırdağ ewet köy yollarının olmamasının sebebi ortada artık unu söylemekten dilimizde tüy bitti.
 • Hınıs'ın Sesi Sayın orhan bey adaylardan talep olursa tanıtmaya çalışıyoruz talep adaylardan tanıtım bizden sağlıkla kalın.
 • Orhan Kırdağ burada yazızınızda da belirttiğiniz gibi lütfen dost arkadaş akraba gibi kavramlara yönelmeyelim halk zaten hizmet edecek halkın sorunlarını çözebilecek kişiyi belirler
 • Ahmet Enes Taşdemir Orhan Kardeş Admin Şunu demek istiyor kim parayı verirse onu tanıtırız.. Sosyal medya ve reklam ajansları bu seçimi kolluyor zaten..
 • Muhsin Hazar Bana yansiyan yönü ile Sevgili Mahmut ABİŞ seviyeli ve cevresine saygili kisiligiyle Hinis'ta sevilen kisilerden biri olduguna inaniyorum.Mahmut kardesime simdiden basarilar diliyorum.
 • Hınıs'ın Sesi Sayın TAŞDEMİR kesinlikle tanıtımda para geçmiyor biz halkın bir birini tanımasını çıkarımız için yapmıyoruz onun için bu yaklaşımınız yanlış sağlıkla kalın .
 • Yakup Umar SEVGİLİ HINIS,ın sesi sağa sola yalpalamadan açıkça söyleseniz biz bu sitede ak partisini destekliyoruz.lütfen
 • Hınıs'ın Sesi Sayın Yakup bey Hınıs adaylarından hangi parti adayı olursa olsun bilgisini göndersin sitede yayınlarım Kesinlikle AKP li değilim fakat kişi partinin üstündedir benim için genel yönetimlerde partiyi baz almıyorum kişinin kişilik yapısına bakıyorum .
kadim 03.11.2013 13:22:15
Çok değerli Hemşehrilerim benim devamlı üstüne basa basa dile getirdiğim konu bu genel yönetimlerde tutuğunuz parti hangisi olursa olsun onu bir kenara bırakın .Yaşadığınız yere gerçekten hizmet getirebileceğiniz adayı destekleyin demem budur Partimde olsunda nasıl olursa olsunu bırakmanın zamanı gelmiş ve geçiyor onun içinde size hizmet sunmaya çalışan adayları gözlerinizin önünde analiz yapın öğle destekleyin Ben Hınısta oy kullanmadığım için her hangi bir adayın adını lanse etmek istemiyorum fakat Hınısın kayıp edecek zamanı yoktur .Sayın dostum Mahmut ABİŞ beye bu yarışmada başarılar diler seçim sonucunu hepimize hayırlı olmasını niyaz ediyorum .
ali fuat şan 02.11.2013 11:28:23
Röportaji kendi kendine mi yapmis acaba :)
Toplam 8 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)