-


Hınıs Derneği Kendi İş Adamlarını Ziyaret etti.

Hınıs Derneği Kendi İşadamlarını ziyaret etti.
Bu haber 03.12.2013 19:32:35 eklenmiş ve 2160 kez görüntülenmiştir.

www.hinisinsesi.com ve İzmir/Hınıslılar Derneği Yönetim Kurulu, İzmir de iş kuran Hınıs lı iş adamlarının iş yerlerini ziyaret ederek onların sorunlarını dinlemeye ve onların yanlarından olduklarını hissettirdiler.

Bugün; Hınıs Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinden Yönetim Kurulu Başkanı Mahsun VURAL, Başkan Yardımclarından Kenan DENİZ,  Faik KIRDAĞ, yönetimde Sebahattin ÖZBAŞ, dernek üyelerinden Selahattin ÖZKALSIN, www.hinisinsesi.com ve  aynı zaman da Derneğin  basınından sorumlu Burhan KAYA ile birlikte, İş adamı Mahmut İSLAM’ı ziyaret ettiler.

 

Hınıs’lı İş Adamı Mahmut İSLAM ; Karabağ’larda mülkü kendilerine ait olan Halitoğlu Mobiyanın sahibi ve aynı zamandan da  İzmir Hınıs’lılar Derneğin yönetim kurulundan aktiv görev alan  bir yöneticidir.

Halitoğlu Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut İSLAM ; “Hınıslılar Derneğinin  iş yerini ziyaret etmesinden dolayı çok memnun kaldığını ve kendi iş yerinde hemşerilerini istihdam etmekte olduğunu söyledi. Dernek Başkanın kendine yaptığı bu jesti çok beğendiğini ve biz Hınıs’lı İş adamları olarak, adımızı taşıyan ve bizi temsil eden İzmir/Hınıs’lılar Derneğinin her zaman arkasında olduğumuzu maddi ve manevi olarak biz Hınıs lı İş adamları olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağımızı ve derneğimizin arkasında olacağımızı  Değerli Başkanımız Sayın Mahsun VURAL ve siz değerli yöneticiler huzurunda taahhüt ediyorum. Bu da bizim birlik ve beraberlikten yana her zaman güçlü olacağımızın bir kanıtı olarak kalacaktır. İzmir de bulunan tüm Hınıs lı iş adamlarımız eğer maddi ve manevi olarak Derneğimize ve birlik oluşturarak birbirimize destek verirsek şunu çok iyi biliyorum ki İzmir’de yerel ve kamu yöneticilerle birlikte herkesim Hnıs lılardan bahseder hale gelecektir. Bu bizim temel amacımız olsun ve bu amaçla yolumuza devam edelim. Ve ziyarette bulunan başta Dernek Başkan Mahsun VURAL olmak üzere, gelen dernek yönetimine teşekkür ederek, bu ziyaretten çok memnun kaldığını kayıt ederek konuşmasına son verdi.

 

 

Daha sonra söz alan Dernek Başkanı Mahsun VURAL ; Dernek olarak amacımız ve yol haritamız İzmir deki tüm Hınıs lıları  ” İzmir/Hınıs’lı  Dernekler  Federasyonu”adı altında  buluşturmaktır. Ve bu amaçla dernek kurduk. İzmir de sayısı 50.000 ne yakın olan Hınıs lıların;  sesi olmak, onların sivil toplum kuruluşların arasında seslerini en üst sıralarda dinletmek, sorunlarını ve tüm paylaşımlarını paylaşmaktır. Bu sebep, Sizin gibi Hınıs lı olup İzmir de iş kuran iş adamlarımızın verdiği veya vereceği destekle birlikte, Hınıs lı hemşerilerimizin maddi ve manevi desteği çalışmalarımıza ve etkinliklerimize yön verecektir. Bu konuda İzmir deki Hınıs lılar ve Siz iş adamları olarak Hınıs Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinize sahip çıkmanızı istiyoruz. Şunu da gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki; Sizin maddi ve manevi olarak derneğimize verdiğiniz desteklerle bir çok çok etkinlikler yaptık. Ve bu etkinlikler İzmir de ses getirdi. Onun için birliğin ve beraberliğin oluşturacağı gücün karşısında hiç bir kuvvet kalmaz İzmir’de bu birliğin adı neden “Hınıs’lıların  Birliği” olmasın.” Dedi.  Ve  İş Adamı Mahmut İSLAM a teşekkür ederek ayrıldı.

 

 

Yorum Yaz - Yorumlar
kadim 04.12.2013 13:00:51
İzmir'de faaliyet gösteren Hınıslılar derneğin bu öz verili çalışmalarından dolayı yönetimi canı gönülde kutluyorum. Hepimizin bildiği gibi derneklerin gelir kaynağı duyarlı üyeleridir dernek yönetimi üyelerine karşı duyarlı yaklaştığı zaman bunun meyve sinide alır. Metropol kentlerde birlikte olmanın yollarıda dernekçilikte geçiyor bunu başarılı bir biçimde yürüten yönetime tekrardan teşekkür eder başarılarının devam etmesini diliyorum
İlvan KIRDAĞ 04.12.2013 10:01:00

İzmir/Hınıslılar Derneği Yönetim Kurulu, İzmir de iş kuran Hınıs lı iş adamlarının iş yerlerini ziyaret ederek onların sorunlarını dinlemeye ve onların yanlarından olduklarını belirten Başta Esnaf ve İşadamlarından sorumlu Başkan yardımcılarım Fethi TOKSÖZ, Mahmut İSLAM ve Murat UYUĞ' a Sayın Başkanım Mahsun VURAL Beyefendiye  Başkan yardımcılarım Faik KIRDAĞ Kenan DENİZ, Nurettin TOKSÖZ, Ferzende BİNGÖL, Ahmet SEVGİAL, Murat HAZAR, Nesim AZAR, Sabahattin ÖZBAŞ, Eyüp BOZDAĞ' a  Basından sorumlu abimiz Burhan KAYA ve Ercan KIRDAĞ kardeşlerime şahsım ve tüm Hınıslılar adına ayrı ayrı teşekkür eder başarılarınızın devamını diliyorum,

   En büyük amacınız Hınıslıların birlik, beraberlik yardımlaşma ve  kaynaşmasını sağlamak olduğunu hepimiz biliyoruz sizlere  yürekten inanıyor ve sizleri destekliyoruz,  sizler yani İzmir / Hınıslılar Eğitim Kültür ve Dayanışma derneğinin Başkanı Başkan yardımcıları ve tüm dernek yönetim kurulu üyeleri hepiniz Hınıslıların birer gurur kaynağı olduğunu belirtmek istiyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 İlvan KIRDAĞ / Diyarbakır

Toplam 2 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)