Hınıs lılar Derneği Sedat ERŞAHİN i ziyaret etti.

Hınıs lılar Derneği Yönetim Kurulu Buca/Atatürk mahallesi muhtar adayı Sedat ERŞAHİN i ziyaret etti.
Bu haber 16.12.2013 23:57:02 eklenmiş ve 2214 kez görüntülenmiştir.

İzmir/Hınıs’lılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mahsun VURAL ve ekibi, İzmir/Buca Atatürk Mahallesine Muhtarlık adayını koyan Sedat ERŞAHİN i ziyaret etti.

 

Başkan Mahsun VURAL; Dernek yönetimi olarak, Atatürk Mahallesine muhtarlık adaylığını koyan sevgili hemşerimiz Sedat ERŞAHİN kardeşimizi ziyaret etmekten mutluk duyduk ve kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.

Dernek Başkanı Mahsun VURAL ; “Bugün hepimiz birer Hınıs lı olarak eğer burada toplanmışsak, Hınıs ve köylerimizin kültürü ile konuşuyorsak, bu kültür zenginliğimizle birbirimize sahip çıkıyorsak, bilinmelidir ki, bizim birlik ve beraberliğimiz Sedat kardeşimizin muhtarlık adaylığına vereceğimiz destekle de devam edecektir. Dernek olarak bizim amacımız Buca ve İzmir deki tüm Hınıs’lı hemşerilerimizin yanında olmak onların sorunlarını çözmek, üzüntülerini paylaşmak, kısacası iyi veya kötü gününde yan yana saf tutmaktır. Dolayısı ile hizmete kendini adamış olan Sedat kardeşimiz gibi tüm Hınıs lıların ve hatta o bölgenin insanların yanında olmak bizim temel amacımızdır. Çünkü bu tür hizmet insanı her zaman Hınıs ve yöremizin birer insanı olarak karşımıza çıktıkları gibi, bölgemizin temsilcileri olarak isim bırakmaktadırlar. Önemli olanda yöremize, bölgemize ve hemşerilerimize hizmet anlamında isim bırakmak değil midir? Ve bizim içinde önemli olan budur. Bu sebeple hizmet anlamında mahallesine muhtarlık için bende varım diye yola çıkan Sedat kardeşimize biz dernek ve hemşerileri olarak destek vermekten mutluluk duyarız. Yolu açık olsun” Dedi.

Daha sonra söz alan Sedat ERŞAHİN; Öncelikte, başta dernek başkanı Mahsun VURAL ve yönetim kurulunun kendisini ziyaret etmesini ve ayrıca verdiği desteklerinden dolayı şükranlarını arz etti ve hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.

Erşahin; “ Çok değerli Başkanım ve saygı değer yöneticiler, bu gün beni ziyaret etmeniz ve bana vereceğiniz destele yanımda yer almanız beni fazlası ile mutlu etti. Bir Hınıslı olarak bana ve bize yakışan bir temsille İzmir Buca Atatürk Mahallesine muhtarlık adaylığımı koydum. Ben yıllardan beri Atatürk Mahallesinde ikamet etmekteyim. Mahallemizin hangi sorunlarla karşı karşıya olduğunu çok iyi bilen ve analiz eden biriyim. Bu sebeple mahalleme daha iyi hizmet edeceğimi düşünerek adaylığımı koydum. Asla koltuk sevdalısı bir insan değilim. Sevdam mahalleme çok iyi bir hizmet insanı olarak isim yaparak gönüllerinden yer kazanmak, diğer taraftan da  Hınıs’ımıza yakışan bir insan olup, hemşerilerimizin gönlünde hizmet insanı  Sedat ERŞAHİN olarak kalmaktır. Ben bu hizmete talip olurken, beni çok iyi özümsemiş hemşerilerimizin ve mahalle halkımızın yüce gönüllerindeki teşvikleri ile aday oldum. Onun için bir Hınıs lı olarak bu hizmetti yüzümün akı ile yapacağıma inanıyorum ve tabi ki mahalledeki seçmenler eğer beni göreve layık görürlerse… Şayet böyle bir ihtimal olursa onları asla pişman etmeyeceğim, çünkü kendime güveniyorum, mahallemin sorunlarını çok iyi biliyorum.” Dedi.

 

Dernek Başkan Yardımcısı Faik KIRDAĞ ;  Toplantıya iştirak eden Hınıslı hemşerilerine serzenişlerini dile getirdi. Kırdağ;  sevgili hemşerilerim, Sayın Başkanımızın derneğimizin amaçları hakkında gerekli olan bilgiyi sizinle paylaştı, bu sebeple benim sizlere olan sitemim bu dernek bir seneyi geçkin süreden beri size yakın bir yerde hizmet vermektedir. Ve haftanın bir gününden de toplantı düzenlenmektedir. Biz yönetim olarak isteriz ki, siz hemşerilerimiz derneğinize gelip orada, kültürel, sosyal, eğitim, etkinlik ve dayanışma ile ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanız ve çözüm, proje üretme aşamasından birlikte hareket ederek iyi sonuçlar alalım.  Metropol veya mega kentlerde insanlar sivil toplum örgütlenmelerle birbirine sahip çıkabilirler onun için biz metropol bir kentte yaşıyoruz, kültürel ve sosyal paylaşımlarımız aynı olan bir bölgenin insanı olarak birlik ve beraberlik halinde hareket etmemiz gerekir. Bu sebeple sizin adınıza kurulmuş bu derneğe sahip çıkılması ve dernek yöneticilerin yanında saf tutmanızı istiyoruz. Bu çok zor bir olay değil, sadece birlikte olup, duygularımızı, düşüncelerimizi her anlamda paylaşmamızdır. Birliğin ve beraberliğin doğuracağı adreste sahiplenmek ve paylaşımların her noktasından buluşmaktır”. Dedi.

 

 

 

Yorum Yaz - Yorumlar
faik kırdağ 16.12.2013 17:59:36
Değerli dostum Burhan Bey esasıyla bi bütün Hınıslılar size ayiretten müteşekürüz. Çünkü sosyal medya da hepimizden daha iyi Hınıs ' ı ve Hınıslıları temsil ediyorsun ki ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayiretten derneğimize yaptığın olağan katkılardan dolayı ile ayiretten müteşekürüz. Değerli Dostum bazen de düşünmemek elde değil diyorum ki; Burhan Bey olmasaydı Hınıs sesini ve tanıtımını sosyal medyada ne kadar yapabilir bir becerimiz olabilirdi. Her Hınıslı en az senin kadar kendi memleketine özenti ve tanıtımı olsaydı inanki biz bugün İzmir gibi bir yerde 60.000 Hınıslının yaşadığı bir bölgede örgütlenmekten bu kadar sıkıntılar yaşamıcaktık. Şunun bütün Hınıslı dostuma söyliyim : Biz Hınıslılar her yaşadığımız metropol nerde neresi olursa olsun bir olmalıyız diri olmalıyız bütün olmalıyız örgütlenmeliyiz sesimizi daha gür çıkarmalıyız. Bir birimize sahiplenmeliyiz başkalar birbirlerine sahiplendendiği gibi.
Toplam 1 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)