-


Erzurum PTT Baş Müdürü Faruk FAKİRULLAHOĞLU Kimdir?

Erzurum PTT Baş Müdürü Faruk FAKİRULLAHOĞLU Kimdir?
Bu haber 21.06.2014 23:58:03 eklenmiş ve 3515 kez görüntülenmiştir.

Erzurum PTT Baş Müdürü Faruk FAKİRULLAHOĞLU KİMDİR?

 

Faruk FAKİRULLAHOĞLU, 1959 yılında Hınıs Göler köyünden dünyaya geldi. Babası onu   Hınıs Merkez Aşağıkayabaşı mahallesi nüfusuna kayıt ettirdi. Köylerde fahri İmamlık yapan İbrahim Fakurullahoğlu’nun beşinci çocuğu olan Faruk FAKİRULLAHOĞLU İlkokulu kendi köyünden, orta ve liseyi ise Erzurum İmam Hatip Lisesinden bitirdi.

Okulda başarılı bir öğrenci olan Faruk FAKİRULLAHOĞLU öğretmenleri tarafından çok sevilirdi. Onun gelecekte çok iyi bir yönetici olacağını tahmin eden öğretmenleri; Faruk FAKİRULLAHOĞLU nun ahlaki terbiyesi ile birlikte derslerine, kendine ve disipline verdiği önemden dolayı üzerine çok düşüyorlardı. Onun ideallerinden hep birincilikler yatıyordu. Tıpkı iş hayatından yaşattığı birincilikler gibi…

·         1983 Memuriyet hayatına girişte birincilik

·         1988 Memur Yetiştirme Kurslarından dönem birinciliği,,

·         1999 Şef Yetiştirme Kurslarından dönem birinciliği,

·         1991 Müdür Yetiştirme Kurslarından birincilikleri yaşadığı gibi, tüm iş hayatından başarıların önden giden ismi oldu.

 Erzurum PTT Baş Müdürü Faruk FAKİRULLAHOĞLU; 1977 yılında Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Bu mezuniyetten sonra askerliğini yaptıktan sonra, devlet memurluğuna 1983 yılında ilk adımını attı ve 1983 yılında Ağrı’da göreve başladı.  Bu görev onun ailesinden uzak kalmasına sebep olmuştu. Ama onun tek bir amacı vardı, Türkiye’nin neresinden olursa olsun görev yapmaktı hayali. Bu hayalide gerçekleşmişti. İkinci bir hayali vardı,  üniversiteyi bitirmekti onu da 1986 yılında A.Ü. İktisat Fakültesi’ni bitirerek gerçekleştirdi.

 

FAKİRULLAHOĞLU’ nun içinde yaşattığı çok yüce bir duygu vardı, Bu duygunun adı “Doğup büyüdüğü yere hizmet etmekti.” Bu hayali 1988 yılında Hınıs PTT Şefliğine atanarak gerçekleşti. Onun kişiliğinden ; “Kimden gelirse gelsin, insan kendi sistemine, kendi düşüncesine, kendi dünyasına menfaati dokunacak bilgi ve düşüncelerden faydalanmayı her zaman bilmeli ve bu düşüncelerle eylemini gerçekleştirmesini göre olarak seçmelidir.” Düşüncesi yatıyordu.

 

Faruk FAKİRULLAHOĞLU;  Hınıs ta ki görevinden şeflikten müdürlüğe kadar yükseldi.  Buradaki görevini 3 Mart 2008 yılından tamamlayarak Erzurum’dan PTT nin önemli mevkilerinden görev aldı. PTT de ki mesleki hayatında gösterdiği yüksek başarı 26 Mayıs 2009 tarihinden Onu Erzurum PTT Baş Müdürlüğü’ne getirmesine vesile oldu. Çok başarılı bir bürokrattı, bu başarı kendisine Baş Müdürlüğüne gelmesine sebep olmuştu.

 

Erzurum PTT Baş Müdürü Faruk FAKİRULLAHOĞLU, evli 5 çocuk babasıdır.

 

 

www.hinisinsesi.com, Erzurum PTT Baş Müdürü Faruk FAKİRULLAHOĞLU’ nın bu başarılarındaki amaçlarını ve gelecekteki hedefini sordu.

 

FAKİRULLAHOĞLU’PTT’de, vatandaşa iletişim ve diğer hizmetler anlamında kaliteli hizmetleri vermeyi amaçladık. Çünkü verilecek kaliteli hizmetin vatandaşlar arasından yaratacağı memnuniyetlikler bizim vicdanen rahatlamamızı sağlar buda PTT çalışanları olarak bizim rahatlamamız demektir.”

PTT’nin Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından birisi olduğunu söyleyen Fakirullahoğlu, 150 hizmet çeşidiyle vatandaşın emrinde olduklarını kaydetti.

 

PTT’nin Başmüdürü Faruk Fakirullahoğlu, “Özellikle PTT tarafından verilen kargo hizmetinin, Türkiye’de bir marka olduğunu vurgulayarak, “Kurumumuz bugün vatandaşa 150 ayrı alanda hizmet veriyor. Bizim için önemli olan, bu hizmetler verilirken kalitenin elden düşürülmemesidir. Bu nedenle çağın tüm gelişmelerini yakından takip ediyor ve vatandaşın her beklentisine cevap verebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Yorum Yaz - Yorumlar
yusuf melet 22.03.2015 13:13
doğu ve guneydoğuda cok sevılen bır ailenın cocuğu başarılar dılerım faruk beye
ahmed furkan polat 26.06.2014 13:40:32
Erzurum PTT Baş Müdürü Sn. Faruk FAKİRULLAHOĞLU Beyefendinin Saygın Bi Aileden Geldiğini Biliyoruz. Ve Kendisiyle Gurur Duyuyoruz. Daha Yüce Makamlara Gelmesini Temenni Ediyoruz.
mevlüt25@gmail.com 25.06.2014 23:18:11

Başarılı bürokratlarımızın Her zaman Hınısımızın gururları olmuştur. Bunlardan Faruk Bey in başarısı da buna dahildir. İstiyoruz ki biz hınıslıları temsil eden böyle bürokratların her yerde  ve hemşerilerine sahip çıkmalarıdır. Burhan Bey tebrik ediyorum sizin siz her zaman ilklere imza atıyorsunuz Onun için sizi candan tebrik ediyorum ve bu çalışmalarından dolayı da sizi kutluyorum...

 

Abdullah AYDIN 25.06.2014 14:32:14
Sevgili Burhan bey;
Kalame aldığınız Hınıslı büroklardan Erzzurum PTT Baş Müdürü Faruk bey gerçekten mütevazi, çalışkan, görevini adelet çerçevesinde yapan bir abimiz. Uzun yıllardır çalışma hatyatında göstermiş olduğu kişiliği ile Hınısın gururları arasındadır. Ülkenin bir çok yerinde Hınıslı bürokratlaar var tüm bunları geleçek nesillerin tanıması için  böyle bir çalışma yapmanızı takdir ediyorum. Selamşlar
ahmet yaşar 21.06.2014 15:33:46
başarılar dilerim hınıslı baş müdür onur verir.
Toplam 5 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

47.8%

18.4%

15.2%

9.1%

9.5%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)