-


Değerli Eğitimci Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI...

Öyle ki, biz bu günlerden biri itibariyle ağlayıp inlersek bile, diğeri itibariyle, rahmeti, sonsuzun inayetine güvenerek, güleceğimize inanıyoruz
Bu haber 07.07.2014 23:45:40 eklenmiş ve 1680 kez görüntülenmiştir.

Sevgili Okurlarım;

 Bu köşede yer alan ve alacak olan tüm değerli insanlar bizim için büyük anlam ifade etmektedirler. Şu bir gerçektir ki; bu değerli insanlar, sosyalleşme başta olmak üzere, bireyin toplumsal hayata uyum sağlayabilecek temel davranış ve tutumları kazanması ve toplumsal ilişkilerde, içinde yaşadığı ya da ilişkide bulunduğu toplumlarda geçerli olan kurallara uygun davranabilecek bilgi ve beceriye sahip olarak hareket eden insanlardır. Ve bu insanlar  hareket noktalarını oluştururken, görev aldıkları ve alacakları her alanda başarıyı getirecek sistemlere imza atmayı da kendilerine en büyük sorumluluk olarak kabul ederler. Bu insanların amaçları; toplumsal anlamda kazandıkları bilgi ve tecrübelerini faydalı halde topluma sunmaktır. Onun için bu köşe tam anlamı ile bölgemizin değerleri ile bütünleşmiş ve bölgeleri için örneklem oluşturmuşlar köşesi olacaktır.

 Değerli Okurlarım;

Temel değerler, bu insanların, rastgele yapılan günlük konuşmalarını dinlerken ve yaşamın her alanında onları gözlemlerken hayata dair birçok ipuçları ve örnekler alırız. Ve bu örnekleri hayatımızın yaşamsal çerçevesine serpiştiririz. Zamanı gelir alınan örneklerle yaşamaya çalışırız. Emin olun ki alınan bu örnekler hayatımıza başarı kazandıracaktır. Bu paylaşımlar ve anılar üretkenliğe fayda sağlayacağı gibi yoğun duygusal terennümlerin oluşmasına da katkı sağlayacaktır. Değerleri ortaya çıkarmak hem iş hayatımızda, hem de özel hayatımızda çok önemlidir. Öyle ki, bu değerlerin arasındaki küçük farklılıkların etkileyici ve güçlü yönünü ilişkilerimizde de görürüz. Bu çok önemli bir detaydır.

Bugün “Bölgenin Gurur Duyulacak İnsanları” köşesinde eğitim kökenli olan, sosyal kültürel ve sanatsal programlar yapan, özellikle gençlere dayalı çalışma ve etkinliklerde aktif rol alan bir isim var. Avrupa Birliği EURODESK temas noktası olarak gençlik programlarına dayalı birçok eğitim semineri ve organizasyonda yer alan,  2014 itibarı ile Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  olarak göreve başlayan Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI’ndan bahsedeceğim. 

Sedat Bey  görev aldığı birçok yerde başarıya imza atmış bir insandır. Onun başarısı bizim için bir onur ve gurur meselesidir.

Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI KİMDİR?

Sedat Bey; 01.10.1972 yılında Erzurum Hınıs’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Hınıs’ta tamamladı. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 1995 yılında Şenkaya ve Hınıs’ta, 1996’dan itibaren Erzincan’da öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulundu.

2011 yılından itibaren Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminde, Avrupa Birliği Projeleri, SODES, KUDAKA ve Yerel Projelerde koordinatörlük yaptı.

2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Erzincan ili Stratejik Plan koordinatörü görevini yürüttü. 16 Mayıs 2014 tarihinde Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü olarak görevlendirildi.

İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi 3. Sınıf ta okuyan Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Sözün Özü ; “Bizler insanın iki günü olduğuna inanıyoruz. Biri herkesin kendisine ait olduğu gün, diğeri ise nesillere ait olan gündür. Kendimize ait olan günümüz nasıl ki bizim için çok önemli ise, nesillere bırakacağımız gün de çok önemlidir. Öyle ki, biz bu günlerden biri itibariyle ağlayıp inlersek bile, diğeri itibariyle, rahmeti, sonsuzun inayetine güvenerek, güleceğimize inanıyoruz.

 

Yorum Yaz - Yorumlar
Abdullah AYDIN 07.07.2014 09:51:51
Sevgili Burhan beey;
Sedat Abdulhakimoğulları yazınızda belirttiğiniz üzere iyi bir eğitimciliğin yanında iyi dürüst bir karaktere sahip bir kardeşimiz. Hangi dinden, hangi görüşten olursa olsun insanlara dinimizin emrettiği şekide ilişkileri olan bir kaardeşimiz. Hınısta görev yaptığı yoıllaarda 14 Mart ilköğretim okulunda kızımın öğretmeni  idi. Erzurum'da  Sosyal Politikalar il müdürlüğünde de çok güzel işlere imza atacağını umut ediyorum.
Toplam 1 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)