-


Çok iyi Bir Paylaşımcı ve katılımcı Selahattin EKİNCİ...

Çok önemli özellikleri ile öne çıkan İzmir PTT Başmüdürü Selahattin EKİNCİ...
Bu haber 21.7.2014 18:22:19 eklenmiş ve 4898 kez görüntülenmiştir.

Bugün “Bölgenin Gurur Duyulacak İnsanları” köşesinde misafir olarak değerli bürokratımız İzmir PTT Baş Müdürü Sayın Selahattin EKİNCİ yi ağırlayacağım…

 

Selahattin EKİNCİ; Türkiye’nin üç önemli bölgesinde(Marmara, Doğu Anadolu ve Ege) kendisine ve bölgesine yakışır bir şekilde başarılı görevlere imza atmış çok değerli bir bürokratımızdır. Böyle bir değerin bizi temsil etmesi şahsım olarak beni gururlandırdığı gibi bölgemizin insanlarını ve aynı güzellikte de ailesini de gururlandırmıştır.

 

 “Hayatta kimin bir “niçini” varsa, o kişi her türlü” nasılı” çözebilir der Nietzsche… Bunu biraz açmak istiyorum. İçinde anlam bulma isteğini duymak ve sonrada hayatının anlamını bulmak, insanı doldurur, içsel huzurunu sağlar ve görev aldığı yerde başarıya ulaştırı. Birçok kişi her şeyi birden istediği için, ancak çok azına ulaşabilir. Ama kişi emin adımlarla, doğru ve aldığı görev sorumluluğunun bilinci ile yoluna devam ederse başarı ona kendiliğinden gelir. Diğer bir taraftan da kültürüne değer veren bir insanın; dil, terbiye, adet ve sanat gibi duygularından doğmuş, sonra da işlene işlene o toplumun hayat tarzı haline gelmiş, hemen her parçası çok ehemmiyetli bir kısım esasların bütünlüğünü oluşturmuşsa, işte bu insana özü ile sözü bir olan değerler manzumesi denir. Selahattin EKİNCİ böyle bir değer… Onunla tanışmak, onunla memleketini ve insanlarını konuşmak, yüzündeki mimiklerin her hareketinde onlara verdiği değeri görmek ve okumak bana nasip oldu.  EKİNCİ ;  “Sofra da eline, mecliste diline, dinleme ve konuşmada hareketlerine dikkat etme” felsefesini kendine ilke haline getirmiş çok değerli bir kişidir. Onun bu duruşu beni fazlası ile etkilediği gibi, hayatla ilgili kişisel görüşlerini ve insanın kendi realitesini yani gerçekliğini de her hareketinde gözlemleyerek hayran kaldım.

Değerli Okurlarım;

Şahsım olarak; “ Temel değerlerin bütünlüğünü anlamak ve onlara ulaşmak istenilirse bilge ve eğitimli insanları dinlemek en akılı seçenektir.” Derim. Çünkü iki insan coşkulu bir anıyı paylaşırsa, biri bu anının yaratıcılığına ne denli faydalı olduğuna inanıyorsa, diğeri de paylaşılan duyguların ne denli yoğun olduğunu düşünür. Bu çok önemli bir kavramdır.  Ben memleketimi ve insanlarını hep bu duygularla arar ve bulurum. Selahattin Bey den de  bu duygu yoğunluğunu yaşadım. Buna da Allah’ımın bana verdiği güzel bir lütfudur derim. Adını Siz ne koyarsanız koyun…

 

Gerçek Anlamda Makamına yakışan Bürokrat EKİNCİ;

 

Türkiye nin üçüncü büyük şehiri İzmir PTT Baş Müdürü olmak, Ona, Erzurum’un Ahlaki Değerlerinin, saygı ve sevginin tüm öğretilerine kazanımlar kattığı gibi, betlikten uzak ve insanlara gösterilmesi gereken tevazuu da elden bıraktırmamıştır…

 

Selahattin EKİNCİ; Yolunu çizerken öncelikle davasına inanmış, azmini elden bırakmadan yürüdüğü yolda gayret göstermiş, her şeyi ile olduğu gibi, hedefe ulaşmak için yapılan yol tayınlarında metotlu ve sistemli bir anlayışla hareket edip akıl ve mantığını kullanarak bu güzel makamlara gelmiştir. Onun ilim anlayışı; “İlim ve teknik insanın hizmetindedir ve ondan korkmak hiç bir sebepte mevcut değildir. Tehlike ilim ve ilme göre dünya kurmakta değildir. Tehlike cehalette, şuursuzlukta ve mesuliyet yüklenmeden kaçınmaktadır.” Der.

 

İzmir PTT Baş Müdürü Selahattin EKİNCİ Kimdir?

 

Selahattin EKİNCİ 1961 Şenkaya İçmesu köyünden dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Gazilerde tamamladı. Lise öğrenimini çok sevdiği İstanbul Sağmacılar da bitirdi. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İşletme Bölümünü bitirerek tamamladı.

1985 yılında PTT de İdari Memur olarak göreve başladı.

1989 yılında bulunduğu yerde şef oldu.

1991 yılında Müdürlük görevini aldı.

2000 yılında Başmüdür Yardımcılığını daha sonra Başmüdürlük sınavına girip, birinci olarak kazandı ve başmüdür oldu. İlk Baş Müdürlük görevin Kocaeli ye atanarak başladı. Ve bu görevi 2003 yılına kadar buradan devam etti.

2003 yılın PTT rotasyon döneminde Malatya ya atandı ve buradaki görevini 2005 yılına kadar devam etti.

2005 ve 2008 döneminde Edirne PTT Başmüdürlüğünü,

2009 dan da İzmir PTT Başmüdürlüğüne atandı. Ve halen bu görevini yürütmektedir.  

Selahattin EKİNCİ; görev yaptığı iller arasında en çok sevdiği yerler arasında ilk görev yeri olan İstanbul’dur. Ama bunu söylerken de, Doğunun Parisi Malatya, Batının Serhat Şehri Edirne dir demekten de kendini alamamaktadır. Ekinci’nin İstanbul’dan da Bakırköy ve Kadıköy en sevdiği yerlerdir.

Selahattin EKİNCİ evli üç kız babasıdır. Eşi ev hanımı

En önemli özellikleri;

·         Paylaşımcıdır.

·         Hemşerilerine çok düşkündür.

·         Memleketi ile ilgili tüm sosyal çalışmalara katılır ve katılımcıdır.

·         Görev yaptığı yerlerde memleketi ile ilgili yapılan tüm etkinliklere katılır ve görev alır.

·         Görev sorumluluğunu çok iyi bilir ve aynı şekilden de çalışma arkadaşlarından bekler.

·         Mütevazı ve hoşgörülüdür.

·         Çok iyi bir aile babası ve eğitimcidir.

·         Misafirperver ve saygılıdır.

·         Konuşmalarına dikkat eden ve çok iyi bir dinleyicidir.

 

Yorum Yaz - Yorumlar
Toplam 0 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)