Eğitimci Kimliği İle Öne çıkan Mehmet RÜZGAR....

Mehmet RÜZGAR, aklın sükûnetini, bilgeliğin en değerli hazinelerinden biri olduğunu düşünen,bir eğitimcidir.
Bu haber 08.8.2014 12:17:30 eklenmiş ve 3330 kez görüntülenmiştir.

Bölgenin Gurur Duyulacak İnsanları” köşesinde misafir olarak;  eğitime yıllarca katkıda bulunmuş ve eğitimin insan hayatının her basamağında önem arz ettiğini önemseyen İzmir/Konak İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet RÜZGAR’ı ağırlayacağım…

 

İzmir/Konak İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet RÜZGAR’I NASIL TANIDIM?

 

Mehmet RÜZGAR’ı 2011 yılında, İzmir/Çiğli Hasan Sağlam İlköğretim Okulu Müdürü Binali İLTER’in sayesinde tanıdım. O zaman Burhan KAYA olarak “İzmir deki Yönetici hemşerilerime ulaşmak istiyorum”  parolası ile yola çıkarak, amacım hem hemşerilerimi tanımak ve onlara ulaşmak ve hem de, Hınıs Burhan Köyü İlkokuluna gönderilmek üzere okullardan yardım kampanyasını başlatmaktı. Bu yardım kampanyasından bana öngörüleriyle yardımcı olarak ta Müdür Binali İLTER i seçmiştim. Onun tavsiyesi ve yönlendirmesi ile işe koyulmuştum. İşte o sırada Binali Bey; “Burhan Bey, Konak İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet RÜZGAR adında bir hemşerimiz vardır, kendisini şahsen tanımıyorum ama çok iyi bir arkadaş olduğunu ve bu tür yardımlara elinin uzanacağını da iyi biliyorum. Mehmet Rüzgar’ın adı eğitim camiasında yaptığı başarılı çalışmalarla anıldığını duyuyorum ve çevresinin de çok geniş olduğunu onun için siz onunla görüşürseniz bu çalışmalarınıza mutlaka katkı sunacaktır.” Demesi… Benim Mehmet Bey’le tanışmama vesile olmuştu. Bu konuda Binali Bey e çok teşekkür ediyorum. Binali İLTER Hınıs/Yolüstü köyü nüfusuna kayıtlı bir hemşerimizdir. Onu da ileride bu köşede misafir olarak ağırlayacağım.

 

Tarihi tam hatırlamıyorum ama 2011 yılı olduğunu iyi biliyorum. Ben İzmir/Konak İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet RÜZGAR’ı ilk o gün ziyaret etmiştim. Ziyaretimiz çok verimli geçtiği gibi Mehmet Bey in misafirperverliği ve yaklaşımı beni çok etkilemişi.

 

Mehmet Beyi; makamında ziyaretim sırasında, girip çıkan insanlara karşı hal ve hareketlerindeki davranışları, paylaşımcı ve ılımlı hareketleriyle gerçek anlamda çok iyi bir yönetici olduğuna göstermişti.

Bir insan bulunduğu makamda, oturduğu meclis te, yaşadığı aile de ne kadar sakin olursa başarısı, etkisi ve iyilik yapma gücü o kadar artar. Ve güçlü görünür. Güçlü ve sakin insanda her zaman sevilir saygınlık görür ve hayatını yüceltme anlamında derecelendirir. Bunu çok iyi bir şekilde gözlemledim.

  

RÜZGAR AİLESİNDEKİ TEMEL FELSEFE:

Rüzgar ailesi; eğitime, kişilikte ki duruşa, düşünceye ve ahlaki kuramlara çok büyük önem veren ailedir. Bu ailenin içinde çok değerler yetişmiştir. Ve bu değerlerin çoğu da eğitim kurumların her kademesinde görev yapmaktadırlar.

 

Rüzgar Ailesindeki temel ilke; İnsanı olgunlaştıran da hamlaştıran da kendisidir, insan düşünce cephaneliğinde kendi kendisini yok ettiği silahları üreten düşüncelerin efendisi, karakterin kalıpçısı, çevrenin, kaderin yaratıcısı ve şekillendiricisidir. Rüzgar ailesi; böyle bir güce sahip olan insan, zeka ve sevgi varlığı ile kendi düşüncelerinin efendisi olarak her duruma göre anahtarı kendi elinde tuttuğuna inanırlar. Dolayısı ile Rüzgar ailesi için, insanlarda oluşan asil ve ulvi karakter lütuf değildir ya da şans eseri oluşmaz; ancak doğru düşünmede sürekli bir çapayla uzun süreli çalışmalarla ortaya çıkar.

 

MEHMET RÜZGAR GERÇEK ANLAMDA TAM BİR EĞİTİMCİ

 

Mehmet RÜZGAR, aklın sükûnetini, bilgeliğin en değerli hazinelerinden biri olduğunu düşünen, kendisindeki öz hakimiyeti sağlama duygusuyla kişili ile öne çıkan, işinde gösterdiği sabır ve gayretiyle çalışkanlığını kanıtlayan ve eğitime verdiği değerle görevindeki sorumluluğunu başarıyla tamamlayan bir eğitimcidir. Böyle bir insanın varlığı, düşünce yasalarına ve işleyişlerine ilişkin sıradan bir bilginin ötesinde olgunlaşmış deneyimlerin göstergesi olarak görülmesi bir hemşerisi olarak gurur duydum.

 

Mehmet RÜZGARI şu önemli özellikleriyle tanıdım.

·         Rüzgar; İnsan sakin bir kalp, oturaklı ve dengeli bir yaşam için her zaman düşünmeli ve yaratmalıdır. Böyle mutluluklara sahip kimseler her zaman dingin insanlardır. Dinginlik olarak adlandırdığımız mükemmel karakter dengesi kültürün son dersidir. Dinginlik, bilgelik kadar değerli, altından da kıymetlidir. Diye düşünür.

·         Mehmet Bey; Bir insanın içtenliği ve paylaşımı, ahlaki yapısı ve duruşu ile kendini belirler. Bu bir karakter meselesidir. Bunu taşımak ve sahiplenmek kolay bir şey değildir. Ve ayrıca insan hiçbir zaman kendisinden öz hâkimiyeti, doğru düşüncenin ustalığını ve tüm yaşamından aldığı sorumluluğu kaybetmediği sürece hayat mücadelesini her zaman başarı ile sonuçlandıran kişiliğe ve karakteri kendinden barındırandır. Der.

·         Onun için, İnsan hayatı boyunca öz denetim ve arınmayı en az bir kez tecrübe eden herkes, şartların düşünceyle şekillendiğini, kendi şartlarına bağlı değişimin değişen zihinsel durumuyla doğru orantılı olduğunu gören biridir.

·         Ve insanoğlu isterse, istekli bir şekilde kendi karakterindeki kusurları iyileştirdiği gibi, hızlı ve kayda değer bir ilerleme de göstererek hayatın cilveleriyle de baş edebilir, diye düşünür.

·         Mehmet Beyin, kişiliğindeki en önemli özelliklerinden biriside duygulu, sevgi ve saygıya hürmetkar, hizmet anlayışı geniş, hoşgörü ve tevazuyu elden bırakmayan aile kavramlarına çok bağlı tam bir aile babası olmasıdır.

Mehmet RÜZGAR KİMDİR?

 

Mehmet Bey 1959 yılında Hınıs/Parmaksız Köyünden dünyaya geldi.

İlkokulu kendi köyünde, Orta ve Liseyi Hınıs ta okudu.

Yükseköğrenimini, Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsünü ve ardından da başka bir üniversitede Eğitim Fakültesini bitirdi. Yüksek öğrenimini tamamlayan Mehmet RÜZGAR 1979 yılında Kocaeli Tütüncü Çiftliği Endüstri Meslek Lisesine Tarih Öğretmeni olarak atandı. Atandığı okulda, eğitsel, sosyal ve akademik çalışmaların yürütülmesinde aktif görevler aldı. 1984 yılında bütün öğretmenlere getirilen zorunlu rotasyon uygulamasından dolayı Kars Damal ortaokuluna tayini yapıldı. Eğitime verdiği önemden dolayı 1984 Yılın başında Kars Hanak Lisesi Müdürü olarak atandı.

 

KARS HANAK LİSESİNDEN BÜYÜK DEĞİŞİME…

 

Mehmet RÜZGAR, Kars Hanak Lisesine Müdür olarak atandığında, ilk olarak Lisenin eğitim anlamındaki konumunu ele aldı. Çünkü Hanak Lisesi İlçenin tek lisesiydi. Hanak, az gelişmişlik seviyesinde bir ilçe olduğu için, o dönemde mahrumiyetin zirve yaptığı bir yerleşim alanıydı. Dolaysıyla, eğitim-öğretim faaliyetleri de bu tablodan doğrudan etkileniyordu.

Okulda görev yapan öğretmenler ve öğrenciler ciddi anlamda beslenme, barınma ve ulaşım problemi yaşıyorlardı. Bütün bu şartlar altında öğrencilerin, sosyal ve akademik düzeylerini geliştirmek ve eğitim-öğretimdeki başarılarını arttırmak için, okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle tam bir ekip ruhu oluşturarak elbirliğiyle çalışmalara başladı. Amacı İlçedeki öğrencilerin ve okulun eğitimdeki seviyelerini yükseltmek ve üniversiteye daha fazla öğrenci göndermekti. Bunu kurduğu ekiple başardı ve Kars Hanak Lisesinden birçok öğrenci üniversiteyi kazanarak yükseköğrenimlerine başlamışlardı. Bu başarıyı Hanak Lisesinin Müdürü olan Mehmet RÜZGAR ekibi amaçlarına ulaşarak başarmışlardı. Hanak Lisesi o tarihte eğitimde çığır açmıştı. Bu başarı, Mehmet RÜZGAR ve ekibinin zoru başarmanın yolunda aldıkları ağır sorumluluklarından geliyordu. Bu başarılı ekibin eğitimdeki başarıları, bölgedeki insanlar tarafından dile getiriliyordu.

MEHMET RÜZGAR, DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ İLÇEYE ATANIYOR…

Mehmet RÜZGAR, 1989 yılında; Hınıs’a Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı. Onun atanması zamanlama olarak ters bir zamana denk gelmişti. Hınıs Lisesi tam anlamı ile kaderine terk edilmiş şekilde duruyordu. Lise Müdürü tayininden dolayı görevinden ayrılmış okul yönetimsiz kalmıştı. Ve okuldaki öğrenciler arasında disiplinsizlik problemleri hat safhadaydı. Okul da kargaşa ve düzensizlikler tam anlamı ile hâkimiyetini de sürdürüyordu. Bu durum, okulun, eğitim-öğretim faaliyetlerini ciddi anlamda olumsuz olarak etkiliyordu. Tam bu sırada atanan Mehmet RÜZGAR, büyük bir sorumlulukla karşı karşıya kalmıştı.

HINIS EĞİTİMDE DEĞİŞİME UĞRUYOR…

Hınıs İlçe Kaymakamı duruma el koyarak çiçeği burnundaki şube müdürü Mehmet RÜZGAR ı geçici olarak Hınıs Lisesine Müdür Vekili olarak görevlendirdi.  Rüzgar’ın işi çok zordu. ilk işi, öğrencilerin disiplinini, okulun tertip ve düzenini sağlamak eğitime kaldığı yerde devam ettirmek oldu. Bunu sağlaması içinde İdare, öğretmen ve öğrenciler arasındaki koordinasyon ve dayanışma zayıflığını ortadan kaldırarak diyaloglar ve paylaşımları genişletti. Bunun içinde sürekli toplantılar düzenledi. Yaptığı toplantılarda okulun eğitim kalitesini arttırmanın yollarını bütün paydaşlarla birlikte araştırdı. Okulda başarılı öğretmenleri tek tek belirledi. İdareci ve öğretmen arkadaşlarla birlikte bir uygulama planlarını oluşturdu. Özellikle, üniversiteyi kazanma kapasitesi yüksek olan öğrencilere, ölçme-değerlendirme ve test teknikleri ile daha fazla eğitim imkânlarını sunmak için öğretmenlerle koordineli bir şekilde çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar 4 öğrenci Hukuk, 3 öğrenci Siyasal Bilgiler Fakültesi ile diğer fakülteler de dâhil olmak üzere Hınıs Lisesinden birçok öğrenci Üniversiteyi kazanmalarına vesile oldu. Bu büyük bir başarıydı. Mehmet RÜZGAR’ ı Hınıs Lisesinin Fiziki koşulları ve konumu da rahatsız ediyordu. Bu konuda Hınıs Kaymakamı ile görüşerek, okulun çevresindeki duvarları yaparak güvenlik anlamında büyük bir başarı sağladı.

MEHMET RÜZGAR HINIS İLÇE MİLLİ EĞİTİMİN BAŞINDA…

Mehmet RÜZGAR; Hınıs’ta şube Müdürü olarak görev yaptığı dönemde iki yıl kadar da, İlçe Milli Eğitim Müdürlük görevini vekaletten yürüttü. Bu görevi yürütürken, doğup büyüdüğü Hınıs’ın eğitim kalitesinin yetersiz olduğunu görme acısını yaşadı. Amacı,  İlçesinin eğitim ve öğretim durumundaki çıta düşüklüğünü nasıl yükseltebilirim oldu. Bu gayretle çok uğraşlar verdi. Ve okullarda eğitim ve öğretimdeki tüm eksiklikleri tespit etti ve ilk işi onlara el atmak oldu. Bunlardan Atatürk İlkokuluna Ek Bina, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Endüstri Meslek Lisesine ek bina ve atölyeler, Aşağı Kayabaşı Mahallesi Deprem Konutlarına Bağımsız Ana Okulu, Yukarı Kayabaşı Mahallesine Ortaöğretim Öğrenci Yurdu,  İMKB Yatılı Bölge Okulu Planlama süreci ile bir çok köye yeni okul binası yapımı işlerini görev yaptığı dönemde gerçekleştirdi.

HINIS’TA MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIYOR…

 Mehmet RÜZAGAR;  Hınıs ta bulunması zorunlu olan Meslek Yüksekokulunun açılması sürecinde görevlendirilen heyette aktif görev aldı. Kendisine verilen görev çok ağır bir görevdi. Görevin adı, İlçenin tarihi, coğrafi, beşeri, ekonomik ve eğitim durumunu yansıtan bir raporu hazırlanmasıydı. Bu raporun önemi çok büyüktü. Çünkü Atatürk Üniversitesi Rektörü, İlçeye açılması planlanan Yüksekokulun Üniversite Senatosunda görüşülüp kabul edilmesi hazırlanacak bu rapora bağlıydı. Hazırlanan bu rapor sayesinde Hınıs Meslek Yüksek Okuluna kavuştu.

MEHMET RÜZGAR BATIYA TAŞINIYOR…

Mehmet RÜZGAR, 1998 yılında ilçesindeki görevini tamamlamış olmasının huzuru içinde ailevi nedenlerden dolayı Hınıs Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevinden istifa ederek, İzmir İline öğretmen olarak tayin oldu. 8 ay gibi kısa bir öğretmenlik döneminden sonra, İzmir Cumhuriyet Ticaret, Anadolu Ticaret ve Anadolu Sekreterlik Meslek Lisesi Müdürü olarak atandın. Bu lise,  ÖSYM yayımladığı 2004 yılı okul analizleri kitapçığında, kendi türü içinde okulu il birincisi oldu. Bu başarısı Mehmet RÜZGAR’ı  2004 yılında İzmir Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne taşıdı.  Daha sonra, 2013 ve 2014 yılın başından beri İzmir Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini getirildi. Görevlerindeki başarılarını hayatı boyun sorumluluk aldığı görevlerini hassasiyetle yapması oldu.

MEHMET RÜZGAR’IN SONUÇ OLARAK DÜŞÜNCESİ

Mehmet RÜZGARİnsan,  kâinatın en değerli varlığıdır. Dolayısıyla İnsana hizmetin, herkes için bir görev olduğu anlayışında olasıdır. Kaldı ki, yaptığı hiçbir çalışmanın boşa gitmeyeceğini, onları gören ve değerlendiren bir Kadir-i Mutlak’ın olduğuna bütün benliği ile bilerek inanmasıdır.” Dedi.

Yorum Yaz - Yorumlar
Resul ÖZOĞUL 12.8.2014 01:04:55
Bende Öncellikle Geç kalınmış olsa bile Böyle şahsiyetleri bulup topluma tanıtmsından dolayı Burhan beye çok teşekkür ederim.Evet Mehmet Bey Parmsksız Köyümüzün yetiştirdiği Değerli şahsiyetlerden biridir.Yukarıdaki Yazıyı okurken Bir filim şeridi gibi Ortaokul ve lise yıllarını düşündüm Ne zorluklarla geçmişti o yıllar. ta o zamanlar Mehmet beyin idialinde Eğitimci olmak vardi Ve bunuda başardi Kendisi dürüst, Saygılı,Bazıları gibi tepeden bakmaz bir şahsiyet sahibidir. Yeni nesillerin yetişmesinde önemli katkıları olmuştur. Halka hizmet Hakk'a hizmettir İlkesini Kendisine düstür edinmştir.Kendisine başarılarının devamını diler Sağlık ve esenlikler dilerim.Tayinen Gideceğiniz yerde de başarıkar dilerim.Allah Yardımcın olsun.
Sebahattin Kızıltaş 11.8.2014 20:51:11
Değerli Burhan bey kardeşim, gerçekten mümtaz bir şahsiyet olan ve kaynım-eze oğlu olmasından gurur duyduğum Mehmet Rüzgar'ın tanıtımını yapmakla doğru bir adrese yönelmiş.Burhan beyi kutluyorum.Ayrıca mümtaz kişiliği ile öne çıkan Mehmet Rüzgar kardeşimi buradan okumak beni ziyadesiyle mutlu ve memnun etti.İkinizinde yolu açık olsun.
Mir Ahmet TÜRKER 11.8.2014 15:27:19
Hınıs sesi Gazetesinin Parmaksız köyü Nufüsunakayıtlı olan Saygı değer Memet RÜZGAR,la  ilgili yazıyı okudum çok mutlu oldum.işte gerçek olanlar yazılmış Memet RÜZGAR beyi bende çocukluğumdan buyana tanıyorum. İyi bir eğitimci sevgi ve saygıyı bilen İnsanlarla diyalog halinde olan Çevresinde sevilen ve sayılan iyi bir Eğitim uzmanı ve eğitim müdürüdür.Bende hınıs sesının yazılarını okuyunca Bir Parmaksızlı olarak çok mutlu oldum.Parmaksız köyü eğitime önem vermiş köyümüzde Millet vekili,Milli eğitim müdürü,Doktor, subay Mühendis ve memur olarak Devletin tüm kademelerinde yer almışlardır. Devletine olan sevgi ve saygılarıyla her zaman bu sevgiyi yüreklerinde taşımışlardır Devletine olan güvenini sağlamışlardır..Parmaksız köyü Misafir perverliğiyle kültürüyle İnsanlara olan sevgi ve saygısıyla çevresınde iyi bir iz bırakmıştır. Eğitime önem vermiş.Hz Alinin deyimiyle İlim Çindede olursa ara bul İşte Memet RÜZGAR MÜDÜR iyi Bir Araştımacı iyi bir Eğitimcı yüreğinde Vatan ve millet sevgisi olan İyi bir Eğitimcidır. İnşallah Memet  RÜZGAR MÜDÜRÜ  Daha iyi mevkilerde göruruz  Çünkü Devletimizin Böyle çalışkan MÜDÜRLERE her zaman kapısı açıktır.Yolun açık olsun Mehmet bey
KENAN GÜNEŞ 11.8.2014 12:07:27
Burhan bey sizi tebrik ediyorum.Liyakatlı dürüst yöneticileri bizlere paylaştığınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.Hınıslı brokarların büyük ekseriyeti Hınıs'ın dışında görev yaparken, Mehmet Rüzgar Hınıs'ta kalarak uzun süre eğitici ve idareci olarak hizmet etmiş değerli bir kardeşimizdir. Mehmet Bey üst düzey her göreve layık bir kişidir. Bulunduğu konumlardaki görevleri en iyi şekilde yapan kişi olmakla birlikte ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğindeki tutumu taktire şayandır.Sitenizde bu değerşere yer verdiğiniz için tebrik ediyorum
Necta Çetin 11.8.2014 10:57:03
Sayın Mehmet Rüzgar müdürümü yakından tanıma fırsatı bulan birlikte çalıştığım ve çalışmaktan da keyif duyduğum ender eğitimci, insani yönü üst düzeyde olan öğretmenlerden birisidir. Konak Tepecik Şehit Fazılbey Okulu'na Bayındır Ülfet Onart Lisesi müdürlüğünden rotasyonla atandığımda adeta önce şok olmuştum. Tepecik İzmir'in en riskli bölgesiydi.Ama kısa süre içersinde Mehmet Rüzgar müdürümün desteği ile orada çalışmaktan mutlu hale geldim. Şuan geçici olarak Torbalı Pancar Ortaokulu müdürüyüm. Halen kadrom Konak'ta. Müdür bey de rotasyonla Torbalı'ya atandı. Bundan en çok memnun olan kişiyim. Rüzgar müdürüm en başta sağlam kişiliği ve olgun engin görüşü ile önce insan. Aradığımız özlemini duyduğumuz eğitimci.İyi ki varsın müdür bey. Torbalı eğitimi, eğitimcileri sanırım sizden mümkün mertebe faydalanacaklardır. Teşekkürler Burhan bey. Her ne kadar tanımasam da müdür bey ile ilgili hoş yazınız ile eğitimcilere, idareciler ışık tutmuşsunuz. Torbalı'dan selam ve saygılarımla.
kenangunes.25@hotmail.com 11.8.2014 10:10:14
Burhan Bey kamuya büyük hizmetleri olan Liyakatlı ve durust insanları tanıttığınız için şükranlar mı sunuyorum Bu nedenle Mehmet Rüzgar Hınıs'ta kalarak uzun süre eğitici ve idareci olarak hizmet etmiş değerli bir kardeşimiz ve abimiz dir. Mehmet Bey üst düzey her göreve layık bir kişidir. Bulunduğu konumlardaki görevleri en iyi şekilde yapan kişi olmakla birlikte ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğindeki tutumu özveri yaklaşımları ancak ender bulanan idarecilerden biridir.Bu değerleri bizlere yani topluma sunduğumuzdan dolayı.Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
C.Usanmaz 9.8.2014 23:47:32
Hınıs İlçesinde yetişen ve kamuda görev yapan değerli şahsiyetleri Burhan Beyin sayesinde tanıma imkanını buldum. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Hınıslı brokarların büyük ekseriyeti Hınıs'ın dışında görev yaparken, Mehmet Rüzgar Hınıs'ta kalarak uzun süre eğitici ve idareci olarak hizmet etmiş değerli bir kardeşimizdir. Mehmet Bey üst düzey her göreve layık bir kişidir. Bulunduğu konumlardaki görevleri en iyi şekilde yapan kişi olmakla birlikte ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğindeki tutumu taktire şayandır. Bende kendisi gibi düşünüyorum. Yazdığım Hınıs'la ilgili kitapta Mehmet Bey'in Hınıs için yazdığı raporundan oldukça yararlandım. Bu şahsiyetlerle iftihar ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. Her kese selam ve hürmetlerimi iletiyorum.
Reis DEMİR 9.8.2014 20:02:40

Burhan Bey; Değerli Kardeşim,

Değerli hemşerilerimizi bulup bizlerle paylaştığınız için size çok ama çok teşekkür ederim.Mehmet Rüzgar bey de değerli hemşerilerimizden olup,başarılı bir eğitimcidir.Kendisine ve sizlere çok selam eder kalbi sevgi ve saygılar sunuyorum..... 

 

 

 

ibrahim ekici 9.8.2014 00:21:25
burhan beye harfiyen katılıyorum mehmet rüzgarı yakinen tanıyan biri olarak yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı kindisine şahsım adına tşk ederim ayreten şunu dile getirmek isterim mehmet rüzgar görev yaptığı yerlerde toplum ve cevresine yabancı olmayan samimi dürüst bir kişiliğe sahipti.şunu acıkca dile getirebilirimki eğitim seviyesi ne kadar başarılı olursada şunuda bilmek gerek karakter ve kişilik  cok önemli buda görev yaptığı yerlerde kendisini ve başarısını gösterir tekrar burhan beye bu makaleyi hazırladığı için teşekkür ediyorum saygılarımla
mahmut 8.8.2014 19:46:04
Öncelikle İlçemizde yetişen böylesi güzel insanları tanıma fırsatı yaratan sayın Burhan beye sonsuz şükranlarımı sunarım. Eğitim insan hayatının her kademesinde rol oynar ve bunu doğru insanlarla taçlandırıp sürekliliği sağlamak toplumsal açıdan da çok önemlidir.Bu konuda Sayın Mehmet RÜZĞAR'ın Eğitimdeki dik duruşu sağlam ve emin adımlarla yürümesi hepimiz için gurur vesilesi olmuştur.Ülkesi ve milleti için yaptığı bu özverili çalışmalarından dolayı kendisini tebrik eder;yolun ve bahtın hep açık olsun güzel insan......
Yunus Emre Rüzgar 8.8.2014 19:28:42
Bir insanın hamurunda insan aşkı,hizmet aşkı,görev aşkı ve azmi olursa başaramayacağı iş yoktur.Değerli amcamda da bu vardı işte.Kendisi her daim ailenin bir idolü,bir reisi,bir yol göstereni oldu.Her türlü konuda akıllıca ve mantıklıca yaklaşımı sayesinde her konuda başarılı olduk.Kendisi örnek aldığımız ilham aldığımız çok değerli biridir.Onun azmini,fedakarlığını,aileye olan bağlılığını takdirle izleyip kendi hayatımıza aksetmeye çalıştık her zaman.Sayın amcamın bu güzel tavırları ve başarısıyla her daim övündük.Allah daha nice başarılar gösterir inşallah hakeden insana.Size de çok teşekkür ederim Burhan abim düşünceleriniz için.
Ahmet RÜZGAR 8.8.2014 15:02:38
Öncelikle Burhan abi sizi takdir ediyorum. Hınıs'a ve Hınıs dışında önemli görevlerde bulunmuş değerli şahsiyetleri araştırp birebir görüşerek bizlere tanıtma fırsat verdiğin İçin Adınıza teşekkür ediyorum. Bu görevlerde bulunanlardan biride Abim Mehmet RÜZGAR'dır.göreve başladığı günden bu güne kadar işi eğitim olduğu için her zaman kişi dil din ırk ayrımı yapmadan herkese eşit muamele yapmıştır. bu yaklaşımı takdirle karşılanmıştır. bu durum bizleri ziyadesi ile memnun etmiş Allah kendisinde razı olsun.
Toplam 12 yorum yapılmıştır.
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLARHınıs'ın çehresini değiştiren sebepler hangisidir?

46%

19.3%

15.9%

9.4%

9.4%


Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalıdır. Fotoğraflar ve videolar ayrıca tüm köylerimiz hakkında bilgiyi HınısınSesi.com da bulabilirsiniz
Hınıs'ın Sesi - Erzurum Hınıs ilçesi paylaşım ve bilgi portalı
Hınıs'ın Köyleri
Hınıs'ın Genel Durumu
Hınıs'ta Eğitim
Hınıs'ta Sosyal Yaşantı ve Konut
Hınıs'ın Ekonomik Durumu
Hınıs'ta Altyapı ve Ulaşım
Hınıs'ın Coğrafi Yapısı ve İklimi
Hınıs'ın Tarihi Eserleri ve Turistik Yerleri
Hınıs'ın Tarihi
Acarköy
Akbayır
Akçamelik
Akgelin
Akgöze
Akören
Alaca
Alagöz
Alınkiri (Abdalan)
Alınteri
Altınpınar
Arpadere
Avcılar
Başköy
Bayırköy
Bellitaş(Herami)
Beyyurdu(Begordi)
Çakmak
Çamurlu
Çatak
Çilligöl
Dağçayırı
Demirci
Derince
Dervişali
Dibekli
Dikili
Divanhüseyin
Elmadalı
Erbeyli(Tirkiş)
Erduran
Erence
Esenli
Göller(Kahgik)
Güllüçimen
Gürçayır
Güzeldere
Halilçavuş
Hayran
Ilıcak(Germik)
İsmail
Kalecik
Karaağaç
Karabudak
Karamolla(Kerimelle)
Kazancı
Ketenci
Kızılahmet
Kızmusa
Kongur
Meydanköy
Mezraa
Mollacelil
Mollakulaç
Mutluca
Ortaköy
Ovaçevirme
Ovakozlu
Parmaksız
Pınarköy
Şahabattinköy
Şahverdi
Şalgamköy
Saltepe
Sıldız
Söğütlü
Sultanlı
Suvaran
Tanır
Tapuköy
Taşbulak
Tellitepe
Tipideresi
Toprakkale
Toraman
Ulucayır
Ünlüce
Uyanık
Yamanlar
Yaylakonak
Yelpiz
Yeniköy
Yeşilyazı
Yolüstü(Arus)